Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A "netkalózok" vajon hány %-a...

A "netkalózok" vajon hány %-a kalózkodik azért mert alapból nem engedheti meg magának a játékok/filmek vásárlását?

Figyelt kérdés
2012. jan. 26. 20:25
 1/4 anonim ***** válasza:
ezt igy százalékra nem lehet megmondani! (speciel én mindent ugymond illegálisan torrentről vagy a régi jó öreg megauploadról szereztem be, legyen az játék,valami drága program,vagy csak egy film,sorozat...
2012. jan. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elég nagy, mivel minden országban viszonylag drága dolog eredeti szoftvereket beszerezni. Pl. Norvégiában lehet, hogy többet keres az átlagember, mint nálunk, de ott a szofver is arányosan drágább.


Szerintem két embercsoport van, aki nem kalózkodik:


1. Aki annyira gazdag, hogy bármilyen legális programot egyből meg tud venni, ha meg akar.


2. Akinek akkora igazságérzete van, hogy inkább vállalja, hogy kevesebb programja legyen, de az legális legyen.


A fent említett okok miatt (keresettel arányos szoftverárak) ez a ráta globálisan nagyjából állandó.



De kivételt képez például Irán, ahol a kalózkodás legális, mivel egy szoftveregyezményt nem írtak alá. Magyarul megcsinálhatod azt, hogy lemásolod a Windows-t 1000 példányban, nyitsz egy boltot és mondjuk 5 dollár/darab áron elkezded árulni, és ez legális vállalkozásnak számít ott.

2012. jan. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem elég sok.

Bár ugye elég megnézni a Steam honlapját, ott az árak nem országra vannak szabva (tekintsünk most el a forint-árfolyamtól, mert attól amúgy is sírhatnékom van) tehát a "jobban fizető" országokban azért szerintem a "megélhetési kalózkodás" nem annyira jellemző mint nálunk. Meg ugye a magyar amúgy is egy leleményes nép...

Vissza a kérdéshez. Én úgy Magyarországon 70-80% köré raknám a mércét, világviszonylatban pedig úgy 50-60%-ot mondanék így minden fajta utánanézés nélkül.

G.

2012. jan. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

"Szerintem két embercsoport van, aki nem kalózkodik"

Eme két helyes feltevést kiegészítem a harmadikkal is ugyanis 3 van

3: Azok akik nem tudják mi az a torrent hülyék a géphez mindíg mást kérnek meg ha kell nekik valami...tehát nem ismerik a lehetőségeiket szerintem ők vannak a legtöbben

2012. jan. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!