Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Egy zárt (nem publikus),...

Egy zárt (nem publikus), meghívóval működő torrent fórumról származó torrent file általi letöltést mi alapján szankcionálják?

Figyelt kérdés

Értem ez alatt azt az esetet, amikor valaki nem tölti vissza az adott torrentet (pl. mert nagyon lassú a netsebessége felfelé), ez esetben tudtommal idővel szankcionálják az illetőt, rossz (fel-letöltési) aránytartás okán.

Hallottam olyasmit, hogy megszüntetik a regisztrációját annak, aki rossz aránytartó. Na de pl. eg dinamikus IP-vel működő PC-t használva hogyan azonosítják be a rossz aránytartást? Azért ne mértem ezt, mert hiába írja ki adott PC-n adott klienst az eddigi arányát, beleszámítja ebbe a publikus torrentoldalak használata során történő fel-letöltéseket is, na de azoknál (a publikus site-oknál) nem számít az arány, nem szankcionálnak, épp ezért publikus!

Kérlek titeket, tehát magyarázzátok el nekem, egy dinamikus IP-s nethasználat során mi módon és mi alapján képesek szankcionálni bárkit is, legalábbis abban, hogy ha pl X személy rossz aránytartó, akkor pl. megszüntessék a regisztrációját?

Sőt, tovább megyek: ha még van is mi alapján megtennie a moderátoroknak (vagy kicsodáknak), akkor még mindig ott van az eshetőség, hogy egy továbbra is regisztrációval rendelkező ismerősét kéri meg, hogy küldjön neki torrent file-okat, amilyet szeretne! Azok pici file-ok, könnyedén terjeszthetőek, nem is kötődnek reg-hez!



2012. márc. 23. 09:06
 1/6 anonim ***** válasza:

> Kérlek titeket, tehát magyarázzátok el nekem, egy

> dinamikus IP-s nethasználat során mi módon és mi alapján

> képesek szankcionálni bárkit is, legalábbis abban, hogy

> ha pl X személy rossz aránytartó, akkor pl. megszüntessék

> a regisztrációját?

A passkey alapján.

[link]

2012. márc. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Őszintén nem értem... Nagyjából sejtem a hogyanját, de különösen az utolsó 2 mondatomra adandó válaszra vagyok kiváncsi (onnan, hogy "Sőt, tovább megyek: ha...").
2012. márc. 23. 09:53
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

K*rva egyszerű: benne van a letöltött .torrent fájlban a passkey, ami azonosítja a felhasználót. Ez alapján tudják, ki tölt, akkor is, ha változik az IP.

Ha a havert kéred meg, hogy töltsön le neked egy torrentet, akkor ha nem töltesz vissza, az Ő arányát fogod rontani, továbbá egyes helyeken, ha egyszerre két gépről tölt ugyanaz a felhasználó, akkor kivágják, mint macskát sz*rni.

2012. márc. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Most már értem a koncepció lényegét.


Két további kérdésem:


- a publikus torrent oldalakról letöltött torrent file ezek szerint azonban nem tartalmaz passkey-t? Vagy ha igen, akkor nem veszik sehol figyelembe?


- mi történik, ha valaki egy szövegszerkesztővel átírja a torrent file passkey-ét egy fiktivre? És hogy ha pl. egyszeruen csak kitörli?

(Feltételezem: passkey error lesz a végeredmény mindkét esetben, de nem tudom biztosan.)

2012. márc. 23. 11:34
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hiás/hiányzó passkey esetén nem fogsz tudni tölteni. Szóval hiába is próbálkoznál.


Publikus trackernél nincs passkey, ott mindegy ki tölt.

2012. márc. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Akkor jól sejtettem. Na most ,ha valaki szeretne visszatölteni, de rettenet lassú a felfele sebessége, akkor mit tehet az aránytartása érdekében?


Még valami: a wiki-n olyasmit olvastam (nem egészen értem), hogy mostanában már léteznek valami seed serverek, a lassú feltöltés hátrányának kompenzálására. Ezt mit jelent? Hogyan kell érteni?

2012. márc. 23. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!