Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért lassul be a WiFi kb fél...

Miért lassul be a WiFi kb fél óra után?

Figyelt kérdés
A vezetékes internet az 'anyaszámítógépen' stabilan gyors. Ha laptopról csatlakozok wifire, akkor is szépen megy minden. Ha a mobiltelefonommal (SonyEricsson Xperia Ray) csatlakozok, fél óra múlva belassul a wifim. De nem csak a telefonon, hanem már a laptopon és más eszközön is. Ha ki- és bekapcsolom a wifi routert, akkor újra gyors a net. Mindig újra kell indítanom, amikor belassult hogy jó legyen. Hozzáfűznék még annyit, hogy amikor eléri a wifi azt a fázist, hogy nagyon lassú lesz, azt követően pár perc múlva átlép abba, hogy folyamatosan meg-megszakad.
2012. febr. 3. 14:43
1 2 3
 1/22 P.O.C. ***** válasza:
100%

Ne, még csak véletlenül se mond meg a Wi-Fi router -ed típusát, hülyeség.


Én első körbe Wi-Fi csatornaváltással próbálkoznék.

2012. febr. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Megmondom én szívesen, hogyne mondanám már meg! Ne haragudj, pont azt felejtettem el, igyekeztem magát a problémát megmondani. Csatortnát váltottam AUTO-ról 2-esre, de majd akkor lehet még megpróbálok más konkrét csatornát. Na és a routerem típusa nem más, mint egy TP-Link WR740N típusú készülék.
2012. febr. 3. 15:37
 3/22 P.O.C. ***** válasza:

Hányas hardver verzió? Mert talán lehetne rá DD-WRT -t rakni.

Havernak 741ND -ja van, gyári firmware -el dobálta a Wi-Fi kapcsolatot. Feltolta a DD-WRT firmware -t, azóta atomstabil.

2012. febr. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Hardververziót hol lehet megnézni? És mi az a DD-WRT, hogy kell használni? :O :)
2012. febr. 3. 18:07
 5/22 P.O.C. ***** válasza:

Alul címkén van:

[link]


A DD-WRT egy alternatív Linux alapú firmware.

2012. febr. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Ver 2.0 van az alján, tehát a leírás alapján V2 lesz.
2012. febr. 4. 19:40
 7/22 A kérdező kommentje:

Ahaaa, közben kigugliztam és ezeket sikerült:

1. Leltem egy oldalt, ami leírja hogy kell frissíteni ( [link] )


2. Megleltem a DD-WRT honlapján a verziószámnak és típusszámnak is megfelelő fájlokat. Viszont melyiket tegyem rá, mert kettő is van?

Az egyik neve "factory-to-ddwrt.bin" a másiknak meg "tl-wr740n-webflash.bin"


Leírásban ez van írva a factoryshez:

TP-Link WR740N v2.0 Firmware: Special image for initial flashing


A másikhoz meg:

TP-Link WR740N v2.0 Firmware: Webflash image

2012. febr. 4. 19:50
 8/22 P.O.C. ***** válasza:

Ahhoz van DD-WRT, itt a legújabb:

ftp://dd-wrt.com/others/eko/BrainSlayer-V24-preSP2/2011/12-20-11-r18024/tplink_tl-wr740nv2/factory-to-ddwrt.bin


A frissítés menete:

[link]

2012. febr. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 P.O.C. ***** válasza:
Ja és a factory-to-ddwrt.bin kell. De inkább a legújabbat szed le amit linkeltem.
2012. febr. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
óó remek, köszönöm szépen a segítséget, remélem működni fog!:)
2012. febr. 4. 20:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!