Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az igaz, hogy Facebook-on meg...

Az igaz, hogy Facebook-on meg fog szűnni a régi profiloldal a beleegyezésünk nélkül?

Figyelt kérdés

Tegnap olvastam egy cikkben, hogy facebookon meg fog szűnni a régi profil, és helyette az idővonal lesz mindenkinek. Ez most igaz? Nagyon remélem, hogy nem, mert nekem nem tetszik az idővonal. Épp tegnap kérdezte tőlem a face, hogy át akarom-e váltani az idővonalra, mert már 30 ismerősömnek idővonala van, és én azt választottam, hogy most nem! Azt olvastam, hogy egy idő után magától átáll mindenkinek a profilja az idővonalra, remélem nem így lesz, ez nem lenne fair a face-től, meg kell adniuk a választás jogát mindenkinek! Mellesleg az idővonal csak a napot írja ki a megosztásokra, míg az üzenőfal, azaz a régi profil kiírja óra perc pontosságra a megosztásokat, míg az idővonal nem, nem beszélve arról, hogy az idővonalat még csak visszavonni sem lehet, s sokkal lassabban tölti be, mint az eredeti profiloldalt, azaz a régit, szerintem semmi szükség nem volt erre a változtatásra. Légyszi, aki tudja, hogy ez tényleg igaz-e, hogy erre átvált a face a megkérdezésünk nélkül, az írja meg, előre is köszi!


26/N


2012. febr. 22. 22:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Át lesz váltva idővonalra, de már nagyon régóta megy erről a cikkezés.
2012. febr. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem tetszik, még most sem, pedig már hónapok óta "barátkozom" vele... egyszerűen fos.
2012. febr. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

1. válaszoló: Igen, köszi, tudom, már régóta vannak erről cikkek, már tavaly ősz óta, csak akkor még nem akartam hinni a szememnek, akkor még azt gondoltam, hogy csak annak lesz idővonala, aki akarja. Azoknak mikor vált át idővonalra, akik nem állították át maguknak mert nem akarták nekik mikor vált át?

Azért még reménykedek, hátha nem vált át a megkérdezésünk nélkül...


2. válaszoló: Sokan "bedőltek" az újításnak, s egyből rá is kattintottak az idővonalra, s onnantól már nincs visszaút, nem vonható vissza. Eddig örültem, hogy még jó, hogy én nem kattintottam rá, de most már nem tudom mire gondoljak, eddig azt hittem sokan naivan rákattintottak, s akik meg nem, azoknak megmaradhat a régi... Kíváncsi leszek, valóban megmaradhat-e...! :)

2012. febr. 22. 22:39
 4/22 2xSü ***** válasza:
100%

Jól tudod. A legtöbben azért nem szeretik az idővonalat, mert nem értik, nem ismerik, vagy pusztán mert csak félnek bármitől, ami változik. Itt leírtam, miért jó az idővonal: http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__24..


> nem lenne fair a face-től, meg kell adniuk a választás jogát mindenkinek


Ez nézőpont kérdése. Te ingyenesen használsz egy szolgáltatást. Őnekik joguk van úgy alakítani, ahogy akarják, neked meg jogod van használni, vagy nem használni. Persze ők is törekednek a felhasználói igények kielégítésére. De hidd el a legtöbben idővel megszokják, majd meg fogják kedvelni.


> Mellesleg az idővonal csak a napot írja ki a megosztásokra


Alapból igen. Viszont ha ráviszed az egeret a dátumra, akkor megjelenik a pontos időpont is. Jó is így, hiszen a legritkábban érdekes egy több hónapos bejegyzés esetén, hogy azt most reggel, vagy este írták. De ott az infó, ha látni akarod.


> em beszélve arról, hogy az idővonalat még csak visszavonni sem lehet


Mármint az átállást? Azt nem. De minden bejegyzésedet ugyanúgy tudod szerkeszteni, mint a régi adatlapon.


> sokkal lassabban tölti be, mint az eredeti profiloldalt


Ez is relatív. Alapból kicsivel lassabban. A mai böngészőkön és gépeken ez nem okoz problémát. Esetleg nagyon ősrégi lassú gépeknél lehet egyáltalán érezni ezt a lassulást. (Főleg, mivel az idővonal AJAX-ot használ erősen, tehát nem kell megvárni a teljes betöltődést.)


Másik oldalról, ha egy egy évvel ezelőtti bejegyzést akarsz megkeresni, akkor az idővonallal gyorsabb. A régi adatlapon kilométereket kellett lefele görgetni.

2012. febr. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Igaz. De miért kellene ehhez a Te beleegyezésed? :)

Nem a te tulajdonod, gondolom nincs Facebook részvényed sem.

Olyan, mintha az én szegedi ingyen kapott helyi bérletemen azt kifogásolnám, hogy az eddigi kék helyett zöld. Teljesen nonszensz.

Az újításokat pedig mindig úgy szokták a kék oldalnál, hogy először csak pár embernek elérhető, az ő visszajelzéseik alapján ha nem rossz, akkor mindenkinél érvénybe lép a módosítás. Nincs ebben semmi önkényes.

Az idővonnallal kapcsolatos konkrét problémáidra már válaszolt az előttem szóló.

Felettébb érdekes, hogy a nem is olyan régi legutóbbi dizájnváltás senkinek sem jut eszébe! Pedig akkor is voltak, akik nagyon harcoltak a változás ellen. És láss csodát, mára mindenki elfelejtette, hogy volt más is, és már ehhez ragaszkodnak/tok. :)

2012. febr. 23. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Nekem a Twitter új dizájnja kifejezetten bejött. A Youtube is. Soha nem voltam semminek az elrontója... de ami szar, az szar. Tudom, mert egyrészt tényleg befogadó voltam mindenféle változással ezidáig... és tudom, mert NAGYON sokan hangoztatják még ugyanezt. Szóval akkor nem értem, ha ennyire embernek szúrja a szemét, miért kell erőltetni? Maga a koncepció jó, a megvalósítás szar. Kényelmetlen az egész, pedig tényleg hónapok óta barátkozom vele, szerencsére a saját profilom még a régi.
2012. febr. 23. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 2xSü ***** válasza:
100%

> ami szar, az szar


Az általad használt jelző egy általános értékítéletet jelent. Nem derül ki, hogy egészen pontosan mi az, ami nem tetszik. A dizájn? Az elrendezés? Valami tartalmi elem? Nem logikus az új rendszer, vagy pusztán nem ezt szoktad meg?


> NAGYON sokan hangoztatják még ugyanezt.


A kérdés, hogy okkal teszik-e. Azért azt ne felejtsük el, hogy pszichológiai okok is lehetnek az egész idővonal ellenesség mögött, mindenféle racionális indok nélkül. Az ember véleményére mindig is hatással volt a többség véleménye. Ha divat a narancssárga, akkor hirtelen mindenki szereti a narancssárgát. Ha ez a pszichológiai hatás nem működne, akkor nem beszélhetnénk olyanról, hogy divat (és itt nem csak a ruházatra gondolok, hanem zenére, vagy akár pl. politikai irányzatokra). A másik tényező, ami akár hozzájárulhatott a dologhoz, hogy nem egyszerre vezették be az idővonalat. Akinek nem volt, az akár valahol a tudatalattijában irigykedhetett is, így kialakulhatott egyfajta „savanyú a szőlő” effektus. Elkezdték hangoztatni néhányan, hogy milyen „szar” az idővonal. Persze, hogy mire oda jutottál, hogy kipróbáld, egyáltalán lásd működés közben, addigra már eleve benned volt egy előítélet. A psziché meg ilyenkor megpróbálja ezt megindokolni.


Ilyenkor jönnek az érv nélküli érvek: „szar az egész”, meg a „nekem akkor sem tetszik”. Meg jönnek a valós problémától teljesen távol álló érvek, mint a kérdezőé is, hogy „csak a napot írja ki”. Az új bejegyzésekkel úgyis a főoldalon találkozol. A régi bejegyzéseknél meg nem tudok elképzelni olyan gyakori esetet, mikor számítana, hogy az adott bejegyzést most reggel, vagy este tette ki.


A idővonal kb. ugyanazokat az információkat adja, mint a régi adatlap. Ami merőben más, az az elrendezés. A két hasáb óriási előnye, hogy így egyetlen monitornyi területen majdnem kétszer annyi információ jelenik meg. Ez így sokkal tömörebb. Persze hogy vertikálisan megmaradjon a kb. kronológiai sorrend, ezért balra-jobbra igazítja az egyes bejegyzéseket. A dolog még külön pluszt is ad, hiszen egy-egy bejegyzést be lehet tenni egyhasábos bejegyzésbe, ami jó mód a kiemelésre.


A grafika is kicsit rásegít arra a középső csíkkal. Amúgy a nem friss bejegyzéseknél amúgy sincs sok jelentősége, hogy most a múlt hónapban az új képet tetted-e fel, és csak utána posztoltál egy youtube videót, vagy fordítva…


Persze az adatoknál is történt változás. Nem ömlesztve van minden, hanem pl. külön jelennek meg a tevékenységek (lájkolta ezt, csatlakozott ide). Persze csak a legutóbbiakat. Hiszen nem sok jelentősége van, hogy mit lájkoltál karácsonykor. Egyszerűen nincs hírértéke. De ha mégis láttatni szeretnéd, akkor oszd meg a faladon és írj hozzá valami kommentet és kész. Pl. a játékokkal kapcsolatos dolgokat kivették az üzenőfalból. Hála istennek. Nincs bajom a játékokkal, magam is játszottam párral. De tényleg nagyon zavaró valakinek az adatlapján egy bejegyzést megtalálni a 23 Farmville kérés között. Szóval elég előremutató változások történtek a Facebookon az elmúlt években, csak valahogy van ez az öngerjesztő „úúúútáljuk az idővonalat” görcs.


Leírtam számos előnyét itt is, a hivatkozott kérdésnél is. Ellenvéleményként igazán jó érvet még nem hallottam, azon kívül, hogy „nemteccik”. A legtöbben nem tudják, hogy mit nem szeretnek benne és miért. Ezért tartom valószínűnek, hogy ez inkább pszichológiai jelenség, afféle tömeghisztéria.

2012. febr. 23. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Én lassan 2 hónapja használom az idővonalat, és már fel se tűnik, hogy más lenne.:P Bár alapból nem voltam szkeptikus a dolgot illetően. Az nem tetszik benne, hogy eltüntette néhány korábbi bejegyzésemet, pedig ha rámegyek a tevékenység-naplóra, az van beállítva, hogy "engedélyezve az idővonalon". A másik, ami nem tetszik, hogy nem lehet beállítani nagy méretű, egész alakos profilképet. De ezeket leszámítva semmi bajom vele. Szerintem, kedves kérdező, Te is állítsd át minél hamarabb, hogy megszokd.:)
2012. febr. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Kedves 2xSü!


Elolvastam, amit belinkeltél, köszi! Ott azt írtad dec. 22-től mindenkinek az idővonal lesz, na de mégsem lett, ezek szerint van még esély rá, hogy hátha megmarad a régi profil. Abban igazad van, hogy ingyenes az oldal, tehát joguk van úgy alakítani, ahogy ők akarják. Azt nem tudtam, hogy be lehet állítani a percet is rajta, de most már tudom, köszi. Azzal tisztában vagyok, hogy a bejegyzéseket ott is lehet szerkeszteni, a visszavonást arra értettem, hogy a régi profilra visszavonni, mármint átállítani. Nekem valójában semmi problémám nincs azon kívül, hogy lassabban tölti be az idővonalat, s egyáltalán nincs régi gépem, 2005-ben lett összerakva a gépem, s elég jó minőségű, exem rakta össze, aki már programozó 15 éve, csak itt a lassúság a nettel van, mivel korlátolt a netem, amin csak havi 1 GB letölthetőség van, ami havonta 1800 Ft-os net, s ha le van használva, akkor belassul, de a levelezés, meg a régi profil - ezeket gyorsan betöltötte még a lelassuláskor is, csak a youtube-ot, meg az idővonalat töltötte be lassan. Drága 3-4 ezer Ft-os netre meg sajna nincsen pénzem...ezt a luxust nem engedhetem meg magamnak, persze, amikor még exemmel voltam, akkor ott a bp-i korlátlan optikai net sokkal gyorsabb volt a mostani korlátolt mobilnetemhez, ott aztán lehetett videókat is nézni, nem úgy mint most. Még valami: én már kipróbáltam az idővonalat, nem csak úgy, hogy másokét néztem, hanem úgy, hogy van egy másik face profilom egy más névvel, amint tesztelgetek, kipróbálom a face új dolgait, meg nyomozásokra is alkalmas ez a profil stb., szóval megalapozott a véleményem. Igazad lehet még a pszichológiai okokat illetően is, de azt tudom, hogy nekem mi tetszik, s mi nem, persze minden megszokás kérdése, ha nem lesz más választásom, akkor minden bizonnyal megszokom majd idővel, s azt is tudom, a face-nál vannak sokkal fontosabb dolgok is a világon, nem egy unatkozó tizenéves vagyok, aki egész nap a face-n lóg, sőt még a telefonomon sincsen face, mert én ragaszkodom a régi Nokia 3410-esemhez, ami már több mint 8 éve van meg nekem! :)


Kedves Laciii!


A legutóbbi dizájnváltással nincs semmi bajom, az tetszik is, azért nem is említettem meg, mert azzal minden ok!


Kedves 00:23 - Akkor egyetértünk, köszi! :)


Kedves 08:39 - Köszi, inkább nem állítom át, így legalább időt nyerek, azaz több ideig használhatom még a régi profilomat, s nagyon kíváncsi vagyok arra, hogy a face vajon mikor fogja magától átállítani minden meglévő felhasználó régi profilját az új idővonalra, meg hogy egyáltalán lesz-e ilyen, mert most mindenki azt állítja eddig, hogy lesz ilyen, de arra még nem gondolt senki sem, hogy lehet a face hirtelen meggondolja magát, s mégis csak meghagyja a választás lehetőségét...

2012. febr. 23. 09:47
 10/22 anonim ***** válasza:

tl;dr


Én 5 sorban meg tudtam fogalmazni a problémám, de neked csak annyi jött le, hogy "szar"? :D Írtam, hogy a koncepció tetszik, a megvalósítás nem. Idegesítő, átláthatatlan, sokkal többet kell ide-oda kattintani bizonyos információkért, lassú. Meg lehetett volna ezt valósítani jobban is.

2012. febr. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!