Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Csak nekem ilyen lassú a DIGI...

Csak nekem ilyen lassú a DIGI Move Mobilinternet?

Figyelt kérdés

Az első hónapban jól ment.

Vigyáznom is kellett hogy nehogy átlépjem az 5gigát.

Ment simán 3-4 Megabittel.


De most, hát nagyon gáz.

Örülni fogok ha a 3gigát elhasználom egy hónap alatt.

Borzasztóan gyászos!

Max 120kbps, HSPA-n.

Ugyanott használom ráadásul, még azt sem mondhatom hogy rossz a jel, ja meg hegytetőn lakok.


Akinek van nem tud valamit mondani??

Vagy rossz lenne a modemem???

Mi a nyavaja van???


2012. jan. 20. 12:46
 1/7 anonim válasza:

Hasonló cipőben járok, annyi különbséggel, hogy nekem december vége óta ingadozik a sebessége. Tízből nyolcszor lassú, pillanatokra eléri a 8-900kb/s -ot, aztán visszaesik tizedére, mint amit addig tudott. Felhívtam a 1272-t, elmondtam, hogy mi a bajom, de valami értelmetlen választ kaptam, hogy vigyem be a modemet, és letesztelik.


Kipróbáltam két különböző gépen, Windows és Linux alatt, valamint egy másik modemmel is, és a helyzet nem változott. Ja és decemberben váltottam a 15GB-s csomagra, így huszadika után nekem is jólesik, hogy két gigát már el tudtam használni belőle. Tök jó a szarért kétszer annyit fizetni.


Amire gyanakszom, hogy a Telenor hálózatán keresztül megy ez a csoda, és náluk mindennel probléma van, mióta nekiálltak fejleszteni a hálózatukat. Kezdve a GPRS -től a HSDPA-ig minden nyűgösködik náluk. Megoldásom nincs, csak romló véleményem a szolgáltatásról.

2012. jan. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Bujdosó Tamás László válasza:
ugyanez a tapasztalatom:-(
2012. jan. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Király, nagyon örülök neki.:(

Mióta megvan olyan választékosan tudok káromkodni.

Egy 6másodperces You**be videó 3-4perc, kikészít teljesen.

De legalább nem hűségidős.


Köszönöm a válaszokat!

Jobbulást kívánok!:)

2012. jan. 23. 09:03
 4/7 anonim válasza:
Asztalra csaptam telefonon keresztül, és meglepetésemre foglalkoztak vele. Annyit árultak el, hogy beragadt egy, a kártyához tartozó beállítás, ami miatt folyamatosan sávszélesség-korlátozást csináltak nekem. Szombaton jelentettem be, ma felhívtak, hogy megjavították. És tényleg :-) . Szerintem érdemes felvenni a telefont.
2012. jan. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ok.megpróbálom.kösz.
2012. jan. 23. 18:33
 6/7 LeslieNielsen válasza:

Na, hurrá, hogy leírhatom végre én is a tapasztalataimat.


Szal kb. 1 hónapja (ahogy később látjuk, szinte biztos, hogy pont egy hónapja, azaz dec. 23-án) belassult a digis mobilnetem (az 5 gigás csomagban vagyok amúgy), de egészen a mai napig (jan. 23.) kivártam, hogy hátha megjavul magától (nem tette).


Ugyanazokat tapasztaltam, mint ti (tudniillik hogy régen csak pörgettem az oldalakat, most meg épphogy elérte a 200 kbitet, ráadásul mindezt HSPA-nak "álcázva"), aztán ma bementem a helyi Digibe (Db., Malompark), és - mivel vittem laptopot - élethűen tudtam "prezentálni" a problémámat (pedig attól tartottam, hogy az Erő közelében újból észhez tér a stick mintegy lejáratva engem, de nem, ott is lassú volt, mint a csiga).


Az asszisztens nő nem akadékoskodott, nagyon segítőkész volt (nekem pl. eszembe nem jutott volna ezt telón intézni, mert akkor tuti, hogy az aktuális "segítő" handabandáját kellett volna hallgatni), és kaptam egy új sticket - és egy új SIM-kártyát is.


Nem hiszem azonban, hogy ettől "gyorsult" volna vissza a net a rendes sebességre, hiszen itthon megint kipróbáltam, és "természetesen" nem változott semmi.


Nos, ez eléggé lelombozott, de aztán villámcsapásszerűen délután tényleg megtörtént a csoda: visszaállt a sebesség!


Gondolom, volt egy ilyen egy hónapos javítási/nemtommi sessionje a Diginek (ahogy vki fentebb említette), és az pont most járhatott le. (Ha így volt, erről - mármint a lassulásról mint okozatról - nem küldtek semmilyen papírt, pedig jó lett volna tudni.) Sebaj, most már műxik!

2012. jan. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm hozzászólásod.

Beviszem én is amint tudom.

Üdv.

2012. jan. 24. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!