Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Kerhetem a netszolgaltatot...

Suletlen attila kérdése:

Kerhetem a netszolgaltatot hogy valtoztatja meg az ip cimemet?

Figyelt kérdés
2012. febr. 2. 19:16
 1/2 anonim ***** válasza:

A) Lecsatlakozol a netről, majd újra fel, és már új IP-d is van.

B) Lecsatlakozol a netről, átírod a routerben a MAC címet, majd újra felcsatlakozol, és már új IP-d is van.


A kettő közül legalább egy biztosan működik mindenkinél, néhány speciális esetet kivéve.

2012. febr. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát, ebből a 2 esetből szinte biztos, hogy egyik sem fog menni.

Az 1. azért nem, mert az IP újra kiosztásának ideje általában nem 1-2 másodperc, vagyis még percekig/napokig ugyan azt a címet kapod vissza.

A 2. eset meg azért nem valószínű, mert a szolgáltatók ált. szeretik letárolni a kliens MAC címét és csak arra osztanak IP-t. (Azért is kell gyakran MAC címet klónozni az új routerekbe.)


Persze, rendszer függő és LEHET, hogy mégis sikerül, de manapság ezek a megoldások a gyakoribbak, amiket írtam.



Kérni kérhetsz, egy próbát megér, de nem biztos, hogy kapsz.

Amúgy ha pár napig nem mész fel. (Azaz a modemet kikapcsolva tartod és nem netezel.

Akkor elég valószínű, hogy lejár a kiosztott IP és újat fogsz kapni.

2012. febr. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!