Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért van az, hogy eddig...

Miért van az, hogy eddig simán ment telefonon ingyen a 0. facebook.com most meg lassabb, és fizetős. És az m. facebook.com az fizetős? Mert valakinek ingyenes.

Figyelt kérdés
köszi :)
2012. márc. 12. 17:53
1 2
 1/13 2xSü ***** válasza:

A 0.facebook.com ingyenesen használható T-Mobile hálózatról (itthon): [link]


(Telenor és Voda hálózatról nem.)


Fontos érteni, hogy csak ez, a postokban található linkekre kattintva elnavigálsz a 0.facebook.com oldalról, ami már viszont fizetős lehet (pl. youtube videók, vicces képek). Az alkalmazásokat sem a Facebook szolgálja ki, hanem azok saját szerverről futnak, így az alkalmazások használatának is van költségvonzata.


Az m.facebook.com ugye nem 0.facebook.com, tehát ennek a használata nem ingyenes. Kizárólag a 0.facebook.com o.facebook.com O.facebook.com és a zero.facebook.com oldalak használata ingyenes.


Ha valaki azt állítja, hogy számára ingyenes, az:

- Nem mond igazat.

- Valamilyen mobilnet csomaggal rendelkezik, és az abban található forgalmi keretet nem lépi túl, így a havidíjon kívül mást valóban nem fizet.


A lassúságnak számtalan oka lehet, de ha nem nagyságrendileg lassabb, akkor nincs gond, ez van, ezt kell szeretni.

2012. márc. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
T-mobile-os vagyok. Eddig ingyenes volt a 0.facebook.com, pár napja nem ingyenes. :S
2012. márc. 12. 18:12
 3/13 2xSü ***** válasza:

„pár napja nem ingyenes”


Ezt mire alapozod egészen pontosan?


A T-Mobile oldalán ez áll: „A Facebook Zero oldalt belföldön a T-Mobile hálózatán akciónk ideje alatt adatforgalmi díj felszámítása nélkül böngészheti. Az akció visszavonásig, de legfeljebb 2012. június 30-ig tart”


Sem az oldalon, sem más híroldalakon nem olvastam olyat, ami ennek ellentmondana.


Azért nézzük tovább egy kicsit azt az oldalt:


„Milyen esetekben nem érvényesül a forgalmidíj-mentesség?

- RelaxNet mobilinternet díjcsomagokkal történő adatforgalmazás esetén.

- WAP 1-es protokollt használó böngésző használata esetén.

- CS WAP csatlakozás használata esetén.”


„A Facebook Zero használatához szükséges, hogy valamely adat-díjcsomagunkra előfizessen, ez lehet akár a havidíjmentes Net Start vagy más havidíjas csomag is. Utóbbiak közül ajánljuk pl. a Go!Net M adat-díjcsomagot, amely havidíjas és Dominós előfizetőink számára egyaránt elérhető.”


Még egyszer a kérdés: Mire alapozod, hogy a 0.facebook.com pár napja nem ingyenes?

2012. márc. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
nem tudom. x) amúgy web'n'walk-ot használok, és előfizetéses vagyok.
2012. márc. 12. 18:36
 5/13 A kérdező kommentje:
És a Netstart adatdíjcsomagra vagyok előfizetve.
2012. márc. 12. 18:39
 6/13 2xSü ***** válasza:

Tehát állítasz valamit, aminek semmi forrása nincs, nem tudod miből gondolod, hol hallottad… Már megbocsáss, de gyakran szoktál kitalálni csak úgy dolgokat, amiben hiszel? ;-)


Valahonnan csak jött ez az információ vagy következtetés, hogy a 0.facebook.com nem ingyenes…

2012. márc. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
XDD tudom hogy ingyenes mert nekem is ingyenes volt már vagy 1évig.. de pár napja veszi le a pénzt :)
2012. márc. 12. 19:23
 8/13 2xSü ***** válasza:

Tehát abból gondolod, hogy veszi le a pénzt. Ennek még számtalan oka lehet. Pl. okostelefonnál lehet, hogy valamelyik alkalmazás frissítette magát, és olyanok a beállítások, hogy erre jogot kapott. Vagy a 0.facebook.com -ról átnavigáltál máshova (kép, videó, honlap).


Nem történt más az elmúlt napokban? Pl:

- Telefoncsere.

- Telefon oprendszer frissítés.

- Bármi szokatlan a telefon és annak szoftverei viselkedésében.

- Változás a díjcsomagban. (Pl. szülők által)

- Megszokottól eltérő használat. (Külföldön, WiFi mentes helyen, ha eddig WiFi-ről nyomtad, a te tevékenységed.)

2012. márc. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
mostanában elég sokszor raktam egyik telefonból másikba a kártyát. az baj? amúgy nem wifis. :)
2012. márc. 12. 19:33
 10/13 2xSü ***** válasza:
Nem hinném, hogy ez lenne a gond. Milyen telefonod van? Pl ha android, akkor nem kaptál mostanában SPAM-et az értesítési területre?
2012. márc. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!