Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » FTP letöltés. Mi ez és, hogy...

FTP letöltés. Mi ez és, hogy működik? Miért jobb mint a torrent? Ingyenes?

Figyelt kérdés
Most lesz vezetéknélküli netem és azt ajánlották, hogy ne torrentezzek mert, hogy az több szálon fut?!:S hanem FTP szerverekről is lehet letölteni és hogy az közvetlen. Na de ez most mit jelent? Aki tud légyszi segítsen! Vagy írjon nekem privát e-mailt!:) Köszönöm
2009. jún. 16. 13:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Átutalsz egy rakás pénzt egy magadott bankszámlára, kapsz egy kódot, amivel tudsz letölteni. Mivel a bankszámlaszámod vagy címed megvan, ezért ha az ftp-t az asva megöli, ejnyebejnyéznek nálad is. Torrentnél annyira nem szoktak a felhasználól körmére nézni. Mindkettő illegális.
2009. jún. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Azért az, hogy nem fut több szálon az FTP azt nem hiszem el:) Mert ott is be tudod állítani, hogy 1-végtelen szálig hány szálon töltsön.


Abból más, mint a torrent, hogy nem kell visszatölteni amit letöltesz, mindig teljes sávszélességgel töltheted le a fent lévő anyagokat.


Viszont van ára is, havi szonten 2-3.000 forint

2009. jún. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az FTP az összes töltögetés őse. Mielőtt a napster meg a torrent megszületett ez volt a fő módszer.(Olyan mintha egy hálózati meghajtó lenne a gépedhez kötve és onnan másolgatsz át fájlokat, mintha egyik könyvtárból másolnád őket a másikba csak a neten keresztül megy(File Transfer Protocol) pl. a total com... derben is van egy ftp címbeíró ablak ami olyan mint a böngésző keresősávja. Viszont ennél a módszernél a te letöltési sebességedet korlátozza a partner feltöltési sebessége, a torrentnél viszont mivel több helyről jön a cucc összeadódnak a sebességek elvileg a te letöltési maximumodig. Meg ha az ftp-nél a partner lekapcsolja a gépét vagy törli a fájlt te pofára esel, a torrentnél meg a szoftver keres egy másik partnert akitöl leszedi a hiányzó darabját a fájlnak. Szumma: az FTP jó ha ismerőstől jön nagy sebességgel, de a torrent jobb mert nem függ a partner szeszélyétől vagy genyóságától. Remélem választ kaptál.
2009. jún. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat...hát fizetni nem fogok...no comment...

De én úgy tudom vannak ingyenes oldalak is...csak nem tudom hol keressem őket...vagy vezetéknélküli netnél folytathatom a torrentezést? Mert már úgy megszoktam..:)

2009. jún. 16. 14:39
 5/6 A kérdező kommentje:
és még vmi...hogyan tudok letölteni így?
2009. jún. 16. 14:55
 6/6 anonim ***** válasza:

Húúú :) P2P előtt tényleg ilyen rátás FTP-ket kellet vadászni :) Ha feltöltöttél mondjuk 100 megát, akkor leszedhettél 100-at. De volt hogy 100-ért csak 10-et kaptál, vagy 100-ért 200-at. Mekkora vadászgatás volt :D


Meg aztán az IRC-s DDC is sokáig ment, ott IRC-n lehetett töltögetni. Aztán jött a napster és társai. Most meg a torrent.


Amúgy ingyenes (és jó) ftp-ről nem tudok. De ezek a maiak nem úgy működnek, hogy valaki otthoni gépéről megy 10kbit/sec sebességgel, hanem a gép bent csücsül egy szerverszobában 100/100mbit vonalon. És 1 user 1 szálon tölthet, ezt az FTP szerveren be lehet állítani, így nem nyúlják le a sávszélt. Viszont -szerintem- sokkal jobb egy nagylétszámú torrentoldal, bár figyelni kell az arányodra.

2009. jún. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!