Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi lehet az oka, hogy mikor...

Mi lehet az oka, hogy mikor elindítom utorrentet először felmegy majdnem max sebességre, majd pár perc után 10kb/s-re és ha nem lépek ki és újra be, akkor ennyin marad?

Figyelt kérdés
a progival, routerrel, modemmel, szolgáltatóval, számgéppel vagy hol lehet a hiba?
2012. febr. 14. 18:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem én mondtam, de megoldás lehet:


"Próbáld meg lekorlátozni az Utorrentben a feltöltési, letöltési sebességed a maximális 80%-ára!

Ez egy viszonylag gyakori probléma, a következő áll a hátterében: A gond az, hogy nem csak az adott file darabjai mennek le föl, hanem vezérlő bitek, visszaigazolások is, hogy sikeresen átment minden. Ha már túlságosan leterhelt a sávszél nem tud átmenni minden visszaigazoló csomag, és amíg a küldő fél nem kapja meg ezeket nem küldi a következő adagot. Így lecsökken az adatforgalom, elmennek a visszaigazolások, jön az újabb adat dömping és kezdődik újra. Ha sok torrentet futtatsz, sok peer kapcsolattal akkor jön elő a dolog."

2012. febr. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
épp meg akartam próbálni, hogy csak egy torrentet hagyok futni, bezártam a progit, majd mikor újra meg akartam nyitni, azt írta ki h fut, megnéztem feladatkezelőben, próbáltam leállítani a folyamatokba de nem engedte, ez most megint mi?? :O :)
2012. febr. 14. 18:55
 3/5 A kérdező kommentje:
megnéztem az asztali pc-n 1000rel hasított ugyanaz a tori, ami itt 9-cel
2012. febr. 14. 20:42
 4/5 tramtram válasza:
Menj bele az Utorrent beállításaiba, ott bal oldalt az utolsó fület nyisd ki, (nekem advanced), azon belül katt a legalsó menüpontra (nekem Disk cache). Ott a legfelső pipa legyen kipipálva és értéknek írj be mondjuk 300at. Próbáld meg így. Remélem tudtam segíteni.
2012. febr. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
aha! most megy :) köszi szépen
2012. febr. 15. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!