Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az a helyzet hogy van egy...

Az a helyzet hogy van egy kábel netem a szobámban pr telecom át akarom vinni a másik szobába vettem egy netgear routert?

Figyelt kérdés
Hogy kellene hozzá fognom? Valami ip címet kellne át ütni? Össze kötöttem a két gépet a modememet és a routert usb keresztül! Hogy kellene orvosolni a problémámat?
2011. dec. 21. 18:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Na igen


[link]


így kösd össze ahogyan a képen :)

2011. dec. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
PC hálózati csatlakozó megy a router bemenetére :)
2011. dec. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 P.O.C. ***** válasza:
És mi a router pontos típusa? Jó hogy Netgear, de azon belül?
2011. dec. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
1. kösz a segítséget na most úgy kötöttem össze hogy a pc m (eredetileg volt net)háló kártyájából ment a kábel a routerbe aztán a routerből ment a modemban be és a másik gép is ment a routerből! Ennek eredménye az let hogy ki kellet töltenem kérdőívet Kérdések a következők voltak IP CÍM? ALhálozati maszk? Átjáró? És asszem kiszolgáló? Be írtam annak a gépnek az adatait amit most vettem tehát nem annak amibe volt neten eredetileg is! VAGY AZÉRT KELLET VOLNA?? És mikor be kapcsoltam a gépet amin volt netem eredetileg is azt írta ki hogy devic ip cím és a másik gép címjét?? Valakinek valami ötlet? :D
2011. dec. 21. 20:03
 15/16 P.O.C. ***** válasza:

Túlbonyolítod, nem kell beírni semmilyen IP címet. Szerintem elve nem azt csinálod, amit mondunk. A kábelmodemes internet DHCP -s, vagyis automatikusan kapsz a szolgáltatódtól. Valamin az UPC még a MAC címekkel is bekavar. Regisztrálja annak a számítógépnek a MAC címét amivel elsőnek sikeresen csatlakoztál. Tehát MAC címet is kell klónoznod.


Kb így kell beállítani egy router -t:

[link]


Ha ejakulálnád a pontos típusát az routernek, akkor pontosabban el tudnám mondani, találgatni meg nincs kedvem.

2011. dec. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Rosszul raktad össze


modemböl a hálozati kábelt be a router be és utána a router böl a gépekhez

ennyi

2011. dec. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!