Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Köteles-e az internetszolgálta...

Köteles-e az internetszolgáltató bizonyos időközönként duplázni az internetsebességet?

Figyelt kérdés

van-e rá valamilyen törvény, ami kötelezi az internetszolgáltatókat X időnkénti sávszélesség duplázásra? Sajnos ennél a retek invitelnél (volt fibernet) vagyunk kénytelenek internet elérést bérelni, de a több éves hűvésidő alatt egyszer sem dupláztak. Jelenleg 4600Ft-ot fizetünk 2.5 megás netért. Siralmas!

Ismerőseim közül páran említették, hogy kötelesek lennének X évente duplázni (változatlan áron).


2012. márc. 9. 19:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát igen fibernet.Hála istennek nálunk nyílt más alternatíva.X évente csak az árát duplázzák egyébként nincs ilyen törvény.Képzeld el hol tartanánk a sebességgel most ha lenne ilyen törvény.Én 120 megát kapok 6100-ért sajnállak én is voltam ebben a cipőben és ráadásul állandóan szakadozott a net élvezhetetlen volt egy online rádió.
2012. márc. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 2xSü ***** válasza:

A duplázás önkéntes. Nincs rá törvény, igazából ha a szolgáltató növeli a sebességet, akkor az inkább bónusz. Ez olyan, mintha az autógyártó adna egy jobb kocsit x évente. Ez ugye nem így működik.


Mivel a technológia itt nagyon gyorsan fejlődött, így az árak lejjebb szorítása helyett a szolgáltatók inkább a sávszélesség növelést (sokszor duplázását) választották ugyanolyan áron.

2012. márc. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát igen. Egyenlőre sajnos nincs alternatíva nálunk. Gondolom neked digid, UPCd vagy thomeos neted van valami nagyobb városban. Diginek többször írtam, hogy mikor terjeszkednek felénk is de mindig csak sablon választ kaptam. Az a szomorú, h
2012. márc. 9. 23:53
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát igen. Egyenlőre sajnos nincs alternatíva nálunk. Gondolom neked digid, UPCd vagy thomeos neted van valami nagyobb városban. Diginek többször írtam, hogy mikor terjeszkednek felénk is de mindig csak sablon választ kaptam. Az a szomorú, hogy pont ma beszéltem ismerőssel, akik fél megáról indultak és duplazasok során jelenleg 15 mb nal tartanak (kb ugyan annyiért).
2012. márc. 9. 23:55
 5/5 2xSü ***** válasza:

Az internetelérés költségei ugye egészen mások, ha egy lakótelepen kell kiépíteni a hálózatot, és egészen más, ha több kilométerre kell elhúzni a vezetékeket 1-2 felhasználó kedvéért.


Van olyan szolgáltató, aki ott szolgáltat, ahol jobban megéri, cserébe alacsonyak az áraik. Főleg, ha most épül a hálózata. (Pl. kimondottan jó példa erre a Digi.) Így a sok előfizető azért kompenzálja a hálózat kiépítését úgy, hogy még azért haszna is van a cégnek.


Van olyan szolgáltató, aki akár rövidtávon veszteségesen is szolgáltat bizonyos területeken. Pl. egy kis faluban a hálózat kiépítésének megtérülése akár több évet is igénybe vehet. Nos ennek ugye az az ára, hogy a szolgáltatás ára magasabb, viszont kevésbé frekventáltabb helyen is elérhető.


Az általad írt ár alapján neked ADSL szolgáltatásod van. (Mert az invitelnek nincs 2,5 megás kábeles csomagja. 5 megás van kb. hasonló árért: [link] ) ADSL esetén viszont van egy technikai korlát, amit nem lehet átlépni, maximum további vonalak kiépítésével, így a sávszélesség növelése nem minden esetben lehetséges.


Amúgy fura, hogy szidod az Invitelt, holott esetedben ő az egyetlen szolgáltató, aki hajlandó volt neked szolgáltatni, a többiek nemhogy drágán, de sehogy nem szolgáltatnak ott, ahol használod a netet. Tehát objektíven nézve ő azon a területen a legjobb szolgáltató.


Mindennek van ára. Aki külvárosban, falun lakik, az élvezheti a csendesebb illetve falu esetén az olcsóbb életet, viszont cserébe bizonyos dolgok drágábbak, nem elérhetőek, vagy más okból hátrányosabbak (pl. internet, közlekedés). Aki meg nagyvárosban lakik, annak ilyen gondja nincs, viszont jóval zajosabb, zsúfoltabb közegben él, ahol sok minden drágább a számára.

2012. márc. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!