Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha van routerem, akkor ezáltal...

Ha van routerem, akkor ezáltal dinamikussá válik az IP címem? Hogyan tudom váltogatni/megváltoztatni?

Figyelt kérdés

Egy kábeltévé szolgáltatóval kötöttem szerződést, így a kábeltévén keresztül (vagy inkább mellett, mert másik kábelen ugye) jön az internetem. Szeretem, mert mindig fix és stabil a dolog. A szerződésben dinamikus IP címről beszéltek. Évek óta használom már. Azonban ha töltöttem le r****share.com-ról régebben, nem tudtam folyamatosan szedni a fájlokat, mindig várnom kellett bizonyos időtartamot.


Nemrég egy wifi routert üzemeltem be, ugyanis egy laptopot vásároltam az asztali gépem mellé és így megosztva most már két gépen is tudok netezni. Valakitől azt hallottam, h a router miatt dinamikus az IP cím, tehát ha valamelyik warez fórumon bannolnak valamiért IP cím alapján, akkor azt megváltoztatva újra tudok regisztrálni más néven persze.


Bocsi a hosszú szövegért! Hozzáértők válaszát várom!



2012. márc. 8. 17:57
 1/5 coopper ***** válasza:

Szia.


Az IP nem a router miatt lesz dinamikus.


Az IP a szolgáltató miatt dinamikus.


Pl. Az ADSL internetek mind dinamikusak

A kábeles internetek között is van dinamikus pl DIGI. De az UPC már nem dinamikus.


Általában elmondható, (Router nélküli állapotban) hogy ha bekapcsolod a gépet és ahoz, hogy interneted legyen még el kell inditani (vagy magától elindul) egy Csatlakozás az internethez progi (PPOe protokoll) akkor dinamikus az IP.


Egyébként úgy lehet IP váltani router esetében is,(először is nézd meg mi az IP cimed : [link] ) hogy belépsz a router adminisztrációs menűjébe, ott bontod a kapcsolatot, vársz egy-két percet, ujra inditod a kapcsolatot. Leellenőrzöd az IP-t.


Ha változik akkor Nyertél. Ha nem akkor bukta.



Sok sikert.

Üdv.

2012. márc. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hú köszi, megpróbálom! :)
2012. márc. 8. 18:18
 3/5 A kérdező kommentje:
Az enyém nem DIGI és nem is UPC, úgyhogy remélem sikerül. :)
2012. márc. 8. 18:19
 4/5 anonim válasza:

nekem így nem sikerült,T-Home-os vagyok.

neked kérdező?

2012. márc. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Feladtam. :(
2012. márc. 29. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!