Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Szerintetek melyik internet...

Szerintetek melyik internet szolgáltatás jobb, gyorsabb? Az egyiknél a garantált le/feltöltési sebesség 1000/192 kb/s. A másiknál ugyanez 8192/512 kbit/s. Más a mértékegység? Melyik jobb?

Figyelt kérdés

Az Invitel Diák ADSL 5M csomagja és a UPC Fiber Power 25 csomagja között vacillálok, de nem igazán tudom összehasonlítani a cégek weboldalain kiírt paramétereket. Tudtok segíteni?

Előre is köszönöm!


2012. febr. 1. 16:29
 1/8 legendavagyok01 ***** válasza:

Nem tudom mi a kérdés?

Az Invitel-es 5Mbit-es (ebből garantált 1Mbit le), a UPC 25Mbit-es (garantált 8Mbit le).

Az alapból ötször gyorsabb (garantáltnál ez 8x-os) szerinted nem jobb?

2012. febr. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát tényleg elég nagy baj hogy 2 számot nem tudsz összehasonlítani, hogy melyik a nagyobb...
2012. febr. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat.

Természetesen nem a számok összehasonlításánál akadtam el, hanem a számok mögötti mértékegységekkel állok hadilábon.

Pl. a kb/s ugyanazt jelenti, mint a kbit/s?

Vagy mit jelent az UPC 25 Mbps letöltési sebessége, és ez hogyan hasonlítható össze az Invitel 5000 kb/s névleges letöltési sebességével? Van-e értelme e kettő -a névleges és a maximális- összehasonlításának?

2012. febr. 1. 17:06
 4/8 anonim ***** válasza:

A kb/s az kilobájt másodpercenként, ezt megszorzod 8-al és megkapod a kbit/s-et vagyis kilobit másodpercenkénti értékét

így lehet eladni az 1mbit/s-es netet,mikor az valahol 128kb/s lehet

2012. febr. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem! a kb/s az kilobit/s, a kB/s a kilobájt.

Itt mindkettő megabit/kilobitben van megadva, vagyis simán össze lehet hasonlítani a 2 számot, semmit nem kell átszámolni.

2012. febr. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönet ismét.

Ugyan időközben ráleltem a bitmatek.hu oldalra, ahol "okosodtam" is. :)

Már csak az merül fel bennem kérdésként, hogy ugyan miért nem azonos mértékegységekben, vagy azonos mértékegység jelölésekkel írják ki a szolgáltatók a termékeiket.

Persze a kérdés csak költői.

Még egyszer köszönöm a hozzászólásokat.

2012. febr. 1. 20:02
 7/8 anonim ***** válasza:
Bár kültői kérdés, azért leírom: az egyikben van annyi gerinc, hogy nem próbálja megtéveszteni az embereket, akik nem tudják ezeket, nagy számokkal. A kb=kilobit, kB=kilobyte, 8bit=1byte, azt meg, hogy menniy a váltószám tudni kéne, 1000piko=1nano, 1000nano=mikro, 1000mikro=milli, 1000milli=egyszerűen 1, 1000=kilo, 1000kilo=mega, 1000mega=1giga, 1000giga=1terra
2012. febr. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Illetve azt még elfelejtettem írni, hogy ez hétköznapban használatos, informatikában 1024 a váltószám :-)
2012. febr. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!