Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Wifi routert hogy titkosítsak...

Wifi routert hogy titkosítsak le, hogy csak én tudjam használni és más ne lopja a netem? A wifi jelet már sikerült.

Figyelt kérdés

Kérdés adott, remélem érthetően fogalmaztam.


Tehát lényegében csatlakozni nem tud bárki rá, de a kezelő felületét még nem sikerült letitkosítanom és azt is le kellene, mert azon keresztül aki egy kicsit is jobban ért hozzá beléphet, aztán megváltoztatja a wifi elérés jelszavát és szia dobozos. :(


2012. febr. 6. 12:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Valahol arra is kell lennie egy jelszónak.

De ha a wifire lépést gátolod, akkor nem fognak a kezelő felülethez sem hozzáférni. (Max, ha kábellel csatlakoznak.)

2012. febr. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 P.O.C. ***** válasza:

A routered pontos típusa?


Amúgy ha Wi-Fi mát titkosítva van, nem tud rá csatlakozni, ergo a WebGUI -t sem éri el. Vezetékesen persze továbbra is elérhető, de meg lehet változtatni ennek is, a gyári jelszavát. Sőt bizonyos típusoknál azt is be lehet állítani, hogy mely számítógépek érhetik el a WebGUI -t.

2012. febr. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Egy asztali számítógépet raktam rá (UTP kábellel) és egy laptop csatlakozik wifin keresztül.

Előtte egy darab TP LINK ACCES POINT volt, de ahhoz nem tudtam csatlakoztatni sajna az asztali gépet, csak egy dugesz volt rajta, így a modemmel tudtam csak összekötni.


Én azt hittem elég, ha a wifi jelet lejelszavazom, de ismerősöm szerint magát a router kezelő felületét is le kell. A pontos nevét pedig nem akarom megadni, mert kicsit bizonytalan vagyok az idegenekkel kapcsolatban. :(

2012. febr. 6. 12:30
 4/11 P.O.C. ***** válasza:

Okosabb lett volna Wi-Fi router -t venni Wi-Fi Access Point helyet. Amúgy System Tools --> Password részen van a WbGUI jelszavának megváltoztatása.


UI.: Bizalmasság?? Szerinted mi a halál f*szát lehet kezdeni egy típusszámmal??? Vagy attól félsz, hogy esetleg pontos infót tudunk adni? :D Bakker...

2012. febr. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A tévém pontos típusa: 14CB1TK

De nehogy visszaéljetek vele.:)

2012. febr. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 P.O.C. ***** válasza:
Az önmegsemmisítő modult aktiváltam a tévédben, 10 perced van hogy a detonáció hatáskörét elhagyd (~30 Km)! :DD
2012. febr. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Pi**ába, most miért csináltad! Vehetek új tévét!

:)

2012. febr. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 P.O.C. ***** válasza:
Gyors vagy! De egyszer még elkaplak, ha megtudom más elektronikai eszközöd típusát! :)
2012. febr. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
P.O.C. hallod, eddig adtam a véleményedre, és szívesen olvastam a tanácsaid, de attól, h én nem vagyok olyan menő számítástechnikában, mint te, vagy bárki aki érdemben hozzá tud szólni itt a dolgokhoz...nos szóval gúnyolódni nem kellett volna. Mit mondjak, elég gyerekes viselkedés és most hatalmasat estél a szememben.
2012. febr. 6. 13:34
 10/11 anonim válasza:

Ilyenkor kell egy számítástechnikai boltot felkeresni, hogy segítsenek. Vagy kapálsz a google-n és megtanulod.

Mert leírjuk, de nem biztos, hogy fogod érteni:


MAC szűrés bekapcsolása, beállítása

WPA, WAP2, WEP jelszó beállítása

Router Default jelszó átírása


Így biztonságban lesz a hálózatod :)

2012. febr. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!