Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Egy embernek hány e-mail címe...

Egy embernek hány e-mail címe lehet?

Figyelt kérdés

Vagyis mennyit lehet készíteni?

Büntetnek azért ha valakinek nagyon sok van?

(nem nekem van nagyon sok, csak érdekelne)


Büntetnek emiatt? vagy hogy van ez?


2012. ápr. 1. 09:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

amennyit szeretnél.

nekem volt 8 is, de mára már megszüntettem a többségét.

2012. ápr. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

de ezért nem büntetnek?h nagyon sok van

Ha pl azért hozok létre egy e-mailt mert regisztrálni szeretnék vhova?

2012. ápr. 1. 09:19
 3/11 A kérdező kommentje:
mondjuk nem nekem van sok de már hallottam h vkinek non sok van
2012. ápr. 1. 09:19
 4/11 anonim ***** válasza:
nem fognak érte rád törni a kommandósok.
2012. ápr. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Mondom nem nekem van sok.

Csak érdekelt hogy büntetnek-e azért ha valakinek rengeteg e-mail címe van.

Vagy a nem használt e-maileket megszüntetik?

2012. ápr. 1. 09:24
 6/11 anonim ***** válasza:
akármennyi lehet! nekem jelenleg is 6 van aktiv használatban! :) és még nem jöttek a zsaruk :D
2012. ápr. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mért büntetnének? Annyit csinálsz amennyit akarsz/tudsz.
2012. ápr. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 2xSü ***** válasza:

Egy adott email szolgáltató tehet kikötéseket, hogy hogyan használhatod a szolgáltatását. Erről az adott szolgáltató feltételeinél olvashatsz. Néhány szolgáltató szigorítja is a regisztráció menetét, ha túl sok címet regisztrálnak egy adott IP címről, gépről.


Nekem van 3 személyes címem. Cégen belül van még további 5-6, amit csak én olvasok, illetve vagy 10 különböző email címet olvasok még közösen másokkal.


Önmagában tényleg annyi email címed lehet, amennyit akarsz, mint ahogy annyiféle névjegykártyád lehet, amennyit akarsz, annyi mobiltelefont vehetsz, amennyit akarsz.


Olyannyira, hogy a levelezőprogramok pont ezért népszerűek ma is, hiszen több email cím esetén kényelmesebb egy felületen keresztül kezelni ezeket. Sőt pl. a gmail lehetőséget biztosít, hogy rajta keresztül kezeld a többi – akár nem gmail-es – email címedet. Letölti neked a többi fiókból a leveleket, akár szortírozza is, illetve tudsz küldeni levelet egy másik email címet megadva feladónak.


Büntetés csak törvénysértés esetén lehet ugye. Pl. ha egy adott ingyenes/fizetős szolgáltatás feltételeit megszeged, akkor a szolgáltató elméletileg beperelhet. A gyakorlatban ehhez persze igen nagy arányú visszaélés kell. Pl. regisztrálsz 50 000 címet egy olyan szolgáltatónál, aki kiköti, hogy maximálisan 5 email címe lehet az adott szolgáltatónál egy embernek, az már akár lehet gond.


Amúgy a legtöbb esetben elég két cím. Az egyik legyen személyes, amit csak valódi, hús-vér ismerősöknek adsz meg, illetve nagyon megbízható helyeken. A másik meg lehet a harmadrangú oldalak regisztrációjához, nyereményjátékokhoz, egyebekhez. De pl. ha valaki egyéni vállalkozó, akkor célszerű egy hivatalos email címet is fenntartania. Nem kell annyi címet regisztrálni, ahány oldalra regisztrálsz, ezek mehetnek egybe.


A másik jó megoldás, ha „eldobható” email címet használsz. Lásd: [link]


Itt kapsz egy ideiglenes címet, ami az általad meghatározott ideig átirányítja a leveleket a kért címre, majd automatikusan megszűnik.

2012. ápr. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem büntetnek érte,annyi lehet amennyit akarsz,csinálhatsz akár 200-at is,csak semmi értelme..
2012. ápr. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
ilyennél pl hotmail, yahoo stb...ilyeneknél is van kikötés?
2012. ápr. 1. 09:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!