Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Két gép közötti adatátvitel...

Két gép közötti adatátvitel Crosslink kábellel: Win Xp sp2 és Win 7?

Figyelt kérdés

A baj az, hogy azt hittem tudom hogyan kell, azonban sehogyan sem akar működni. A helyi hálózatot egyszerűen nem tudja azonosítani a Windows 7. Beállítottam az ip címeket, az átjárót, engedélyeztem a NetBios-t TCP/IP felett. A kezelőben engedélyeztem a számítógép tallózást, átengedtem a helyi hálózatot mindkét gép tűzfalán, azonos a munkacsoport, de semmi. Még csak nem is látja egymást a két gép.


Egy különös észrevétel, amiről nem tudom befolyásolhatja-e, hogy a Windows 7 automatikusan nyilvános hálózatként állítja be a helyi kapcsolatot, és ezt nem lehet megváltoztatni, vagy legalábbis olyan egyéb beállítás függvénye amit nem tudom hogyan kell megváltoztatni.


2012. márc. 9. 13:18
1 2
 1/16 P.O.C. ***** válasza:

Ez hátha segít:

[link]


Nem muszáj, de ajánlott hogy a gépek azonos munkacsoportba legyenek.

2012. márc. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 kovpet ***** válasza:
Milyen IP-ket állítottál be? Pingik a saját IP-d? Pingik a másik ip? Van link egyáltalán?
2012. márc. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Ugyanabban a munkacsoportban vannak.

IP-nek teljesen alapot állítottam. 192.168.0.1 az egyik, 192.168.0.2 a másik gép, átjáró a 255.255.255.0

Eddig úgy tudtam, hogy egyszerű cross-os összekötéshez ennyi is elég.

De nem vagyok elég tapasztalt a témában.

2012. márc. 9. 15:52
 4/16 A kérdező kommentje:
255.255.255.0 * alhálózati maszk, nem átjáró
2012. márc. 9. 16:08
 5/16 kovpet ***** válasza:
Az első kérdőjel utáni kérdéseim is olvastad? :)
2012. márc. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Olvastam, de bevallom nem egészen értem őket. Gondolom az érdekel tudom-e pingelni őket, de nem tudom hogyan kell csinálni.


Két Win7-es gépet könnyű volt a homegroup miatt összekötni fájlmegosztáshoz. S reméltem ezt is meglehet valami egyszerű trükkel oldani.

2012. márc. 9. 19:48
 7/16 A kérdező kommentje:
Egyébként amit a kérdésben kifejtettem is csak azért tudtam, mert próbáltam netes fórumok alapján megcsinálni. S ott pofon egyszerűnek tűnik az alapján amit leírnak, azonban úgy egyáltalán nem működik.
2012. márc. 9. 19:49
 8/16 kovpet ***** válasza:

ping <ipcím> :)

Ha jön válasz, akkor jó. Ha nem, az nem jó :)

2012. márc. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Tudom őket pingelni. A küldött csomagok megérkeznek, és nem veszik el semmi. Mind2 gépen kipróbáltam a másik IP címével, úgyhogy ez megy. Azonban valamiért mégsem látják egymást.


Próbálkoztam azzal hogy a TCP/IP nél az átjáróhoz beírom az ellenkező gép ip címét, és a DNS kiszolgálóhoz is, ekkor a Win7 es gép már kijelezte a másikat a Hálózatok-ban, azonban tallózni nem lehetett (Tudom, hogy ez amatőr próbálkozás, de igazából azt sem tudom ezekre a helyekre kell-e bármit is megadnom :D, nem találtam erről neten jó infót.)


Esetleg tipp, hogy a pingelés után, hogyan folytassam?

2012. márc. 10. 12:13
 10/16 kovpet ***** válasza:
Ha pingik, akkor a "start \\másik.ip" -re mit mond?
2012. márc. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!