Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Milyen Wifi Routert ajánlotok?

Milyen Wifi Routert ajánlotok?

Figyelt kérdés
Eddig csak az én szobámban van internet, és szertném, ha lenne anyumnál is. Az ő szobája egy szinttel lejebb van, kb 6-7 méter távolságra (légvonalban). Jópár fal válaszja el a két szobát. Milyen routert ajánlotok?

2012. jan. 16. 10:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Saját részről a TP-Link -nek tetszik a menüje a beállításokhoz és elég jó antennákkal is lehet venni. De a 6-7 méterhez meg a pár falhoz szinte bármelyik elég.
2012. jan. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha meg normálisat akarsz, akkor ott a jó öreg linksys WTR54GL, egy új DD-WRT-vel. Stabil, sokat tud, nem rohad.
2012. jan. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 lordsithlord ***** válasza:

A problémát a két szint közti födém okozhatja. Jó lenne tudni, hogy miből van (fa vagy vasbeton).


Én részemről egy Cisco Linksys WRT160NL típusú routert használok a két emelet között vasbetonon keresztül. Vagy ezt a típust, vagy pedig a TP-LINK TL-WR1043ND-asát tudom neked ajánlani.


Viszont ajánlott a másik gépbe beszerezni vagy egy olyan USB-s WiFi eszközt, aminek külsó, cserélhető antennája van, vagy egy PCI-os belső eszközt, aminek cserélhető az antennája. USB-sből javasolnám a TP-LINK TL WN 722 N típusát, ez 150MBit-es n-es eszköz, cserélhető antennával.

2012. jan. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Vasbeton a födém, ha minden igaz (biztosan nem fa). Az egy emelettel lentebb lévő gépben mindenféleképpen lesz usb-s wifi adapter, mert az egy régebbi laptop és sztem abban nincs wifi vevő, kb. 8-9 éves gép lehet. Elég drágák ezek a routerek, azt hittem olcsóbban megúszom a dolgot....
2012. jan. 16. 12:58
 5/9 lordsithlord ***** válasza:

A vasbeton miatt olyanra van szükséged, ami erős jelet tud adni, ehhez pedig 3 antennás n-esre van szükséged.


Vannak olcsóbbak, de saját tapasztalatom alapján vasbeton födémnél ez a kettő működik (legalábbis nálam mindkettő működött), a többi típusról nem nagyon tudok nyilatkozni.

2012. jan. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekünk is kétszintes, betonfodémes házunk van, egy linksys WRT160n routerrel, ami a földszinten a ház egyik sarkában van. Az emeletem, a ház ellentétes sarkában még max. a térerő :) Ráadásul ez külső antenna nélküli modell, és olcsó is.
2012. jan. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

[link]


ehhez mit szóltok? Olcsó is és a hozzászólások alapján jó is.

2012. jan. 16. 20:47
 8/9 lordsithlord ***** válasza:
Ez a 1043-as elődje. Elvileg ugyanaz a chip van benne, annyi a különbség, hogy a míg a 1043-as gigabites, addig ez csak 100MBit-es.
2012. jan. 16. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
15 megás netem van és hálózati dolgokra nem lenne használva a router, csak a netet kell majd szétosztania. Akkor elvileg jó nekem ez az olcsóbb is, ugye?
2012. jan. 17. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!