Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan kell összekötni az LCD...

Hogyan kell összekötni az LCD tévét, digitális beltéri egységet (digi) és a merevlemezes dvd felvevőt?

Figyelt kérdés

Úgy szeretném összekötni, hogy digitális jel menjen a tévébe, de legalább analóg menjen a dvd-felvevőbe is hogy tudjak vele felvenni.

a szerelők azt mondták kössem össze a tv-t és dvd-t egy euroscart kábellal. Sajnos ez nem jött össze. Szerintem mindenképp bele kell menni a koaxnak a beltéribe és a dvd-be is egy elosztóval, nem?


2011. dec. 6. 18:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Írd le légyszíves, hogy melyik egységen milyen ki és bemenet van! (Mindent!)
2011. dec. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A tévén van 2 sract, koax be, és néhány RCa be és ki, hdmi

A dvd-n 2 scart, koax be-ki, hdmi

A DVB-C tuneren 1 scart, 1 koakx be, és 3 RCA audio ki.


Azon gondolkodtam hogy talán úgy jó lenne, ha azt a koaxot vinném a dvd-be is, ami a DVB tunerba megy.

(viszont így nem dig.jel menne a dvd-felvevőbe:(

2011. dec. 6. 19:37
 3/3 anonim ***** válasza:

DVB-C -> scart -> DVD -> scart -> TV

Azt így fejből nem tudom, hogy ha ki van a DVD kapcsolva, akkor továbbküldi e a jelet a TV-nek. Ha igen, akkor jó ez a megoldás, ha nem akkor:

DVB-C -> koax -> DVD

DVD-C -> scart -> TV

DVD -> scart (vagy HDMI) -> TV

A második variáció biztos, hogy jó. (HDMI-t akkor lenne érmedes használni, ha FULLHD TV-d van és a DVD felkonvertálja 1080-ra filmeket.)


Egyébként ebben az összeállításban, amíg a DIGI TV-ről veszel fel valamit nem tudsz majd mást nézni.

Illetve semmilyen esetben nem fog digitális jel menni a DVD-be, mivel a DVB-C tunerednek csak analóg kimenetei vannak.

2011. dec. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!