Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ip cím ütközés lécci help?

Dezsy23 kérdése:

Ip cím ütközés lécci help?

Figyelt kérdés
Üdv mindenkinek van egy Wireless N Router-em Mode No. TL-WR741ND, és ugye a laptopba van beépített wifi,na a lényeg hogy csatlakozik a rooterhez amibe ugye a upc-s kábel net van bedugva és a kábel másik vége a modemba szóval minden oké és megy rendesen a net, viszont ha telefonnal vagy másik laptoppal akarok csatlakozni vezeték nélkül a netre kábel nélkül mert ugye wifi abba is van és a rooter szórja a netett akkor Kiírja a laptop hogy Ip cím ütközés és ezek után se a laptopon se a telón nincs net, viszon ha kikapcsolom a gépet a telefonon van net illetve ha kikapcsolom a telefont akkor van a gépen net na most egyszerre miért nem lehet telefont vagy még 1 laptopnak 1 rooteről netezni? Windows Xp-t használok! Lécci valaki segítsen mert én nem értek az ip címekhez a google pedig most se tett csodát pedig kerestem eleget erről de nekem mind kínai amiket írnak erről. Válaszokat előre is köszönöm üdv! :D
2012. febr. 14. 23:11
 1/5 P.O.C. ***** válasza:

Megfelelően van konfigurálva a router?

Leírás: [link]


IP cím ütközés okozhat, ha fix IP címet használsz helyi hálózaton, vagy ha két számítógép neve megegyezik.

2012. febr. 15. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Valúszínű DHCP nincs belőve, vagy be van, de azonos MAC címet használ két gép. Ezeket kell átnézni.
2012. febr. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálam is előfordult már ilyen itthon több gépnél wireless routerrel. Kikapcsoltam a gépet, melyik foglalta az IP-t, majd bekapcsoltam, és már utána más IP-t osztott ki neki a router. Szerintem routerkonfig hiba lehet, sajnos router konfigjához annyira nem értek. :(
2012. febr. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat hamarosan írok hogy sikerült e megoldani a problematikát! :D
2012. febr. 16. 17:18
 5/5 A kérdező kommentje:
Poc válasza aranyat ért mert egyenlőre megoldódott a problema köszönet neki s ment a like vagy mi na ez nem a youtube hagyjuk :D
2012. febr. 16. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!