Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Külföld miért tudja tejesen...

Külföld miért tudja tejesen ingyen adni doamin bevet egy évre?

Figyelt kérdés
Magyarországon mindenért pézt kérnek tárhelyszolgáltatók,de külföldi tárhellyel szemben viszont nem kell 1 évig vizetni van hely ahol tárhely és doamin évre teljesen ingyen van nem tudom mi lehet a üzleti struktúrájuk:Szerintem magyarországon i s megoldható lenne.
2012. márc. 20. 13:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

.hu regisztrációja is elég olcsó.

Nyilván ami "ingyen" van, az sincs ingyen. Vagy reklámokat kapsz, vagy határozott idejű szerződést kötnek (hűség). Ennyi.

2012. márc. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 2xSü ***** válasza:

A legtöbb domain név fizetős. Esetleg bizonyos szolgáltatók átvállalhatják ezt a költséget, így ingyenes megoldást adva a kezedbe, de általában ennek is megvan az ára, mint ahogy #1 is írta. Pl. a szolgáltatás minősége lehet rosszabb, kaphatsz sok-sok reklámlevelet, vagy másféle módon fizeted meg az ingyenességet.


Tudtommal egyedül a .tk domain név ingyenes, de ennek is vannak feltételei.


Amúgy a magyar domain nevek világviszonylatban ha nem is legolcsóbb, de a legolcsóbbak között vannak. Egy domain név egy évre történő működtetésének költsége egy közepes minőségű üveg bor árának felel meg. (~2000 Ft/év, de nagyobb tételben kedvezmények is vannak.) Ehhez képest pl. egy .is domain név százezrekbe kerül, egy .com domain név is drágább.


Nem igazán értem a kérdést. A domain rendszert számítógépek szolgálják ki, amiket meg kell vásárolni. Ezek eszik az áramot, kell rendszergazda, kellenek emberek, akik fogadják a domain igényléseket, végzik az adminisztrációt, stb… (Nem lehet a dolgot automatizálni, és szükségesek bizonyos bürokratikus lépések is, hogy ne foglalja le az összes címet az első viccelődő, illetve pl. van egy testület, ami vitás ügyekben dönt, stb…) Te meg elvárod, hogy mindez ingyen legyen, azaz akár több száz ember is dolgozzon neked ingyen.


Egy cég, vagy egy kereső magánszemély számára évi 2000 Ft gyakorlatilag elenyésző, kb. mindenki megengedheti magának, aki képes havi 150 Ft-ot félretenni. Gyerekek, diákok meg ne akarjanak domain nevet regisztrálni, vagy beszéljék meg a szüleikkel a dolgot.

2012. márc. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én az első domain nevemet 10 évvel ezelőtt regisztráltam, amikor még egyetemre jártam. És akkor még 6000 Ft-ba került! Diákmelóból mégis futotta rá. Ne mondd már, hogy nem tudsz évi 2000 Ft-ot rászánni.
2012. márc. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ingyenességre egy példa itt van nem rég találta érdemes megnézni

[link]

2012. márc. 20. 16:52
 5/11 2xSü ***** válasza:

Info+hosting => free


Magyarán ha náluk helyezed el a honlapot, és fizeted a tárhelyet, akkor a domain nevet ingyen adják hozzá. Ez jó pár magyar tárhelyszolgáltatónál is így van.

2012. márc. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
És az ingyen domainhez tartozó apróbetűs részt is elolvastad? Info+hosting = free, .info only = $10 azaz a majdani hostingon hozzák be az árat és valószínű kapásból 2 évet aláíratnak veled...
2012. márc. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Na még egy példa ingyenes bejegyzéshez csak az a gond hogy a kis betűs részt nem találom [link]
2012. márc. 21. 21:10
 8/11 2xSü ***** válasza:

Nézem a honlapot, és ilyeneket látok:


Sorry there are no free domain offers currently available, please check back again soon!


Meg:


Credit Card May Be Needed Apply Here


Gyanús. Kicsit kaotikus a honlap, de úgy látom, hogy itt is ugyanaz a helyzet. Ha jó pénzért hostolod náluk a honlapodat, akkor ingyen adnak hozzá domain nevet és cPanel-t.


* * *


A domain rendszer eléggé jól rendezett, központosított rendszer. Nincs ingyenes domain név. Olyan van, hogy valaki vesz egy domaint és mint extra szolgáltatást egy másik szolgáltatás részeként ingyenesen biztosít. Ez olyan, mint az ingyenes CD lejátszó az autóba, ha megveszed hozzá az egész autót. Vagy mint ahogy az egyet fizet, kettőt kap akciók. Ingyenes? Abból a szempontból nem, hogy pénz kifizetése nélkül nem jutsz hozzá.


Egyedül a .tk domain nevekhez lehet hozzájutni ingyen. Lásd: [link]

2012. márc. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 2xSü ***** válasza:
(A .tk név esetén ha jól tudom 90 nap alatt 25 látogatót kell összeszedni, hogy a domain név érvényben maradjon.)
2012. márc. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Na találtam még egy kérdéses tárhelyszolgáltatót amin nem tudok eligazodni,ingyenes doamin(.tk) vagy Használjon saját doamint változat közül lehet választani továbbá megfejeli mindezeket egy unlimited azaz teljesen korlátlantárhely és adatforgalommal.Csak ép a részleteket nem látom csupa jó és szép kínálat amit weboldal építők kívánhatnak maguknak.Buktatója mi lehet? [link] itt megnézhető melyikről van szó
2012. ápr. 2. 10:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!