Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Windows 7 alatt miért lassú...

Attila8101 kérdése:

Windows 7 alatt miért lassú az internetem?

Figyelt kérdés

120/10 Mbit/s az internet sebességem.2 rendszer van a gépemen.Win XP és win 7 ultimate 64 bit.Az xp alatt a speedtest.net szerint 105 a le és 10 a fel míg win 7 alatt 45 a le és 10 a fel sebességem.Minden program azonos a 2 rendszeren.Olvastam hogy a .net keretrendszer lehet a probléma okozója.Fel van rakva a 3.5 és a 4-es verzió,valamint ezeknek a javításai.Ezelőtt win 7 prof volt rakva a gépemre azzal nem volt gond.Már próbálkoztam mindennel de semmire nem jutottam (modem reset,Auslogics BoostSpeed internet beállítás).Valakinek valami ötlet?


Köszönöm!


2012. jan. 8. 22:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Próbálj különböző böngészőket. A tűzfal/antivírus szoftver is okozhatja (különösen ha Avast). Attól még, hogy elvileg ugyanaz XP-n és 7-en, a két rendszer teljesen más.
2012. jan. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem használok tűzfalat és vírusirtót sem már 2-3 éve.A beépített védelem is ki van kapcsolva.Még a driverre gondolok hogy nem-e azzal van gond.De mindjárt törlöm teljesen és felrakom az asus honlapjáról szedett illesztőt.Ezt még nem próbáltam.
2012. jan. 8. 23:06
 3/6 A kérdező kommentje:
Meg van a hiba oka.Rossz volt a driver amit a driver magic szedett le a hálókártyához.Az asus oldaláról származóval a letöltésem 7.9 MByte/s.Ez már megközelítőleg jó.
2012. jan. 8. 23:21
 4/6 anonim ***** válasza:
Eleve beteg dolog dirver magic-féle programokat használni. Javarésze trójai faló. És persze védelem nélkül azt visz a rendszeredből, ami neki megtetszik éppen. Azt a pár drivert csak le tudja az ember tölteni a gyártó honlapjáról. Mindegy, a lényeg, hogy megvan a bibi. A szemetet meg töröld le gyorsan.
2012. jan. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Reggel neki esek és minden "automata" drivert leszedek a gépről.


Köszönöm!!

2012. jan. 8. 23:43
 6/6 P.O.C. ***** válasza:
Mondjuk én azt sem értem, hogy 120 Mbit -es nethez miért nem veszel gigabites hálókarit? (~1500 Ft)
2012. jan. 9. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!