Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A router miért lassítja a...

A router miért lassítja a letöltést?

Figyelt kérdés
2 gép van a családba ketté van osztva a net...idáig oké de mikor a másik gép kivan kapcsolva akkor is szakadozva töltök és csak a felével mint alapból. 250el jött max routeren amit ma levettem és 600al jött...Miért lassítja az egész netet a router ha a másik gép még csak be sincs dugva a konektorba??Előre is köszi a válaszokat!
2012. jan. 18. 11:59
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha olcsó és rossz minőségű a router, akkor azért pl.


Minden router más lehet, hogy valami olyan szűrés is be van kapcsolva rajta, aminek nem kéne ott lennie.

Vagy esetleg (ha több szálon töltesz le, akkor) nem képes a több szálat jól kezelni.


Sok oka lehet, milyen típusú router?

2012. jan. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
20%
Routeren alapból kevesebb sávszélesség van. És nem attól függ, hogy milyen, a miénk 15 ezer forint volt, mégis kevesebb rajta a sávszélesség.
2012. jan. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Szerintem jó a router tp link tl-r460. Régebben minden oké volt mióta ujra lettek rakva a gépek azóta csinálja ezt.
2012. jan. 18. 12:19
 4/10 anonim ***** válasza:
59%

Picit régi darab, de mondjuk legalább nem valami kínai sz*r. Hmm, jól kéne mennie pedig.

Bár, ahogy nézem többeknek is baja volt ezzel a típussal.

Resetelni és újra beállítani próbáltad már?



@12:16: Ez nem igaz ebben a formában.

Késleltetést tesz max az egyes adatcsomagokra, mert elemzi őket és átírja a fejléceket, de a sávszélességet nem szokták ezzel nagyon befogni, hacsak nem valami több száz megabites netről van szó. Otthoni felhasználásnál elhanyagolható a késleltetés.

2012. jan. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Akkor gyere ide és nézd meg :D:D:D hát nem igaz, hogy itt mindenki ellenkezik velem.
2012. jan. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Még nem próbáltam mert ma akarom ujra rakni a másik gépet. Azért kérdezgetem előre már hogy végre rendbe jöjjön.Köszi!
2012. jan. 18. 13:39
 7/10 anonim ***** válasza:

@13:30: Adj helyes válaszokat és akkor nem fognak. :P :D

Amúgy tényleg, hálózatokkal foglalkozom részben hobbi, részben tanulmányok és részben munka ként. :)

Ha gyenge és olcsó a router, akkor jelentősen nő a késés, ami járhat erős sávszélesség csökkenéssel. De egy jó minőségűnek ez szinte elhanyagolható. (Azaz ilyen mértékben nem szabad kiütköznie.)



Ha megvan a gép újratelepítés és továbbra is ilyen a dolog, akkor érdemes lesz a reset gombot hosszan nyomni, amíg ki nem nulláz mindent a router, majd újra beállítani ami kell.

2012. jan. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi szépen a válaszokat. Mindjárt kipróbáljuk..
2012. jan. 18. 17:06
 9/10 anonim válasza:

Figyelj arra , hogy le legyen kódolva mert bárki csatlakozhat a Wifi-re és az nagyon lasstíhatja!!!!

Ha nemtudod, hogyan kell akkor a használatin van egy link, ilyen számok vannak raajta, és oitt lehet!!

2012. jan. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hát még mindig nem jó. Pedig már a routert is ujraindítottam és lassítja még mindig. Mit lehetne csinálni?
2012. jan. 19. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!