Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha beállítottam facebookon,...

Ha beállítottam facebookon, hogy ne látszódjon a szülinapom az adatlapon, attól még ki fogja jelezni másoknak hogy ha van?

Figyelt kérdés
2011. dec. 17. 23:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen. Te a saját láthatóságodat tudod szabályozni. Aki nem tiltja le, annak látszik a születésnapja. Aki letiltotta, annak szintén nem látható.
2011. dec. 18. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
sztem félreértetted kedves első. nem, ha beállítottad h ne látszódjon, akkor nem fogja tudni senki h szülinapod van.
2011. dec. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

ha másokra gondol: "...attól még ki fogja jelezni másoknak hogy ha van?"


Ha magára gondol: "...attól még ki fogja jelezni másoknak, hogy ha van?"


Valóban félreérthető a kérdés, de azért létezik a szövegközpontozás, hogy a vesszővel oda jelezze a hangsúlyt, ahova való. Általában a "hogy" elé szoktak vesszőt rakni, de itt kétértelműsíthető a tagmondat. Ha nem rak vesszőt, a hangsúlyból úgy lehet értelmezni, hogy másokra gondol. Ha rak oda vesszőt, akkor a hangsúly miatt úgy érhető a kérdés, hogy magára gondolt. Mivel mindkét változatra kapott választ, mindkettő helyes.

2011. dec. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!