Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mekkora adatforgalmú internete...

AnchoAnhelo kérdése:

Mekkora adatforgalmú internetet válasszak, ha MMORPG-vel akarok játszani (élvezhető körülmények között, de zsebbarát módon)? 2 Mbps elég lenne?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy 3GB adatforgalmú mobilnetem van.

2011. nov. 30. 14:35
 1/6 godside ***** válasza:
mobilnettel ne akarj nem lesz jo ra... a pingek miatt... adsl vagy kabeles akarmelyik kicsi csomag most olyan 5mb koruliek az alapcsomagok azthiszem... azok mar megfelelnek jatszani..
2011. nov. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

sávszélesség = X Mbps

adatforgalom = letöltés és feltöltési adatmennyiség összessége.


Most akkor vagy nagy(obb) sávszélességet akarsz, vagy nagy(obb) adatforgalmi korlátút.


Első körben azt nézném meg, hogy mi az ami elérhető számomra, majd a lehetséges ajánlatok közül a legjobb ár-értéket választanám, amit meg tudok fizetni.

Arra számíthatsz, hogy minél nagyobb a sávszél, azzal arányosan nagyobb a felhasználható adatforgalom, és ezzel együtt az ár is nő. Kevés pénzhez kis sávszélesség és alacsony adatforgalom jár.


A játékokhoz néhány Megabit elég, 10-nél nagyobbat már csak a letöltések miatt szoktak választani.

2011. nov. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Gugu Gabor ***** válasza:

Kis fogalom zavar a 2Mbps az a neted sebességét jelenti a 3GB pedig hogy mekkora mennyiségű adatott tölthetsz róla havonta.

(az MMO-k ban sajnos nem vagyok otthon de az azért sokat segítene a hozzá értőknek is, hogy tulajdonképpen a sebességre vagy az adat mennyiségre vagy kíváncsi)

2011. nov. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Juuuuj, köszi a gyors válaszokat!

A mobilnetet csak megjegyzésnek írtam oda és látom elírtam az adatforgalmat és adatmennyiséget. Am. ezzel ne is álmodozzak, hogy játszhatok, igaz? Pillanatok alatt elfogy a 3GB...

Szóval elsősorban a szükséges net-sebességre lennék kíváncsi, amire szükségem lenne, hogy tudjak élvezhetően játszani.

2011. nov. 30. 14:51
 5/6 anonim ***** válasza:

Programtól függ, hogy mennyi idő alatt fogy el (mekkora adatcsomagokkal kommunikál és milyen gyakran...), de nem tartana sokáig.


A szükséges sebesség szintén program függő, de a mostani kábelnet előfizetéseknél a leglassabb is 5 megás, azzal simán mennie kell.

(Ezt a sebességet a mobilnetek is tudják amúgy helyenként már hozni.)

2011. nov. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2011. dec. 2. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!