Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan lehet egy felhasználót...

Hogyan lehet egy felhasználót jelenteni, szerzői jogok sértése miatt a youtube-on?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy nem a feljelentő személy jogait sértette, hanem felrakott egy zenét, amit nem lett volna szabad felraknia. -> Nincs róla bizonylata, hogy fizetett azért, hogy felrakhassa.


Ezt hol tudom jelezni a youtube-nak? :S


2012. márc. 26. 23:51
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Flaggeled a videót, az alatta lévő gombsorból a zászlót (és megfelelő) almenüjét kiválasztva.
2012. márc. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tanulmányozd és használd a YoutTube Szerzői Jogi Központját:

http://www.youtube.com/t/copyright_center

2012. márc. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
24%

Vagyis zenei videoklipet nem tölthetsz fel, filmet vagy filmrészletet nem tölthetsz fel, Tv műsorokat nem tölthetsz fel, sportműsorokat nem tölthetsz fel, való világ részeket nem tölthetsz fel, Megasztár, Csillag születik, X faktor, Babám füle....tehetségkutatókat nem tölthetsz fel, kandi kamerás műsorokat nem tölthetsz fel, reklámokat nem tölthetsz fel. Soroljam még? Készítesz egy saját videoklipet a nyaralásodról, háttérzenének beteszel egy Avrile Lavigne számot, ezt sem nem töltheted fel, mert a a zene nem a te tulajdonod.

Elvileg csak olyan kisfilmeket lehetne feltölteni, amit te saját magad készítesz, és még véletlenül sem szerepel rajta olyan anyag(zene, fénykép, mozgókép), ami valaki másnak a tulajdona. Ezzel viszont, a youtube-ra is ki lehetne tenni a táblát, hogy bebukott, mert senki nem volna kíváncsi rá.

Ha valóban feljelentést akarsz tenni, hát tedd meg, de mindenféle diszkrimináció nélkül. Minden olyan videót jelents fel, amiben jogvédett anyag szerepel. Ha ezer életed lenne, úgy sem lenne elég időd, mert több százmillió panaszt kellene tenned.

Hadd lám,eredeti-e a Windowsod, az Office csomagod, a vírusirtód stb.stb, vagyis fizettél értük vagy csak jogszerűtlenül használod? Azok is mind egytől egyig jogvédett programok, ugye tudsz erről??? Egyúttal megnéznék a számítógépeden,az mp3 lejátszódon található zenéket, hogy fizettél-e értük, vagy csak letöltötted az internetről.

Azt tanácsolnám, hogy a youtube-on mi jogvédett és mi nem, azt bízd a youtube-ra. Ők majd eldöntik.

2012. márc. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A 2. vagyok ujra.

Mélyen egyetértek veled, bizza a YouTube-ra.

Bár serverét nemrég megerősitették egy hatékonyabb kontrollal, azért nagyon szigoru nem lett. Nem is lehet, mert akkor nem győzné törölni a rengeteg videot, ez pedig a halálához vezetne.

Csak két péda: Kubában utcai zenés felvonulást vettem fel, egy nyaralást pedig CD-ről rippeléssel előállitott mp3 zenével festettem alá. Mindkettőről kaptam értesitést, hogy:

A videó tartalmazhatja a következő jogvédett tartalmat:

Zenei kompozíció kezeli:

Music Publishing Rights Collecting Society

Zenei kompozíció kezeli:

Music Publishing Rights Collecting Society


Mit jelent ez?

Videód továbbra is világszerte elérhető. Egyes esetekben a hirdetések a videó mellett jelenhetnek meg. Kérjük, vedd figyelembe, hogy a videó állapota megváltozhat, amennyiben a tartalomtulajdonosok által választott irányelvek is megváltoznak. További információ a szerzői jogról a YouTube-on.

Egy szó mint száz, arra kell törekedni, hogy a feltöltendő video minél jobban meritse ki a saját produktum jellemzőit. Ha feltöltesz egy sajátot és azt akár más fájlnévvel valaki ujra feltölti, akkor a youtube servere azonnal kitörli. No de ez egy szélsőséges eset volt.


Ez a követelés nem befolyásolja fiókod állapotát.


Tehát az ilyeneket nem törlik, nem sérted vele a szerzői jogokat. A YouTube rábizza a döntést a tartalomtulajdonosra, ha ő reklamál, akkor törölni fogja vagy törölteti veled.


http://www.youtube.com/t/copyright_strike

2012. márc. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

4. hozzászólónak igaza van.

Én pl. mixet csináltam, és kiadta alul nekem is ezt a szöveget, hogy a tartalom tulajdonosa blabla... De nem törölték a videóm, sőt ez a mix 2x van fenn, merrt elsőnek szar címmel tettem ki, de fennhagytam mind2őt.. és egyiket sem törölték, a fiókom is 100% korlátlan, se bann semmi figyelmeztetés.

De ez nekem csak szerencse volt, mivel a zene tulajdonosa nem tett panaszt hogy az övé az a zene amit mixeltem :D



(zöldpacsit adhattok, de nem kötelező) :)

2013. jún. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!