Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Egy sima ethernet elosztóval...

Egy sima ethernet elosztóval megutdom az internetet osztani 2 gép között?

Figyelt kérdés

Nem akarunk routert venni, mert drága, Ethernet kábelünk meg sok van, gondoltuk az asztali pc és a laptop között megosztanánk igxy a netet... lehetséges?

(a net kábeles, Upc-s, 1 modem, azon csak 1 ethernetes kimenet)


2011. dec. 4. 09:32
 1/10 A kérdező kommentje:
izé szóval azóta kicsit tudakolódtam, hogy azt úgy hívják, h Utp elosztó... szóval menne azzal router nélkül is? ja és mennyibe kerül egy ilyen, hol árulnak olcsón? Köszi!!
2011. dec. 4. 09:43
 2/10 P.O.C. ***** válasza:

Nem alkalmas rá, még ha a modem alkalmas is lenne route -olásra, a szolgáltató akkor sem engedné. Ezen kívül meg az UPC MAC cím alapján azonosítja a gépeket, amit csak MAC klónozással tudsz megkerülni, erre meg csak a router -ek képesek.


5 eFt környékén amúgy már remek Wi-Fi router -t kaphatsz újonnan, szerintem nem drága. Persze van 3 eFt csak sima vezetékes is, de őrültség olyat venni, mivel ma már minden Laptopba alap dolog a Wi-Fi adpter. Másrészről a vezetékes router -ek eléggé vissza vannak butítva, túlságosan "satu" készülékek.

2011. dec. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segítettél, akkor mégis marad a wifis router... csak meg akartuk úszni kicsit olcsóbban, de akkor ezek szerint nem érdemes. köszönöm! :)
2011. dec. 4. 09:54
 4/10 anonim ***** válasza:
a mi upc-s modemünk két gépet is kiszolgál,hátul nem csak egy utp-nek van hely ,hanem egy A-B usb-s kábelt is belehet dugni és máris 2 gép mehet róla
2011. dec. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
az az usb-s kábel hogy néz ki pontosan? mert a modemen van még 3 kimenet, de 2 fölé az van írva, hogy telefon, a másik meg usb, de nem hasonlít rá... :/
2011. dec. 5. 09:22
 6/10 P.O.C. ***** válasza:

USB A-B kábel vagy konyhanyelven USB nyomtatókábel.

[link]


De még ha képes is route -olni az a modem, én akkor is azt mondom egy Wi-Fi router -ek sokkal jobban jársz. Ha hordozható számítógépem lenne, én legalábbis tuti nem kötném ki egy madzaghoz.

2011. dec. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

így van,az a kicsi négyszögletes dugó az, a közepén egy kiálló betéttel.

ha ebbe bedugod a másik gépet,akkor mindkettőnek külön IP címet ad a modem ,és lehet netezni


[link]

2011. dec. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
ó, köszönöm mostmár értem! Ilyen kábelem van is itthon! nyomtatóhoz adták, remélem jó lesz bele, kipróbálom! Kösziiiii! :))
2011. dec. 5. 19:30
 9/10 A kérdező kommentje:
Találtam itthon hármat is különböző hosszban,még nyomtatokhoz adták, holnap kiprobálom! Tényleg millió köszi! :))
2011. dec. 5. 19:38
 10/10 anonim ***** válasza:

ezen az oldalon vannak az upc modemek meghajtói,nyilván neked csak az egyiket kell föltelepítened a saját gépedre,ahhoz,hogy menjen az A-B USB-n keresztül a net

[link]

2011. dec. 6. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!