Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Melyik a jobb mobilinternet a...

Melyik a jobb mobilinternet a Vodafone vagy a Telenor Hipernet által nyújtott? Ár-érték arányban? És melyik a jobb mobil hotspot?

Figyelt kérdés

Ahol én előfordulok, ott mindkettő szélessávon megy. Eddig Vodafone-os mobilnetet használtam, és amíg el nem értem az adatkorlátot, elégedett voltam a sebességével. Na most, nem is a sebesség miatt váltanék, ha váltanék. Inkább a hűségnyilatkozat miatti korlátlan e-mail és böngészés lehetősége vonzana a Telenorhoz. Csakhogy a Telenor-os mobilnet drágább, és ugyanakkor az általuk biztosított mobil hotspot - amit szeretnék - szintén drágább. Melyik szolgáltatót javasoljátok ezek alapján? Ár-érték arányban? Illetve melyik mobil hotspot a jobb?

Ez:

[link]

[link]

VAGY EZ:

[link]


2011. dec. 18. 13:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Sebességre nagyjából mindhárom szolgáltató azonosat nyújt. A tényleges sebesség ráadásul ma már sokkal inkább függ a választott csomagtól, mint a mobilszolgáltatótól.


Körülbelül milyen árkategóriában keresel mobilinternetet?


A telenornál csak két éves hűséggel érhető el a korlátlan böngészés és emailezés. Ez nagy előny, ha nem töltesz le, vagy fel vele. Ha az induló csomagot nézzük, akkor 490 Ft a különbség, ha sokat böngészel, akkor ez megéri.

De ha csak alkalmanként internetezel (max napi 1-1,5 órát), akkor a Vodafone ajánlata jobb.


Viszont ha valóban hotspot-ot nyitnál, és egyszerre többen használnátok az internetet, akkor lehet, nem lesznek elegek az induló csomagok paraméterei. Ahol ezt igénybe szeretnéd venni, ott nincs lehetőség vezetékes netre? Lehet, hogy drágább, mint egy 2 Gb-os mobilinternet, cserében azonban korlátlan.

2011. dec. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Egyrészt sokat utazok, másrészt van egy hely, ahova vezetékes net nem jut el és nem is fog (hétvégi ház). Kb. 4-6 GB környékén gondolkodom, eddig a 4 GB is kb. elég volt, de amikor lejárt, már egy kis csatolt fájlt sem tudtam elküldeni. Főleg azért kéne hotspot, hogy olykor mobilon is tudjak wifi-n netezni, ne kelljen mindig a laptopot hurcolásznom, ha csak konkrétan épp egy infót akarok megnézni.

Vajon a Telenor vagy a Voda által biztosított mobil hotspot a jobb, használhatóbb?

2011. dec. 18. 14:29
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem mindhárom hotspot jó, hiszen tudják azt, amit te szeretnél.

Ha már régebb óta Vodafoneos vagy, és most új internet szerződést kötsz, akkor előnyösebb feltételekkel veheted igénybe, mint eddig.


A 4 Gb-os csomag 3900 Ft havonta.

Ha ezt túlléped, akkor viszont választhatsz, hogy lassítják a neted, vagy bővítsék ki az adatforgalmi kereted.

Ha a lassítást választod, akkor ahogyan eddig is, nem kell a havidíjnál többet fizetned, és 128 Kbit/s-ra lassítanak.

Ha az adatforgalmi keret bővítését kéred, akkor további 500 Mb-ot vehetsz 700 Ft-ért, vagy 1 Gb-ot 1000 Ft-ért.


Egy kicsit valóban nehéz a választás, és ezt neked kell eldönteni, hogy a számodra melyik a jobb, mert meg van a Telenor és a Vodafone ajánlatának is az előnye. A Telenor korlátlan böngészést ad, de ha az egyéb forgalomtípus keretét túlléped, 32 Kbit/s-ra lassítanak. A Vodafone ugyan nem ad korlátlan böngészési lehetőséget, de olcsóbb, és a lassított sebesség négyszer magasabb a Telenorénál.

2011. dec. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez egy fontos szempont! Erre nem is figyeltem még fel eddig, hogy a lassított sebességben ilyen lényeges a különbség! Ezt jó tudni!
2011. dec. 18. 17:51
 5/6 anonim válasza:

Hello


Én is most fogok mobilnet előfizetést kötni. Vodafonnál maradok, mivel ott 4900 Ft-ért 6 giga és 21mb/s jár, míg a hasonló ár (5090Ft) a telenornál 6 giga és csak 7mb/s a sebesség. Szóval közel azonos árért és azonos mennyiségért gyorsabb netet kínálnak.

2011. dec. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ahhoz a csomaghoz már ingyen jár a mobil hotspot. Igéybe fogod venni? Ha igen, leírnád a tapasztalatokat? Köszi!
2011. dec. 18. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!