Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A liksys nevű nyilvános wifi...

A liksys nevű nyilvános wifi hálózat az valami egész budapestet lefedő hálózat? Vagy mi?

Figyelt kérdés
Budapesti vagyok, és a városban már több helyen csatlakozott a telefonom egy liksys nevű nyilvános wifi hálózatra. Belvárossban már több helyen is csatlakozot, de a suliban, és ahol lakok, a környéken is megtalálható ez a hálózat. :O
2012. jan. 5. 19:11
 1/8 anonim ***** válasza:
40%
Én úgy tudom hogy több ilyen van kitéve a fővárosba. A kisebb városokban is található egy hasonló wifi ami a legtöbb utcába van persze ott más néven. Mert ugye 2011 től tudtommal minden városban, faluban kell hogy legyen nyilvános wifi a lakosság számára főleg azoknak akiknek nem telik internetre, és tudja a az ügyeket intézni a neten, mert manapság mindenhez kell már email cím.
2012. jan. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 legendavagyok01 ***** válasza:
100%
Szerintem meg csak simán ez az alapértelmezett SSID a Linksys router-eknél, mert nem adott rendes nevet a gazdája, hiszen akkora barom, hogy nem is védte le, így bárki csatlakozhat hozzá.
2012. jan. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A linksys a Cisco cég egyik alvállalkozása, hálózati eszközöket gyárt és mint minden más eszköz gyártó cég, szereti a saját nevét alkalmazni.

Hogyan? Hát úgy, hogy az alap konfigban a wifik ssid-jének a gyártó neve van beállítva.

Ha valaki beköt egy linksys routert és nem állít rajta semmit, akkor bizony a wifinek alapállapoton marad a neve, jelszó nélkül és erre bárki rá tud lépni.


Nincs ilyen Budapestet lefedő hálózat, csak baromi sok konfigurálatlan router.

(Csak kivették a dobozból, bedugták és kész.)

2012. jan. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
És mi ezt igazán szeretjük kihasználni :D
2012. jan. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Amúgy óvatosan a publikus wifikkel, mivel bárki lehallgathatja a kommunikációt és ha nem biztonságos módon (pl.: HTTPS, SSH tunnel) lépkedtek be oldalakra, akkor el tudják kapni a jelszavakat.


(Ez érvényes mondjuk a switch-elt hálózatokra is, de azt azért csak észre veszik az emberek, hogy ha +1 kábel lóg ki a switch-ükből (/router-ükből) és bent ül egy ember a lakásukban. :D A wifin nem igazán látszik, hogy kik figyelnek még.)

2012. jan. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)


Az utolsó kommentre válaszolva: Nem hinném, hogy sokat érnek el, ha megtudják valami jelszavamat, ha meg probléma van, azt ugyis észreveszem.

Ez azért durva, hogy ennyi a tudatlan ember, hogy semmit nem állít a routerén, és ha ez az oka a sok nyitott wifinek, akkor még szerencsésnek érezhetem magam, hogy ilyen sokat tudok a témárol. :D


Az első kommentelőnek pedig:

Nem tudom, hogy ez a lefedettség hány %-os, de azért egyáltalán nem mindenhol találkoztam ezzel a linksys hálózttal, csak már több helyen. :)

2012. jan. 6. 16:49
 7/8 anonim ***** válasza:

Hidd a linksys az tényleg a konfigurálatlanság miatt van sok helyen.

Ne lepődj meg TÉNYLEG ennyi tudatlan ember van.

(Olvass kicsit itt gyakorikérdéseken pár kérdésnyit, ha kételkedsz... :) )

2012. jan. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Most már nem kételkedem, csak furcsa volt.

Köszönöm a válaszokat.

2012. jan. 7. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!