Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha átlagban egy nap a routert...

Ha átlagban egy nap a routert és a modemet kihuzigálják a tápról, majd vissza attól elég hamar tönkremegy igaz?

Figyelt kérdés
?

2012. febr. 29. 20:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem.
2012. febr. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
bírom a magyar embereket :D ha úgy írtam volna meg a kérdést, mintha én csinálnám tuti nagy leb4szás jönne szembe.
2012. febr. 29. 20:29
 3/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Nem igazán értem mi a problémád. Mindkét eszközt kapcsoló üzemű táppal működik, azoknak nem árt az ha ki-be kapcsolod, mint ahogy egy tévének sem árt. Sokkal inkább árt neki a hő, márpedig ha használva vannak, akkor melegednek. Idővel kiszárad bennük az összes elkó, a primer oldali puffer nagyon gyakran, de sokszor a szekunder oldali is.


Tehát bátran húzd ki, nem lesz semmi baja, sőt, jót tesz neki.


A megjegyzésedre meg nem tudok mit mondani és nem is értem mi a problémád. Azért nem írtam le ilyen részletesen, mert úgysem tudod mi az a primer oldali puffer.

2012. febr. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
biztos vagyok benne hogyha egy nap 5x kihúzom majd bedugom éveken keresztül az tönkreteszi. ugyanis akadozik már a net és az egyetlen hibaforrás amire visszavezethető az a modem vagy a router. reset gomb akkor mire való?
2012. febr. 29. 20:49
 5/10 anonim ***** válasza:

"biztos vagyok benne hogyha egy nap 5x kihúzom majd bedugom éveken keresztül az tönkreteszi."

Jah, az tönkreteHETI.

Amúgy a reset gomb arra van, hogy ha megbolondulna az eszköz, azt alaphelyzetbe állíthasd, és a tönkremenési mutatók eddigi észrevételeim szerint nem arányosak az ésszerű keretek között történő ki-be húzogatással.

G.

2012. febr. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha biztos vagy benne, akkor miért kérdezed? A leírásod alapján lövésed nincs hozzá, az "akadozik a net" és a bekapcsolási tranziensek és egyéb jelenségek között semmi összefüggés nincs. Ez a szakmám, de ha te jobban tudod, akkor tégy úgy ahogy jól esik. Biztos lesz majd még pár "szakértő" aki úgy bólogat ahogy te kívánod.
2012. febr. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

De minek huzigálod ki amúgy? Én soha nem szoktam, max. akkor mikor elmegy a net és nem tud helyreállni, nos kb. ez évente 2-3 alkalom. Modemet meg csak készenlétbe helyezem, hogy telefonálni tudjuk róla és ennyi.


Most évente megeszik a kettő 2-3ezer forintot, de szerintem még sokat is mondtam. :)

2012. febr. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

naponta, többször is, kikapcsolom (áramtalanítom!) a gépet, egyidőben az összes csatlakoztatott perifériát (egy kapcsolós hálózati túláram és túlfeszvédős elosztóval) ugyanakkor, több mint 7 éves a (saját tulajdonú) modem és a router, de még eddig semmi gondot ez, NEM okozott!

(tehát, az "elég hamar" nagyon tág fogalom és a jóminőségű hardvereknél, NEM okoz problémát, és élettartam csökkenést az áramtalanítás!)

2012. márc. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

"Modemet meg csak készenlétbe helyezem, hogy telefonálni tudjuk róla és ennyi."

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.


Jó, ha tisztázunk valamit! ha teljesen áramtalanítod a modemet, akkor is tudni fogsz telefonálni, mivel a szűrő PHONE aljzata, ahonnan a telefon a jelet kapja, a modem ELŐTT VAN! és semmi köze nincs a modem be és kikapcsolt állapotának a telefonálás lehetőségének a meglétéről!

2012. márc. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

hűűű hát képzeld hogy még is van köze! ugyanis nekünk kábeles netünk van TARR.hu és a modembe megy bele koax kábelen keresztül, valamint rendes telefon csatlakozáson ki... ha nincs áram nincs telefon... de ez kb. 1x fordul elő évente :D


kis tudorka... :D

2012. márc. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!