Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A titkosítás mennyire lassítja...

A titkosítás mennyire lassítja a routert?

Figyelt kérdés
Egy TP-link tl-wr1043ND-én akarom WPA2-re a titkosítást, mert az a legbiztonságosabb állítólag, de az lassítja, nem?
2012. jan. 18. 21:43
 1/8 2xSü ***** válasza:
59%
Az internetforgalmat nem lassítja.
2012. jan. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

első: te szentséges jó Istenkém! Sürgősen tanulmányozd át az OSI modellt, még mielőtt hülyeséget mondanál!


[link]


Persze hogy nem mindegy, milyen szélességben titkosítod. Annál több keretet kell forgalmazni ugyanannyi információ tartalomért.

2012. jan. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
hát ez bonyolult. Ha van bőven sebességtartalék a netsebességhez képest akkor nem lassítja. A második meg hiába jön az OSI modellel, akkor is az elsőnek van igaza. Nyilván nagyobb lesz a forgalom, de ha van tartalék nem lesz lassulás
2012. jan. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 2xSü ***** válasza:
73%

#2: A lényeget nézd:

Egy általános internet előfizetés sebesség esetén nem tapasztalható szignifikáns lassulás. Magyarán egy 10 Mbps internet előfizetésből nem lesz 9 Mbps, ha valaki bekapcsolja a WPA2-t.

2012. jan. 19. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
és egy 100 megást se?? (természetesen n-es routerrel: tplink 1943nd)
2012. jan. 19. 15:53
 6/8 2xSü ***** válasza:
58%

Szerintem nem.


De próbáld megközelíteni nem technikai oldalról: Ha nem titkosítod a kapcsolatot, akkor boldog-boldogtalan a te WiFi kapcsolatodon fog lógni. Na az már érezhető lassulást fog jelenteni.

2012. jan. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Hát, nekem is WPA2 titkosítás van, viszont enkriptálás az TKIP + AES ... Enterpriseban pár napja lement a 30(!!!!!)Mbps netem 1Mbps-re, amióta csak AES titkosítást használok WPA 2 Personal módban ismét 30Megás... hihetetlen, de igaz.
2013. nov. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 2xSü ***** válasza:
100%

> pár napja lement a 30(!!!!!)Mbps netem 1Mbps-re


Tehát előtte vidáman futott 30 Mbps-el. Ergo a probléma nem a titkosítással volt.


> amióta csak AES titkosítást használok WPA 2 Personal módban ismét 30Megás.


Gyanítom, hogy a titkosítás módjának megváltoztatása a router újraindítását eredményezte. Valószínű csak ez volt a gond, csak újra kellett volna indítani a routert.


> TKIP + AES

> amióta csak AES


Ha nem tévedek, akkor a TKIP nem szól bele a titkosítás módjába, hanem csak arról gondoskodik, hogy a titkosításhoz használt kulcs folyamatosan változzon. Ez aligha szól bele a titkosítás sebességébe, maximum nüansznyi többletforgalmat jelent.


> hihetetlen, de igaz


Lehet, hogy igaznak látod, csak nem ok-okozati viszony van a kettő között, hanem egyidejűség.


Nota bene nemrégiben cseréltem a routeremet a kérdésben említett változatra. Simán hozza bármilyen titkosítással a 40 Mbps sebességet. Előtte volt egy „ősrégi” routerem, ott sem volt ezzel gond. Igaz néha belassult, néha lefagyott, de újraindítás után napokig hozta ezt a sebességet.

2013. nov. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!