Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » 2gépen jó 1 gépen nem az...

2gépen jó 1 gépen nem az internet Lol Ez mi? Segítséget kérek.

Figyelt kérdés

Helló tudna-e valaki nekem abban segíteni,hogy most vettem egy gépet és van egy routerem(Belkin) és a hoz járt egy usb adapter(Belkin) amivel elvileg lehetne fogni másik gépemmel is mivel a régin van a router sajna ezen nem tudok változtatni mert melette van a t-home routerje és a most amiről írok az egy laptop és ez nem a régi gép tehát van 3 gépem 1 régi egy laptop és egy új amit tegnap vettem.

Belkin usb adaptert felraktam rá.

De van az internet ikonja és abban van egy sárga felkiáltójel.

És rámegyek azt írja nincs internet kapcsolat.

Erre lenne-e valami megoldás azon kívül hogy a régi és az új gép helyét cseréljem ki?:D

Köszönöm előre is.

És normális magyarázatot kérek.

Vagy valami megoldást mondjatok légy szíves akár ethernet kábellel is megtudnám oldani de akkor a laptopon nem menne a net hordozhatóan.


2012. márc. 11. 19:22
 1/10 P.O.C. ***** válasza:
Jó lenne tudni, a hálózati eszközök PONTOS típusát!
2012. márc. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom pontosan mivel jól fel van rakva a szekrény tetejére :D

de [link] itt 2. vagy 3. vagy 4. pontosan nem tudom de alapból adtak hozzá usb-t tehát 4.

2012. márc. 11. 19:29
 3/10 anonim ***** válasza:

"És normális magyarázatot kérek."

Ahhoz a kérdésnek is "normálisabbnak kellene lenni!

Tehát:

Egy "régi" gép, gondolom ehhez kábelen megy a net a Belkinről.

Van egy "régi" laptop, az hogy kapja?

Az "új" laptopban biztosan kell lenni wifinek és ha a Belkin router is wifis akkor érzékelnie kellene.

Először ezeket kellene tisztázni.

2012. márc. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
régi gépre rávan kötve kábellel laptop wifivel kapja az új gépre akarom rátenni az usb-t és úgy netezni.
2012. márc. 11. 19:32
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy egyszerre csak egy wifi-s cuccot tud kiszolgálni?
2012. márc. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

De tud többet is mivel tesóm is volt olyan amikor felment a telójával és ment közben a laptop is és most kivolt kapcsolva a laptop miközben gépet próbálgattam.

NA de mi is a problémám leírom.

Vettem régen 2 éve egy routert ami belkin. és pontosan itt van [link] mivel régi tehát csak a kinézete hasonló az előbb általam írthoz de megkerestem a dobozát és ez az.

És most az usb adapter karácsonykor ajándék volt hozzá.

MAi napig így ment a routerem: 1 régi gép és a laptop a régi gép és a router egy asztalon.

A laptopot hordoztam a házban össze vissza wifi-vel mert a laptopba van alapból wifi.

És tegnap vettem egy számítógépet.Lett 2 darab számítógép külön külön szobában egyik szobából a másikba padlásra felmenve kellene körülbelül 10m ethernet kábel de én szeretnék úgy játszani az új gépemen,hogy ethernet kábel nélkül. ezt próbálgattam ma :az usb adaptert felraktam az új gépre a régire pedig a router cd-jét érthetőbben az előbb írt mondatom: a routerhez járt 2 darab cd egy az usb hez egy a routerhez kell a routerét rá kell rakni a régi gépre az usb-é-t az újra(ha nem javítsatok ki!) na de az internet ikonja win7 en (azaz az új gépen) az ikon egy sárga felkiáltójel és háttérben a normális ikon.

És azt kellene megoldani,hogy normális legyen az ikon és menjen az internet usb vel.Ha nem lehet akkor maradna az ethernet kábel.

2012. márc. 11. 20:01
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen és a jel is jó tehát avval nincs baj mivel eléggé kevés a fal és a jelzavaró tényező a házban.
2012. márc. 11. 20:04
 8/10 A kérdező kommentje:
"És most az usb adapter karácsonykor ajándék volt hozzá." elírtam így lett volna: és az usb adapter 2 éve ajándék volt hozzá.
2012. márc. 11. 20:07
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha az ikonon ott a felkiáltójel, akkor először talán a Start Menü-Vezérlőpult-Internetbeállításokat kellene megnézni, hogy hol a hiba.

Lehet, hogy az USB adapternek nincs drájvere.

2012. márc. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Van drieverje majd holnap megnézem addigis várom az ötleteiteket.
2012. márc. 11. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!