Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Aki feltesz google-ba bármilye...

Aki feltesz google-ba bármilyen téma körbe egy képet azt hogyan lehet törölni? Illetve hogyan lehet oda képet feltölteni?

Figyelt kérdés
2012. febr. 10. 13:58
 1/8 anonim ***** válasza:
A picasaweb szolgáltatásra gondolsz?
2012. febr. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Bocsi,de nem tudom mi az a picasaweb. :S De ha leírnád megköszönném. De mindenképpen meg kell tudnom hogyha vki feltett egy képet googléba azt én hogyan tudom eltávolítani?! :S
2012. febr. 11. 00:55
 3/8 anonim ***** válasza:

Fogalom és lehetőség zavarban vagy. Mert az első hozzászóló kérdése nagyon jogos.

Ugyanis a Google-ba, mint keresőszolgáltató-ba, ami ugye nem program és amelyet ugye a különböző böngészőprogramokkal/IE, Chrome, Firefox, Opera, Safari stb./ jelenitünk meg és üzemeltetünk, szóval oda 2 uton j"tehetsz" fel képeket:

1./ Picasaweb saját fiókot regizel, mely a Google saját, 1GB-ig ingyenes szolgáltatása

2./ Ezenkivül a Google-vel böngészők utján megkereshető ,de nem a Googleban, hanem a digitális éterben lévő különböző webszolgáltatók által kinált lehetőségekre

Tehát a Picasaweb a Google webszolgáltatása, a többi nem az övé.

Hogy jobban értsd meg, ime a Picasaweb:

[link]

[link]

És a többiből egy kis kóstoló, mert van bőven:

[link] ez magyar, de van bőven külföldi is

Tehát nem a Googleba-ahogy Te irod- lehet feltölteni a képeket, hanem különböző szolgáltatók weblapjaira /esetleg saját magad által készitettre és üzemeltetettre is/, igy a Facebook-ra,Iwiwre, Indamail-ra stb....


Szóval a kérdésfeltevésed nem volt pontos...

2012. febr. 12. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ja igen, még valami: "ha valaki feltett egy képet, hogyan tudom eltávolitani?"

Te a mások által feltettet sehogy, csak azt amit Te "tettél fel" oda, ahová regiztél, vagy a saját weblapodra feltöltöttet.

2012. febr. 12. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A más által feltöltött képet ami esetleg engem ábrázol és sértő ha már törölni nem lehetséges mert nem én tettem fel,akkor legalább jelenteni vagy ilyesmi nem lehet? :/
2012. febr. 12. 08:17
 6/8 anonim ***** válasza:

Sajnos zöld kezet érő, tehát minden tekintetben tökéletesen helytálló választ nem tudok. Bő tíz éve egy icipicit tanultam a sajtójogról, de az annyira semmi, s vizsgáznom sem kellett belőle, így tévedhetek is.

Nos, e szerint nyilvános helyen bárki bárkiről készíthet felvételt. Nyilvánosság számára megnyitott magánterületen (pl. üzletek, szórakozóhelyek) a tulajdonos korlátozhatja a felvételkészítést. Az olyan felvételt, amelynél háromnál több személy látszik, megkérdezésük nélkül közszemlére lehet tenni. Ha a képen három vagy kevesebb alak látható, s felismerhető, akkor mindenkitől írásos, papír alapú engedélyt kell kérni. Kb. erre emlékszem.

Ilyen engedély hiányában is persze közölnek képek, csak vita, per lehet belőle.

Milyen lehetőségeket gondolok az esetedben? Ha van rá módod, keresd meg a honlap szerkesztőjét, webmesterét, üzemeltetőjét. Írd meg neki barátságosan, hogy az egyik kép téged ábrázol, de nem járultál hozzá. Nem kell egyéb indok. Nem kell megmagyaráznod. Ha nem teszi meg, akkor perelhetsz. Nem tudok egyéb lehetőségről, de talán okosabbak is elolvassák a kérdésed, s majd még javasolnak valami egyebet is.

2012. febr. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ja, előzőhöz kiegészítés: Ha magyar oldalon található a képed, s nem derül ki, kihez fordulhatsz, akkor érdemes megnézni a [link] oldalon. Beírod a domaint. A kiírt adatok első csoportjában fogod megtalálni.


a gyiknál pl. ezt látod:

domain: gyakorikerdesek.hu

domain-használó: Webminute Kft.

domain-használó: Webminute Kft.

cím: Bartók B. 27

cím: 2143 Kistarcsa

cím: HU

telefon: +36.302939174

2012. febr. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ,megpróbálom hasznosítani,sokat segítettél,de ettől függetlenül ha valaki hozzátud ehhez még szólni azoknak várom válaszait.
2012. febr. 12. 09:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!