Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ingyen honlap otthoni szerverg...

Ingyen honlap otthoni szervergépről? Hogyan?

Figyelt kérdés

Üdv!


Nekem a minap mondta valaki hogy ő nem fizet honlapért, hanem otthonról működteti, nos én most már egy ideje keresgélek google -ben de nem találtam ehhez kapcsolódo információt.


Igen erős gépem van, az nem kérdés.


Nekem arra kéne hogy hírdessek rajta.


És annak a folyamatát szeretném megtudni hogy hogyan is csinálhatnám, az ismerősömnek számok, vagyis ip -cím olt az oldalcíme.


Nagyon megköszönném a segítséget!


2012. márc. 11. 00:26
 1/10 anonim ***** válasza:

Viszonylag keveset tudok a témáról de:

- az igen erős gép itt nem elég, azt szerverként kell üzemeltetni a megfelelő rendszerrel, 24 órás készenléttel és szünetmentes táppal.

- minden oldalnak szám (ip cím) az elérhetősége, csak ezt nem tudnád megjegyezni ezért a domain name serverek minden oldal egyedi ip címéhez hozzárendelik a regisztrált domain nevet. Ha valahonnan megtudod ezt a számsort, az oldal ugyanúgy betöltődik ha beírod.

- fentiekből következik, hogy a netszolgáltatótól- ha egyáltalán lehetőség van rá- fix ip címet kell kérned.

Mindezek mellett akármilyen erős is a gép és gyors is a net, ha több a látogató belassul az egész, egyszerűen nem veszi fel a versenyt egy profi szerverrel.

Olcsóbb és egyszerűbb venni egy tárhelyet és domain nevet. Sőt van olyan hely ahol a tárhely ingyen van, csak a domain név kerül pénzbe, évi 5-6000 ft körül már találsz ilyet. Akkor meg minek küszködni. Szerverként fenntartani a gépet a fentiek miatt jóval drágább megoldás.

2012. márc. 11. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 kovpet ***** válasza:
A villanyszámlád több lenne így, mintha tárhelyet bérelnél valahol...
2012. márc. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Üdv!


Bocsánat hogy későn írok! Köszönöm nektek a választ, én is úgy voltam a dologgal mikor megkérdeztem az egyik ezzel foglalkozó ismerősömet, aki mondta hogy meglenne a villanyszámlám! :)


Még egyszer köszönöm nektek! :)

2012. márc. 29. 23:54
 4/10 anonim válasza:
Szeretem, ez a "villanyszámlád több lenne" szöveget. Ezt csak az írja ide, aki sosem próbálta. Én 2005 novembere óta "hostolok" magamnak 7/24-ben, kizárólag hobby butaságokat. A jelenlegi gép 28 és 50w között fogyaszt, de az 50w-hoz kergetnem kell! Hidd el, jó játék! És, nem kell IP címnek lennie az oldalcímnek! Erre találták ki a DDNS-t. Pl: [link]
2012. márc. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 kovpet ***** válasza:

Te srác. Mennyi az 50W éves szinten?

Mert egy hosting néhány ezer forint... EGY ÉVRŐL beszélek.

2012. márc. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

50w-hoz az everest kergette 100%on. Ez a teszt időszakban fordult csak elő. Van a butaságaimra havi 400-600 látogatás, Q2 dedikált szerver, némi céges adatforgalom. Mind-mind hobbyból. Az asszony kupán vágna, ha feltűnne a villanyszámlán valami komolyabb plussz. Rengetegen kergetik a PC-t éjjel nappal, torrentel, 200w-al. Ez ahhoz képest bagatel. A kérdés meg arról szólt, hogy hogyan lehetne, nem arról, hogy miért ne!


A "srác" meg tetszik. Köszönöm így 50 fele.

2012. márc. 30. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

1kw=50ft

1nap=1,2kw

egy év 8760 óra

Durva matek szerint: 22000Huf. Évente.

Ezért kapsz 10-15Gb tárhelyet, kb 10db adatbázist/500Mb Némi mailt, és esetleg domaint. Igaz, ez elég sok mindenre elég, de a kérdése nem erről szólt.


És, valamiért még is sokan zúgatnak otthon nonstop egy PC-t.

Meglepően sokan.

2012. márc. 31. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 kovpet ***** válasza:

#6: Ja, ha már van non-stop gép, akkor nem gond.

Egyébként nem éri meg.

A "srác"-ot meg vedd bókolásnak. Te még nálam is öregebb vagy kicsit. Ez felvidít :)


#7: "1kw=50ft" Előbb a mértékegységekkel legyünk tisztában, aztán majd beszéljünk ismét. Jó éjt :)

2012. márc. 31. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Óránként. Igazad van. A mértékegység kwh vagy kw/h. Hajnali fél egykor ez már /nálam/ belefér. Amennyiben ezt a matematikát a gép átlag fogyasztásával számolom, az nálam kb 12000ft/év. Havi ezer. Úgy gondolom, hobbynak kifejezetten barátságos. 2005 óta az itthon barkácsolt vas mindössze kétszer állt le. Egy tápegység felrobbanás: [link]

és egy hdd hiba miatt. Ez szinte megbízhatónak mondható. Belelátok az apache logokba, teljesen a magam ura vagyok. Igaz, ha szopok, már pedíg az is előfordult, azt is egyedül teszem.

Most azon gondolkodom, ha ez egy üzleti tevékenység lenne, megélhetés, akkor másra bíznám? Valószínű igen. Az itthoni sávszélesség miatt minden bizonnyal.

2012. márc. 31. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 kovpet ***** válasza:

"A mértékegység kwh vagy kw/h."


Ezt inkább ne erőltessük, ok? :)))


Évi 1-2000ért lehet hostingot kapni egyébként. Neked meg havi 1-2-re jön ki a villanyszámla. Plusz zúg, hardver kell, LAMP install kell (ok, egy órás meló, de aki nem ért hozzá, annak szívás), amortizáció, hardverhiba, script kiddie bejön és defacel, dosolnak, fene tudja.


Nekem nem érné meg, az tuti. De YMMV.

2012. márc. 31. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!