Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért jön le neki gyorsabban?

RoŁanĐ kérdése:

Miért jön le neki gyorsabban?

Figyelt kérdés
haveromnak és nekem ugyanugy 25mbit/s-os netünk van és szépen letudunk mind2en szedni 3megával/s viszont a feltöltésem ilyen 5kb/s-al megy pedig haveromnak 500kb/s-al, mitől lehet ez? nincs korlátozva a sávszélességem..
2012. ápr. 4. 22:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

akkor miért az a kérdés hogy miért jön LE?

na m1, router mögött vagy? portforward megy? haverod? router? forwardolt? ugyanaz a torrent? ugyanakkor? leechertől függ

2012. ápr. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
elnézést rosszul tettem fel igen a kérdést, szóval, hogy jön le... ugyanaz a torrent, seeder-leecher aránya 3:1 és mind2en direktbe vagyunk kötve, ezt a forwardot meg nemértem
2012. ápr. 4. 22:40
 3/11 BTzone509 ***** válasza:

vannak csalások http://www.youtube.com/watch?v=_CuHEw2cdac

pl ez felgyorsítja az internetet meg a letöltést de én is ezt csinálom angliában élek 28 gb os netem van abbol 8 mb al szedek le utorrent nélkül

2012. ápr. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Lehet csak peched van.


A p2p technológia alapja, hogy más felhasználóktól töltesz.

Lehet a haverod kliense olyanokhoz kapcsolódott, akik gyorsabban töltöttek le és neki ezért gyorsabb.

Vagy tőle éppen többen szedik.



De lehet akár valami hálózati eltérés is.

Lehet nálatok a hálózat jobban leterhelt, vagy valami korlátozás van rajta.

2012. ápr. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

@BTzone509:

Tök jó, de ez baromira nem gyorsítás, csak átrakta a kliensben a limitálásokat...

A maximális sebességet nem fogja átlépni és ha hálózati hiba vagy korlátozás miatt annyi amennyi, akkor ez nem fog segíteni semmit.

2012. ápr. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy az engedélyezett kapcsolatok száma másként van beállítva, másfajta routeretek van, stb.
2012. ápr. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
jó ez a vidi köszi viszont azt véltem felfeddezni, hogy nálam automatikusra van rakva és nemtudom kinézni mennyi, ebben az esetben mit írjak be a helyére?
2012. ápr. 4. 22:59
 8/11 anonim ***** válasza:

melyik internet szolgáltatónál vagy te és melyiknél ő?

25 mbit az kb 3MegaBájt/mp letöltési sebességű, sokan keverik hogy ennyinek is kell lennie a feltöltésnek.

lehet az a gond hogy neked más az internetszolgáltatód, mint neki, így mások a korlátozások, meg a "garantált sebesség" lehet épp terhelt a hálozat a netszolgáltatódnál ezért lekorlátozták a sebességet egy bizonyos ponton vagy automatikusan lekorlátozta a fejállomás pl.

2012. ápr. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

BTzone509 válasza:

a videó egyetlen lényeges mozzanata a dns szerver kézi megadása

de miért is lesz gyorsabb a netem, ha nálam az OpenDNS a dnsszerver?


ráadásul rólad is meg a videó készítőjéről is süt hogy gőze sincs semmiről mikor "gigabájtos" netet emlegettek...

azt se tudja miről beszél ahogy te sem

2012. ápr. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
upc-nél vagyunk mind2-en, megkérdeztem és ugyanugy a fiberpower 25nél
2012. ápr. 6. 14:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!