Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Google Chrome-ot használok....

Dodi75 kérdése:

Google Chrome-ot használok. Hol tudom kikapcsolni a böngészési előzményeket? SSD meghajtóm van, ezért szeretném! A többi általános SSD beállítást már megcsináltam.

Figyelt kérdés
2012. jan. 4. 23:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Csavarkulcs alatt, Beállítások, A motorháztető alatt: Böngészési adatok törlése.
2012. jan. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem törölni szeretném, hanem azt hogy ne is tárolja!!!
2012. jan. 5. 00:04
 3/8 anonim ***** válasza:
inkognitó módban futtasd
2012. jan. 5. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Semmi más lehetőség nincs?
2012. jan. 5. 00:13
 5/8 2xSü ***** válasza:

Tudtommal nincs más megoldás. Az SSD-vel nem tudom hogy függnek össze a böngészési előzmények. Bár sejtésem szerint te inkább az átmeneti tárolóra gondolsz, hogy kíméld az SSD celláit.


Firefox alatt be lehet állítani az átmeneti tároló méretét, így akár lehet 0-t beállítani.


Amit Chrome alatt lehet tenni, hogy a cache mappát ramdiskben, vagy HDD-n tárolod.

2012. jan. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én nem tököltem vele...hagytam a lapozófile-t meg a Chrome-t és kész. Lemeztörit magától kikapcsolta a windows, megy a TRIM, van vagy 35% szabad hely és ennyi. Normál használat mellett így is mennie kéne sztem 8-10 évet (ha nem többet), addigra meg már lecserélem. Azért van, hogy használjam, ha mindent kikapcsolnék meg áthelyezgetnék, akkor lehet, hogy 20 évre biztosítanám az élettartamát, de minek?
2012. jan. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. A napokban valaki linkelt itt egy SSD elemző programot (SSDlife), amit rászabadítottam a 2 hónapja használt meghajtómra. Mivel 8GB memóriám van a lapozófájl is ekkorára állította be magát, bár a javasolt általában a RAM másfélszerese a Win szerint. Az elemző alkalmazás szerint a Trim engedélyezve van, a meghajtó állapota 100%-os és a becsült hátralévő élettartam több, mint 9 év. A 2 hónap alatt összesen 26,3 napnyit volt üzemben az SSD és 94 indítást élt meg. A kiolvasott adatok alapján 1TB olvasás és 496GB írás történt a meghajtón (napi közel 19GB írás), amit sokallok ugyan, de így is 9 évet jósol! Most a lapozófájl maximális méretét 2GB-ban határoztam meg illetve bekapcsoltam a WD black vinyón is (a microsoft szerint ilyenkor a rendszer inkább a másik meghajtón lévő lapozófájlt használja, de nem áért ha a rendszerpartíción is van, mert lehetnek olyan folyamatok, amik igénylik). Ezzel a művelettel felszabadult egy csomó helyem és most figyelem a napi terhelést (ma elvileg 5GB olvasás és 2GB írás történt), ha ezzel sikerül legalább a kétharmadára csökkentenem az írások mennyiségét (~12GB) napi átlagban, akkor a 9év feljavulhat 12-re. Az mondjuk megint más kérdés, hogy ez a becslés mennyire megbízható, de szerintem kb helytálló.

:)

2012. jan. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
* a napi 19GB az csak az üzemidő/írás eredménye...a teljes átlag (üzemen kívülivel együtt) napi 8,5GB körül alakul...
2012. jan. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!