Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Milyen oldalt ismertek,...

Milyen oldalt ismertek, amelyen át lehetne küldeni 5-6 gigányi képet?

Figyelt kérdés
Nővéremtől több ezer kilóméterre lakok, ezért az a megoldás nem játszik, hogy átszaladok hozzá egy adathordozóval oszt' szevasz. Értelmes és hasznos válaszokat előre is köszönöm!
2012. febr. 27. 22:21
 1/7 anonim ***** válasza:

A torrentnek van csak értelme. Nem kell direkt egy letöltőoldalra felrakni a tartalmat, gép-gép között is mehet a fájlcsere. Te létrehozod a torrent fájlt, benne a tartalommal. Elküldöd valahogy ezt a pár kB-os fájlt, a másik fél pedig berakja a kliensbe. Amíg mindkét gép és kliens fut, addig adatfeltöltés történik, azaz folyamatosan küldöd neki az adatot.

Ez sokkal egyszerűbb és gyorsabb, mint egyszer feltölteni ennyi adatot többfelé darabolva egy megosztóra, majd onnan letölteni időkorláttal, sebességkorláttal, és összeilleszteni a darabokat ahhoz, hogy megkapd az eredményt.

2012. febr. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Valamelyik gépen csinálsz egy FTP szervert (vannak erre ingyenes programok) a másikkal meg csatlakozol rá. Onnantól csak a net kapcsolat sebességén múlik, hogy mennyi idő alatt küldöd át az 5 gigát.
2012. febr. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, a torrent is megoldás, de arra figyelj, hogy kézzel meg kell adnod a másik gép IP címét, különben nem találják meg egymást (vagy legalább is elég kicsi az esélye, hogy DHT-n meglelje egymást a két gép)
2012. febr. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 waland ***** válasza:
Én is a torrent pártján vagyok, de miután létrehoztad a torrentfájlt, nem muszáj torrentként átküldeni, van olyan lehetőség az utorrentben, hogy magnet link másolása, ha azt átküldöd, nem kell ip címekkel bajlódni, mert az már tartalmazni fogja a te címedet.
2012. febr. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én egy másik nézőpontról közelíteném meg a témát: egész biztos, hogy 5-6 gigányi képet kell átküldened? Úgy értem, felteszem ezek valamilyen esemény(ek)ről készült (pl családi) fotók. Ha erről van szó, akkor valószínűnek tartom, hogy nem azért ilyen méretűek, mert több tízezer képfájlról van szó, hanem mert digitális fényképezőgéppel készült képek, amik alapesetben is 5000x4000-es felbontás körül vannak.


Biztos, hoy szüksége van nővérednek erre a hatalmas felbontásra, és a képenként kb 4-5 MB-os méretre?


Ha nem, akkor én átkonvertálnám őket kicsit kisebb méretűre, pl 1024-es szélességűre... az már igencsak megteszi.


IrfanView tökéletes a feladatra, csoportos konvertálásra is képes, és pillanatok alatt végez a feladattal: sőt, magyar nyelvi fájl is elérhető hozzá.


Egyébként ha a képek méretének csökkentése nem jöhet szóba, akkor én is FTP-t indítanék (bár amúgy is úgy a legegyszerűbb), de a feltöltési sebességedtől (és az ő letöltési sebességétől) függően jó idő lehet, mire le tudja majd kapni az összes képet...


Ajánlott szoftver (számodra):

- Quick n' Easy FTP Server Lite: [link]


Ajánlott szoftver (nővéred számára):

- FlashFXP: [link] (hogy ha netán megszakad a letöltés, akkor se kelljen újrakezdenie az elejétől / ismeretlen fájltól)

2012. febr. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
hogy*
2012. febr. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 waland ***** válasza:

Az FTP hátránya, hogy ha tényleg ennyi adatot akar átküldeni, akkor az szervezést igényel, mert ha mondjuk a feltöltő kikapcsolja a gépét, akkor ugye a másik oldalon megszakad a letöltés, viszont a torrentel ellentétben nem indul azonnal újra, ha a másik fél újra elindítja a számítógépet, el kell indítani (még akkor is, ha egyébként tudja pont onnan folytatni, ahol abbahagyta). Továbbra is az a véleményem, hogyha mindketten használják az utorrentet, és bekapcsoláskor automatikusan elindul, az sokkal kényelmesebb, mint egy ftp szerverre figyelni.

Viszont az tény, hogyha a két fél megegyezik, hogy reggel munka előtt elindítják az ftp-t mindketten, és hagyják addig bekapcsolva, amíg át nem érnek a fájlok akkor az ftp is kiváló.

2012. febr. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!