Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Kapott már valaki 3 figyelmezt...

Kapott már valaki 3 figyelmeztetést a youtube-on? Minden esetben törlik a fiókot 3 figyelmeztetés után? Sajna én már kettőt begyűjtöttem.

Figyelt kérdés
2012. márc. 30. 20:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Mi számít figyelmeztetésnek?
2012. márc. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Olyankor kapsz szerzői jogi figyelmeztetést, ha valaki értesített minket, hogy az egyik videód sérti a szerzői jogait. Három figyelmeztetés begyűjtése a fiók megszüntetéséhez vezethet.A szerzői joggal kapcsolatos információkért olvasd el a Szerzői jogi tanácsokat. Ha a fiókodban van olyan videó, amelynél nem vagy biztos benne, hogy kellő jogosultsággal rendelkezel, kérjük, töröld le most.


Ha úgy véled, hogy ez a követelés tévedésen alapul, a méltányos használattal kapcsolatos példákat is találhatsz a Szerzői jogi tanácsok oldalán, valamint a Súgót is felkeresheted az ellenkereset beküldésével kapcsolatos utasításokért.



Hát ez.

2012. márc. 30. 20:38
 3/9 A kérdező kommentje:
Vagyis feltöltesz egy jogvédett anyagot, és a tulajdonos bepanaszol a youtube-nál, persze ha bizonyítani is tudja az állításait.
2012. márc. 30. 20:39
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem 6 ilyen videóm van, jelenleg is fent vannak. Inkább csak fenyegetőznek.
2012. márc. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Te valami másról beszélsz, ha kapsz ilyen figyelmeztetést, a videót azonnal törlik.

A figyelmeztetés nem egyenlő a "Harmadik féltől származó tartalommal való egyezés"-el. Szerintem te erről beszélsz.

2012. márc. 30. 21:31
 6/9 anonim ***** válasza:

Bocsi, de nekem több videom fenn van, melyekről kaptam értesitést, hogy nem minden országban látható, vagy olyat, hogy harmadik féltől származó tartalom egyezőség zenében és évek óta fenn van.

A kérdező jól logikáz.

Itt arról van szó, ha feltöltesz egy nem saját videot vagy esetemben, ha a harmadik fél értesiti a youtube-t, hogy én megsértettem szerzői jogait, akkor figyelmeztet a YouTube. Mert servere már elég jól szűri az azonos tartalmakat.

És 3 ilyen figyelmeztetés begyüjtése fióktörléshez vezet.

Ezért irja a YouTube - a kérdező is idemásolta- hogy mielőtt feltöltünk egy videot, jól gondoljuk meg, nehogy a harmadik fél reklamáljon nála, mert ő akkor kénytelen figyelmeztetni.

De hogy jobban érzékeltessem a témát:

Kubában utcai zenészek műsorát, Törökországban egy szállodai zenés műsort, Mo-on egy katolikus templomban történő esküvőt, ahol orgona is szólt, vettem fel saját videokamerámmal, majd feltöltöttem a YouTube-ra. De töltöttem már fel olyat is, amihez a zenét bolti CD-ről rippelés után festettem alá. A YouTube-től kaptam értesitést /nem figyelmeztetést!/, hogy harmadik féltől származó zenei tartalom van, de nekem nem kell csinálni semmit, de tudjak róla, videom továbbra is látható.


És itt jön a lényeg, hogy amit én csináltam, miért kockázatos?

Azért, mert ha a harmadik fél, azaz a zenetartalom tulajdonosa észreveszi és neki nem tetszik, jelezheti a YouTube-nak, aki engem ekkor már figyelmeztet!

Persze nem félek tőle, mert bár esetem kicsit érinti a szerzői jogokat, de ezeknek a tartalomtulajdonosoknak több dolguk is van annál, hogy egy ilyen kis vétséget reklamáljanak, mert nincs különösebb üzleti vetülete.

Képzeljétek el, mi lenne, ha a harmadik fél azaz a tartalom tulajdonosok ilyen aktivak lennének!

Tönkremenne a YouTube, gyakorlatilag alig lenne rajta video, megenné a konkurencia.

Jelenleg ilyen veszély nem fenyegeti!

2012. márc. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Hidi Dániel válasza:
Hát én is kaptam már régen egyett aztán letöröltem de most felraktam mégegyett ami (megsértette pedig mint kettő remix volt). De ezektől nem nagyon kell félni mert hogyha küldenének is valamit akkor azt írják hogy kérjük ezt töröldle és kész és ha letörlöd mert a youtube azt írta akkor semmi probléma nem lehet belőle.
2012. júl. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nekem bezárták nyár elejeén! főleg f1-es videokat töltöttem fel azért:/ de megint van 2 pedig most csak focit :P
2012. aug. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Arragorn válasza:
Üdv nekem oylan gondom van hogy én csak egy paródiát akarok fltöltenid e folyamatosan b...nak hogy tudom ezt megoldani? ami a vétkem egyedül 1 film + 1 2 zene de a video 80% össze vágot hangok.
2015. júl. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!