Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A facebookon hogy lehet azt...

A facebookon hogy lehet azt megoldani hogy ne lássa senki az üzenőfalamat még az ismerőseim se? Hogy lehet elrejteni? Az adatvédelmi beállításoknál nem találtam.

Figyelt kérdés
Ez nekem kevés profilbeállítások - biztonság - egyéni - üzenőfalad ki láthatja "csak én" opció...
2012. febr. 16. 08:14
 1/4 Pj0tr ***** válasza:
Ha senki nem láthat semmit, akkor töröld le magad...
2012. febr. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 2xSü ***** válasza:

Ergo azt akarod, hogy rajtad kívül senki ne lássa az üzenőfalra írt dolgaidat? Akkor miért írnál a faladra? Ha titkos naplót akarsz vezetni, akkor vegyél elő egy Wordöt pl. Vagy csinálj egy rejtett csoportot, aminek egyedül te vagy a tagja. Az ilyen csoport falára írt dolgokat kizárólag te látod.


Nem is igazán értem, hogyan merülhet fel egy ilyen kérdés… Ha nem akarom, hogy lássák, mit írok, akkor egyértelmű, evidens, hogy amit nem írok le, azt nem látja senki…

2012. febr. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy ismét a kérdésre válaszoltok.
2012. febr. 16. 13:17
 4/4 2xSü ***** válasza:

Ha értenéd a leírtakat, akkor rájöhetnél, hogy – már elnézést, de ez az igazság – hülyeséget kérdezel. Ez olyan, mintha olyan zseblámpát keresnél, ami nem ad ki fényt. Vagy olyan tollat, ami nem hagy nyomot a papíron. Vagy olyan tükröt, ami nem veri vissza a fényt.


Amit el akarsz érni az abszurd, értelmetlen.


De hogy megválaszoljam a kérdést – úgy tűnik muszáj –, sehogy nem lehet ilyen beállítást csinálni. Nem lehet elrejteni az üzenőfaladat.


* * *


Legalábbis a kérdésben szereplő információk alapján erre a következtetésre lehet jutni.


De lehet, hogy pusztán az a gond, hogy nem jól fogalmaztad meg a kérdést. Nem gondolom, hogy önmagában az a probléma, hogy mások látják az üzenőfaladat. A kérdésed egy olyan megoldás technikai kivitelezésére kérdez rá, ami nem biztos, hogy valóban megoldást jelent a tényleges problémára.


Pl. el tudom képzelni, hogy a valódi problémád az, hogy van pár vagy sok olyan eddigi bejegyzésed az üzenőfaladon, amit ma már, illetve a kibővült vagy bővülésre váló ismeretségi köröd előtt nem akarnál felvállalni. (Mert pl. eddig szidtad a tanárodat/főnöködet mint a bokrot, most meg jó lenne, ha ismerősöd lenne.) Ez egy egészen más probléma, és nem az üzenőfal teljes elrejtése rá a megoldás. (Amúgy erre nincs valóban hatékony megoldás, hiszen a Facebook feltételezi, hogy a tagok racionális lények, akik el tudják dönteni, hogy mi az, amit meg akarnak osztani, tudván, hogy az később, akár több ismerős előtt is vállalják.)


Tehát ha leírod, hogy egészen pontosan mi is a probléma valódi lényege, akkor lehet, hogy tudunk adni valódi megoldásokat is.

2012. febr. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!