Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi a különbség az FTP és az...

Mi a különbség az FTP és az UTP kábel között?

Figyelt kérdés
ezen felül az érdekelne még, hogy kb hány méter hosszú vezetéken marad még elég erős a jel? nekem kb 30-50 méterre kell elvezetnem vele(nem mértem még pontosan csak sacc). Ezt a távot jel erősség csökkenés nélkül tudja majd vinni? előre is köszi

2012. febr. 3. 22:16
 1/10 tamasoft ***** válasza:
8%

Gigabit Ethernet (több mint réz), 1000baseT

Sebesség: 1000 Mbps

Max Len: 100 méter

Kábel: UTP, RJ-45 csatlakozók


Fast Ethernet, 100baseT

Sebesség: 100 Mbps

Max Len: 100 méter

Kábel: UTP, RJ-45 csatlakozók


Csavart érpáros Ethernet, 10baseT

Sebesség: 10 Mbps

Max Len: 100 méter

Kábel: UTP, RJ-45 csatlakozók


Vékony Ethernet, 10 Base 2

Sebesség: 10 Mbps

Max Len: 185 méter

Kábel: RG-58 típusú koax 50 ohmos impedancia


Vastag Ethernet, 10 alap 5

Sebesség: 10 Mbps

Max Len: 500 méter

Kábel: RG-58 típusú koax 50 ohmos impedancia


Olyan nincs, hogy "FTP kábel". Az FTP egy protokoll, vagyis egy kapcsolódási eljárás. Kapcsolódási fajta.

2012. febr. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A CAT6 UTP kábel 100 méterig komolyabb jelveszteség csökkenés nélkül tud közvetíteni.
2012. febr. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
FTP = foil twisted pair, azaz a csavart érpárok még külön be is vannak csomagolva fóliába, hogy csökkentse az áthallást.
2012. febr. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
ok akkor értem már, láttam én is hogy az FTP valahogy mást jelenthet de azért megkérdeztem mert nem tudtam :) szóval akkor a "LAN" kábel amivel a modemet, routert, switch-et stb . összekötöm a géppel annak a hivatalos neve az UTP ha jól értem. és akkor amit az első kommentelő felsorolt típusok azok megfelelnek nekem?
2012. febr. 3. 22:25
 5/10 anonim ***** válasza:
van ftp kábel, csak nem lehet kapni
2012. febr. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
okés :) csak amíg írtam a kommentem az alatt válaszoltál és nem láttam. de miért nem lehet kapni ha az a jobb?
2012. febr. 3. 22:29
 7/10 anonim ***** válasza:
Najó lehet kapni, de nem éri meg. Kültéri, ipari környezetbe szánják és drágább, mint egy cat6 és nem is biztosan jobb.
2012. febr. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 tamasoft ***** válasza:
Ha veszel egy normál UTP kábelt, az 40-50 métert simán visz.
2012. febr. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
40%

10 méter CAT5e FTP kábel kb 900Ft (árnyékolt)

10 méter CAT5e UTP kábel kb 600Ft (nem árnyékolt)

10 méter CAT6e FTP kábel kb 1300Ft (árnyékolt)

10 méter CAT6e UTP kábel kb 950Ft (nem árnyékolt)


Szerintem mindenki döntse el maga milyet akar vagy kell-e neki az árnyékolt kábel. Gyakorlati haszna otthon egy átlagembernél viszont tényleg nem sok lesz, legfeljebb jobban alszik amiért a legjobbat választotta :D

Viszont, ha én kábelt vennék akkor CAT6e UTP-re voksolnék.

2014. aug. 29. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
93%

"Olyan nincs, hogy "FTP kábel". Az FTP egy protokoll, vagyis egy kapcsolódási eljárás. Kapcsolódási fajta."


Ennél nagyobb baromságot az életben nem hallottam! :-) Legalább olyanok írogatnának ide, akik ha nem értenek hozzá, legalább a Google keresőt tudják használni. Még hogy nincs olyan, hogy FTP kábel??? LOL. Való igaz, létezik ilyen kapcsolódási metodika a szerverekhez, de az árnyékolt Cat5-6 kábeleket hívják FTP kábeleknek. Leginkább olyan helyeken használatos, ahol a közelben elektromos hálózat is fut, mivel a külön árnyékolás megszűri a villamos hálózati interferenciákat. Az FTP kábel végelzárói is emiatt mind földeltek és fémből készültek, szemben az UTP vagy STP kábelekkel.


Iszonyat cink volt ez a komment akkor is :-)

2015. febr. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!