Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Milyen böngészőt használtok...

Milyen böngészőt használtok és miért?

Figyelt kérdés
Tudom hogy talán nem itt kéne erről vitatkozni, de sokan olvassák, ezért megfelelő táptalajnak érzem. Meg azt is tudom hogy nagyon demagógnak fogok tűnni, de elsősorban nem az a célom hogy leh*lyézzem az emberek 98 % át, hanem az hogy beszélgessünk dolgokról. Nem akarok atomgeekként hozzáállni(tehetném, de nem sok értelme lenne, ha ezt akarnám, máshová mennék vitatkozni), úgy állok hozzá mintha egyszerű végfelhasználó lennék és azt se tudnám mi fán terem egy html oldal. Elhintek egy infót, jelenleg az opera a legjobb és legbiztonságosabb böngésző. Hogy miért? találjátok ki. Meg azt is hogy miért az áll a szívemhez a legközelebb.Beszélgessünk. Egyet kellene megérteni. Amikor kódról van szó nincs olyan hogy ízlés kérdése. a rossz kód senkinek nem tetszik, az egészen más dolog mikor fogalmad sincs arról hogy minek nem kéne tetszenie. Meg az is más hogy igazából jó sem létezik, de majd kommentekben szeretnék vérlázítóan kötekedni. Persze mivel én nem vagyok demagóg, gyorsan hozzá is tenném hogy a kutya sem kíváncsi az emberek gépeire.Egyébként az a legironikusabb a mai világban hogy pont egy olyan dolog kellene "csak" a népuralom érvényesítéséhez amit minden egyes nap használ az emberek nagyon nagy része. De meg fog ez változni, amint felnő egy generáció aki beleszületett és nem intézi el annyival hogy "mi ehhez már nem értünk". Csak várjuk ki, ha addig nem halunk éhen akkor a végletekig lehordott internet segítségével lesz érvényesítve egy jobb élet. Bár azt aláírom hogy jelenleg destruktívnak számít az internet. Sajnos. Mert az emberek nem tudnak netezni. Nem hülyeség. Tényleg nem tudnak. De meg fognak tanulni netezni. És ez a lényeg. Bocs, ez az érzelmi kitörés nem lett betervezve, a böngészők a lényeg :)
2012. jan. 18. 07:00
 1/8 anonim ***** válasza:
XD A gépen google chrome-ot, míg a telón az opera-t használom. De mér´ kérdezted?
2012. jan. 18. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

jó nagy okoskodó ,szófosó vagy.....na de:

chrome,addig volt jó ,míg az elején járt,mára az is egy lassú,mindennel telepakolt kémprogram lett,mindkét gépen Opera fut.Gyors,letisztult,bizonságos,nem fogja a gépet...

2012. jan. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Internet Explorer 9. Mert ez jön be a legjobban. A telón meg az Android alap böngészőét, mert ott meg az tetszik a legjobban.
2012. jan. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Második : minden tiszteletem a tiéd! Egyébként meg szeretek okoskodni.
2012. jan. 18. 09:12
 5/8 2xSü ***** válasza:
100%

Én használtam mindenfélét, nem vagyok egyik böngészőnek sem elkötelezettje. Nagyjából leírom a tapasztalataimat:


1. Internet Explorer:

Maga a böngésző nem igazán szabható testre. Emiatt önállóan akkor használtam, amikor még nem igazán volt jó alternatívája (Netscape után, Mozilla előtt).


1/b. Maxthon 2.x

Ezt a böngészőt nagyon sokáig használtam. A felülete teljes mértékben testre szabható, sok plugin van hozzá és egyszerűen tudtam új plugint készíteni. Ez az IE motorját használta, ami amúgy elég gyors és megbízható. A biztonsági rések jó részére is gyógyírt kínált a Maxthon. Összességében ez a böngésző használhatóvá tette az IE-t.


2. Firefox

Nagyon jó kis böngésző ez, relatíve jól alakítható. Egyetlen hátránya volt eddig az indulási sebessége, illetve a memóriaéhsége. 10 megnyitott fül esetén erősen le tudott lassulni egy közepes teljesítményű gépen is. A másik hátránya volt talán, hogy az addonok lassan követték a böngésző frissítéseit, így inkompatibilitási problémák adódtak. Ma ezt használom fő böngészőnek.


3. Chrome

Sokáig használtam ezt is. Sok kiegészítő van, gyors is. Viszont vannak olyan dolgai, amire nem lehet hatni. (Pl. az utolsó lap bezárásával ne zárja be a böngészőt magát. Ezt kiegészítővel ugyan el lehet érni, de nyakatekerten és nem 100% biztonsággal. Apróság, de pont az apróságok idegesítik fel az embert leginkább.) Az új változatok sokkal instabilabbak, mint a régiek. Hajlamosabb főleg a Flash összeborulni vele. Kiegészítő böngészőnek ezt használom leginkább.


4. Opera

Ezt is nyúztam sokáig. Igazán remek kis böngésző ez, óriási tudással. Itt is apróságok voltak, ami miatt nem ezt használom. Pl. flash-nél tapasztaltam, hogy a dupla kattintást (értsd: két egymás utáni gyors kattintást) rosszul kezelte le, a második kattintásnál az egérgomb felengedését nem érzékelte, így drag&drop-ként működött. Ez bizony idegesítő néhány flash játéknál pl. De mivel annyit nem játszom ilyenekkel, így ezt még elnéztem volna. Viszont sajnos az Operát nem támogatta minden szolgáltatás. Pl. a Google Docs táblázatkezelője nem működött megfelelően alatta, így ezért vetettem el a használatát. (Munkához kellett használnom.)


Én azt gondolom, hogy minden böngészőnek van előnye és hátránya. Hogy kinek melyik a legmegfelelőbb, azt a böngészési szokásai, egyéni ízlése dönti el. Meg az is meghatározó, hogy melyek a fő szempontok, ami alapján a böngészőt megítéled. (Van, aki az indulási sebességre érzékeny. Van aki a reagálási sebességre, van aki a futási sebességre, van aki a biztonságra, van aki a testre szabhatóságra, van aki a külcsínre, van aki a kompatibilitásra.) Persze lehet objektívnek látszó rangsort is kialakítani, de ezek azért csalókák. Szintén meghatározó lehet a gép teljesítménye. Ami egy erős gépen az egyik böngésző teljesít jobban, addig egy gyengébb gépen lehet, hogy egy másik böngésző. Ha valaki el akarja dönteni, hogy számára melyik a legjobb, akkor próbálja ki maga.


A böngészők közötti háborúnak a böngésző írói között kell dúlnia, nem a felhasználók között. Ez puszta fanatizmus és nem sok ráció van benne. Hasonlóan pl. az autóiparhoz. A gyártók versengjenek egymással, ez a dolguk. A vevő meg válasszon olyat, ami neki tetszik, ami az ő igényeinek megfelelő. De nem sok értelme van vitát nyitni arról, hogy most az Opel jobb-e, vagy az Audi, vagy a Suzuki. Ha valakinek a legfontosabb tényező az ár, akkor hiába jobb az Audi minden más szempontból. Az ilyen versengés inkább egyfajta pszichológiai jelenség, egyfajta önigazolás keresés.

2012. jan. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én igazából nem írnék most véleményt, mindössze erre szeretnék rákérdezdni a kedves kérdezőtől: "Elhintek egy infót, jelenleg az opera a legjobb és legbiztonságosabb böngésző" - Mindenféle rosszindulat nélkül kérdem én, miért?
2012. jan. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 zsomkovacs ***** válasza:
Én Firefoxot használok. Chrome is jó, a Firefoxot jobban megszerettem, bár tény, hogy hajlamos sok memóriát használni. Az Opera sem rossz (mobilon azt használok), de a gépen nem jött be. Azon egyszerű oknál fogva, hogy a mobilos netemre kötve (kb. 100 kbit/s) ez volt az egyetlen PC-s böngésző, ami *semmit* nem volt hajlandó megnyitni. Ez még az Opera 10 volt, azóta tudom, hogy van újabb. Azóta nem használtam. IE-t meg azért nem szeretem, mert az oldalak nagy része még csak nem is hasonlít arra, ahogy ki kéne néznie. Azt viszont elmondhatnád, hogy miért az Opera a legjobb/legbiztonságosabb.
2012. jan. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én sokáig IE-t használtam (fene se tudja h melyiket a sok közül), de egyszer csak el kezdett szarakodni (állandóan befagyasztotta a windowst), így áttértem a Firefox-ra és azóta is azt használom (panaszom nincs rá nekem tökéletesen megfelel) a többi böngészőt nem próbáltam így azokról nem tudok véleményt nyilvánítani
2012. jan. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!