Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Átvert az új szolgáltatóm a...

Veltra kérdése:

Átvert az új szolgáltatóm a valós internet sebességgel, vagy nem?

Figyelt kérdés

Sajnos láma vagyok a nethez, kéretik nem kiröhögni:


Szóval átszerződtem egy új szolgáltatóhoz, aki ezt ígérte:

-30 Mbps letöltési sebességet biztosítunk, melyből 15 Mbps minden körülmények között garantált.

-6 Mbps feltöltési sebesség is elérhető, melyből 3 Mbps sebességű internet-hozzáférés mindig garantált.


speedtest.net szerint a netem 30/6-ot valóban tudja, viszont ha bármit töltök le, nem hogy a minimumként megígért 15/3-at nem tudja, hanem 3,5/1 volt eddig a maximum amit produkálni tudott. Most én értek félre valamit és ez normális érték, vagy jogosan boríthatom rájuk az asztalt, ha bemegyek reklamálni?

(amúgy vidanet-ről van szó)


Köszönöm a válaszokat


2012. febr. 14. 20:03
 1/5 anonim ***** válasza:

amit a speedtest mutat az a lényeg.


röhögök a sok lámán amikor rámcsapja az ajtót hogy neki a 8/2 mega kevés és ne vicceljek már vele.. már megse probálom gyözni hogy a 8/2-öt a másik oldalon lévö servernek is tudnia kell. és nem szabad annyira leterhelve lennie hogy kitudja elégiteni ezt a sebeséget. vagy alapban csak mint az esetedben egy 3/1-es max limit van rajta .. szoval belestél egy igen jó marketingbe. ahol a nagy netedet csak a speedtestel tudod élvezni. meg néha dc-nél.. de ott is csak ha a másik félnek 30as feltöltésije is van. és adja is neked ezt

2012. febr. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Argloss ***** válasza:
7%

Ugye 1 bit az 8 byte. A böngésző megabit-ben írja ki a letöltési sebességet, az internetszolgáltató meg magabyte-ban adja meg. (az emberek szeretik a nagy számokat...)

3,5 megabit sebességgel tudsz letölteni, vagyis a sávszélességed ilyenkor 28 megabyte/s.

2012. febr. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Szóval a 15/3 minimum csak a parasztvakítás volt és én szépen bedőltem neki :(

2012. febr. 14. 20:41
 4/5 anonim ***** válasza:

Argloss végig fordítva írt mindent, bár a logika jó.


8 bit = 1 Byte, a böngésző, letöltőkliens, stb... az Byte-ban számol, míg a szolgáltató bitben.

Ezért a 3,5MBps (MegaByte) az egyenlő 28Mbps sebességgel (Megabit).


Ebben pedig semmi átverés nincs, mert annyival töltesz amennyit előfizettél, a szolgáltató egyértelműen leírja a mértékegységeket, az már mindenkinek az egyéni hibája ha nem tudja értelmezni.

2012. febr. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Argloss ***** válasza:
Tudtam én, hogy valami fura. Elnézést a pontatlanságért.
2012. febr. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!