Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem azt adják az interne...

Miért nem azt adják az internetszolgáltatók ami a névleges letöltési sebesség?

Figyelt kérdés

Van a névleges letöltési sebesség veszem pl 2560/192kb/s

a garantált viszont 500/96kb/s de nekem csak ennyivel jön 256/13kb/s!!Ez nem csak ennél hanem mindegyik sávszélességnél így van!!!Mitől nem azt adják ami a névleges teljesítmény??Értelmes válaszokat kérnék!


2012. jan. 24. 16:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha a garantáltat nem hozza, akkor fogyasztóvédelemhez fordulhatsz/szerződést bonthatsz, etc.

[link]

Itt mennyi a végeredmény?

2012. jan. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

ez igazából attól függ, milyen technológiás neted van.. az adatokból nézve ez egy ADSL lehet, amelynél a 2560kbit/sec névleges sebességnél 2000kbit/sec hasznos sebességet produkál a rendszer... ezt egy ún. keretezési technológia okozza, amelyet az ADSL használ, leegyszerűsítve minden küldésnél egy keretbe foglalja a rendszer a kérést, majd keretben kap választ és az ehhez szükséges idő alatt kialakul némi sebességvesztés..


ezzel semmit sem tudsz kezdeni, ha tényleg ADSl-ed van, akkor ez ilyen.. plusz-mínusz 20% sebesség, ezeket a szerződésekbe is belefoglalják.. a konkrét letöltési sebesség a 2 megás netnél (ha adsl) maximum 250kBÁJT/sec (2000 osztva 8-cal), a legjobb esetben ez jut el a gépedig...

2012. jan. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ADSL-nél nincs garantált sávszél a szerződésben?
2012. jan. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A testem a következő lett:

Letöltés 2.82mbps

feltöltés 0.15mbps

Eddig jó de akkor miért nem használható ki az internet a névleges sebessége?

2012. jan. 25. 15:15
 5/8 A kérdező kommentje:

De van garantál 500/96Kb/s

Itt a link: [link]

2012. jan. 25. 15:16
 6/8 anonim ***** válasza:

nos, bár tényleg furcsa a megfogalmazás, a csomagodnál a 2560/192kBIT/sec, a garantált pedig 500/96kBIT/sec


ha te ezek mellett 2.82/0,15mBIT/sec-et mérsz (ami 2820/150kBIT/sec), az teljesen jó, sőt még jobb is, mint amilyennek lennie kellene, ugyanis max 2000kBIT/sec-et kellene mérned.. szóval jó a sebességed.. hogy miért nem lehet kihasználni a néveleges sebességet, az invitel oldala is leírja, illetve kicsit bővebben én is leírtam..


szerintem a kiloBIT és kiloBÁJT közötti különbségnél akadtál el, amit a szolgáltató megad, az minden esetben kiloBIT per sec, ha azt akarod megtudni, hogy az mennyi akkor, amikor te letöltesz, akkor 8-cal kel osztani és úgy kapod meg kiloBÁJT per secben...


amúgy a garantált sávszélességen a letöltés 62.5kiloBÁJT per másodperccel kellene, hogy menjen (ami ugye 500 osztva 8-cal)

2012. jan. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

nos ugye akkor nekem 256osztva8-al az 32 a 62 helyett !Engem csak ez zavaz tulajdonképp de gondolom nem lehet csinálni semmit hogy jobb legyen max nagyobb netet kell venni de ott is az van ha vennék egy 5mb-oa netet ott is csak a max letöltési sebesség 560kb/s lenne ha jól írtam!

Köszi am a segítséget sokkal okosabb lettem :D

2012. jan. 25. 18:46
 8/8 anonim ***** válasza:

még nem teljesen tiszta, ahogy látom... (gizike és gőzeke-effektus)


ez a 256 valamilyen új szám, nem tudom, honnan került elő... ha a 2560ra gondolsz, akkor az kiloBIT/sec, amiből hozzád 2000 érkezik meg, szóval ha jó időben, jó géppel, jó szerverről töltesz, akkor 250 kiloBÁJT per másodperccel fog szakítani a letöltés a letöltőprogramodban...


ha előfizetsz egy 5 megás adsl-re (5000 kiloBIT/másodperc névleges sebesség), abból kb. 4200 kiloBIT/másodperc fog eljutni hozzád hasznos sebsségként a gépre, amivel jó időben, jó géppel, jó szerverről max. 525kiloBÁJT/másodperc sebességgel tudsz majd letönteni...


(ha esetleg lemérnéd a sebességedet speedtest.net oldalon, ott 4,2mbps (azaz 4200 kiloBIT/másodperc) körüli értéknek kell kijönnie egy jól karbantartott géppel úgy, hogy közben a háttérben semmi sem fut, csak a böngésző)

2012. jan. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!