Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Észrevettétek már, hogy azok...

Észrevettétek már, hogy azok a kérdések, amelyek valóban tudást igényelnek, vagy egyáltalán nem kerülnek megválaszolásra, vagy csak későn. Amelyek pedig csak véleményre alapozódnak, azoknál születik 10-20-30 hozzászólás is?

Figyelt kérdés
2012. febr. 8. 12:27
 1/7 A kérdező kommentje:
Most nem kizárólagosan a számítástechnika/internet témakörre gondoltam. Csak nem tudtam hová írjam a kérdést.
2012. febr. 8. 12:31
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ki mondta, hogy itt van akár egyetlen valódi szakértő is, aki válaszol? Az, hogy "amit máshol nem mertél... itt megkérdezheted" nem azt jelenti, hogy amire máshol nem kapsz (értelmes) választ arra itt igen :)
2012. febr. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Argloss ***** válasza:
100%
Ez eléggé logikus. Véleménye mindenkinek lehet, tudása viszont csak annak van, aki időt szán rá, hogy megszerezze.
2012. febr. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Azt már észrevettem, hogy sok olyan kérdező van, aki kérdezni nem restell, de a válasz(ok)ra reagálni már igen.

Se egy bikk-makk, vagy köszönöm, vagy bármi, amiből a válaszadó tudná, hogy sikerült-e segítenie, avagy nem.

2012. febr. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 2xSü ***** válasza:
100%
#4: Ez is logikus. A legtöbb kérdésre a Google alapszintű használatával és kb. 5-10 percnyi idő rászánással megtalálható lenne. Aki egy ilyen kérdést feltesz, az a válasz megköszönésével sem fog feleslegesen bajlódni, elvégre abból neki semmi haszna. (Tipikus egoista hozzáállás, ami sajnos manapság nem mondható éppenséggel ritka jelenségnek.)
2012. febr. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, ez is említésre méltó, amit ti mondtok. Hogy semmi köszönöm, vagy visszajelzés sok kérdező részéről. És nem tudod meg, hogy hasznos volt-e számára a válaszod. A régebben feltett kérdéseknél például nem tudhatod, hogy az illető elolvassa-e a válaszod, vagy már rég megfeledkezett róla. Ilyenkor valami visszajelzéssel alátámaszthatná, hogy még aktuális volt a kérdés.
2012. febr. 8. 13:42
 7/7 2xSü ***** válasza:
100%

Én a magam részéről úgy vagyok vele, hogy azért válaszolok, mert megtehetem. Akinek valamiben van valamilyen tudása, annak erkölcsi kötelessége, hogy ezt a tudást megossza, átadja másnak is.


Hogy reagál-e a válaszomra valaki, az nálam nem szempont, és természetesen nem is tudom előre ellenőrizni ezt. Persze mindig próbálok úgy válaszolni, hogy a probléma megértését segítsem, és nem csak az aktuális problémát tüntessük el.


A másik oldala a dolognak, ami miatt akár egy bunkónak is hajlandó vagyok némi segítséget adni, hogy a kérdést akár más is láthatja, utólag keresgélve megtalálhatja, így a válasz hozzá is eljuthat. (Nálam is van, hogy a Google-ben önállóan keresgélve egy adott probléma kapcsán a GYK oldalával találkozom. Ha itt megvan a probléma megoldásához szükséges információ, az jó.) Viszont pont ezért szoktam a személyes üzenetben reagálást visszairányítani az eredeti kérdés oldalához, hacsak nem tartalmaz valami személyes dolgot.

2012. febr. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!