Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mit tegyek, ha párom egy...

Mit tegyek, ha párom egy internetes játék függője?

Figyelt kérdés

Szerintem a munkahelyén sem tud másra gondolni, mint, hogy vajon mi történik eközben a játékban, ami ugye nem áll meg, nem lehet elmenteni, folyamatos. Ha hazaér nem az az első, hogy köszönjön a gyereknek, megkérdezze mi történt aznap, hanem, hogy "be kell lépnem egy picit..." Aztán egésznap azt hallgatom, hogy "csak ezt a levelet küldöm el", "2 perc...", "mindjárt", "fél óra múlva tér haza a..." És egésznap ez van. Semmire nem képes, mindenért könyörögni kell, napjában többször vitázunk össze ezen. Mindent el kell mondjak minimum 3szor, mert nem fogja fel mit mondok. És azért bosszantó 3szor elmondani ugyanazt, mert nem képes figyelni. Alig merem leírni a játék nevét, nehogy mást is "megferőzzön". A neve: travian.

Mit tegyek? Rengetegszer gondolok már arra, hogy elköltözöm a babával, mert nem bírom idegileg ezt. Vagy olyanok jutnak eszembe, ha negyon ideges vagyok, hogy fogom a monitort és kihajítom az ablakon. Ez dúrva, de így van. Segítsetek légyszi! Előre is köszönöm


2008. ápr. 1. 13:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

a monitort semmi esetre se hajítsd ki az ablakon, mert akkor majdnem 100%, hogy repülsz utána. Szó szerint.


Maga az a mozzanat, hogy hazamegy és nem veletek, hanem a játékkal foglalkozik egyáltalán nem meglepő. Más pasi meg elolvassa az újságot, bámulja a tv-t stb. Egy férfinak nem kattan át az agya egyik pillanatról a másikra, idő kell neki, hogy ürüljön és tudjon mással foglalkozni. Arra ne nagyon számíts, hogyha hazaér egyből veletek fog foglalkozni.


Ha játszik, akkor hiába mondasz neki bármit. Csak magadat hergeled vele. Ő meg nem is fogja érteni mi bajod van.(egyszer éppen programoztam otthon és bejött a kedvesem kérdezni valamit. intettem, hogy mindjárt, de ezt be kell fejeznem, mert elveszítem a fonalat. Mivel ezt igértem, miután befejeztem kimentem megkérdezni, hogy mi van. Csak éppen 2 óra telt el eközben.)


És akkor a tényleges kérdés.

Abba nem fogja hagyni. Legalábbis addig nem, amíg meg nem unja. Az egyetlen, amit tehetsz, hogy alkalmas pillanatban (nem miközben játszik), megbeszéled vele, hogy mennyi időt szánjon rátok. Pontos határokkal. Ezt tartasd be vele, de te is tartsd be. Ha játékidő van, akkor játszon, ha nincs, akkor meg ne. (Mint egy gyerekkel tudom, de ez a célravezető.)

2008. ápr. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
100%

Szia!


Ez a "mint a gyerekkel" szerintem jo megoldas lenne. Szerintem is beszelj vele mikor nem jatszik es egyezetek meg jatek idokben.

Ha nem tartja be, vagfy nem erdekli, lehet hogy az hatassal lenne ra, ha bizonyos programokbol kihagynad. Mikor jatszik, mondd neki, hogy setalni mesz, moziba mesz, vagy akarhova, ahova szerettetekl egyutt jarni. Menj el otthonrol (akar a babaval egyutt), es ha hazaersz es kerdezi, hol voltal, meg tudod mondani, hogy te szoltal mikor elmentel, csak nem figyelt. (Nyugodt hangon, vita nelkul). Ha egy darabig csinalod es tenyleg fontosak vagytok szamara, akkor biztos eszre veszi majd magat.

Sok sikert!

2008. ápr. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
44%

Amit a többiek tanácsoltak szerintem nagyon ötlet.

Kívánok sok erőt és türelmet neked:)

2008. ápr. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
100%

Szerintem próbáld meg lefoglalni magad (esténként olvass, vegyél ki valami jó dvd-t), hétvégére szervezz programot amire elhívod a férjed is, ha nem akar, menjetek nélküle. Ne nyaggasd, lássa (magától!), hogy nélküle is milyen jól elboldogultok. Ha még ezek után sem veszi észre, hogy nem a családjával, hanem csak a családja mellett él, akkor beszéljétek meg a napirendet (játékidő/család).

Az én férjem is játékfüggő (wow), az elején engem is nagyon zavart a dolog, de mivel minden más téren mintaférj, megpróbálom elfogadni ezt a szenvedélyét. Pozitívan nézem a dolgokat, nem jár kocsmázni, bulizni, itthon legalább látom, hogy mit csinál. ;-)

Nálunk mondjuk nem annyira rossz a helyzet, hétvégén csak este játszik.

Sok sikert, ha találtál valami jó megoldást, várom priviben. :))

2008. ápr. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Sajnos jó hírekkel nem tudok szolgálni:(

Délután, mikor már harmadszor hangzott el a szájából, hogy "2 perc", mondtam neki a beosztás dolgot... Hát, inkább ne tettem volna! Úgy felháborodott, hogy mit képzeltem, hogy majd időre fog sz*rni, fürdeni?? Hogy neki nem fogja senki megszabni mikor mit csinál. Aztán összevitáztunk és mondtam neki, hogy akkor fogom a cókmókom, és holnap elköltözöm a gyerekkel... Jött a válasz: menjél! Most ilyet?? Hogy lehet ilyet mondani? Csak így? Mondom, "Ennyi? Abszolút nem érdekel, hogy van egy családod? Hagyod, hogy így széthulljon? Megéri?" Természetesen egy elfogadható válasza nem volt, csak hogy nem érti mi bajom... Hát gratulálok, vagy negyed órája ezen vitázunk... Ugyhogy most megpróbálom a másik verziót, hogy úgy élek, mintha csak a gyerek lenne meg én... Mást nem tudok csinálni, mert ha elmérgesedik a helyzet, legalább hamar belejövök:'(:( Persze mosok rá is, meg főzök, csak "levegőnek" nézem.

(Ebben az egészben az a legrosszabb, hogy nem tudok hová menni, max átköltözöm a gyerekkel a másikszobába:S)

2008. ápr. 2. 00:02
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

mondtam, hogy alkalmas időben. A sokadik 2 perc után nem alkalmas az időpont.

A másik, ez lehet az én hibám (hiszen már úgyis minket okolsz), hogy nem mondtam, de a zsarolás jellemzően nem célravezető. Márpedig a különben elköltözök az zsarolás a javából. Ráadásul blöff. Ne fenyegőzz olyannal, amit nem tudsz betartani. Csak nevetsségessé válsz tőle. Ennek megfelelően reagált.

2008. ápr. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
100%

De azért azzal is vigyázz, azt se bosszúból csináld, ne nézz át rajta feltűnően. Hidd el, ha látja, hogy tényleg jól elvagytok nélküle (és nem csak durcáskodsz), akkor sokkal inkább észre fogja venni magát, mintha állandóan b....od.

Van még egy másik lehetőség is, bár az elég veszélyes, és könnyen rosszul is elsülhet....ha féltékennyé tudod őt tenni. Beszélgess késő este a barátnőddel telefonon a fürdőszobában, vagy kérd meg a férjed, hogy vigyázzon szombat reggel a gyerekre, amig elmész vásárolni, fodrászhoz, vagy ilyesmi.

2008. ápr. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
100%
Van már egy hasonló kérdés ezen az oldalon, írd be a keresőbe, hogy "játékfüggő".
2008. ápr. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Bocsi, nem téged akartalak hibáztatni, te jól írtad le, csak én voltam türelmetlen és nem bírtam kivárni azt az időt...:/ Nem tudom, hogy akkor mi hatott rá így, de ma mikor hagytam, hogy gépezzen, egy idő után felém fordúlt és azt mondta, hogy már csak két faluja van a négyből. Meg kellett volna dícsérnem tudom, de akkor épp el voltam azzal foglalva, hogy "nem igaz, hogy nem látja, hogy beteg a gyerek, én telefonálgatok védőnőnek, orvosnak, babusgatom a gyereket, nem tudok vele mit csinálni". Ő meg jön a játékkal... Mindegy, végülis ennek is örültem, mert legalább valami azért csak történt, nem várom el tőle, hogy egyik pillanatról a másikra abbahagyja, hisz ez függőség.

Köszönöm a segítségeket!!!

2008. ápr. 3. 00:33
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez mar kronikus jatekfugges. Konzultalj egy pszihologussal.
2008. ápr. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!