Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A hálózat első betöltődésekor...

A hálózat első betöltődésekor rettentő lassú a gép. Miért?

Figyelt kérdés
Windows telepítése után egy ideig jó majd irtó módon belassul, rájöttem, hogy a hálózat körül forog a gond, addig nem tudok a tálcás hálózatot jelző ikonra sem kattintani, meg semmi. Viszont friss windowson gördülékenyen megy.. hogy lehetne rendbe hozni a kicsikét?:D
2012. ápr. 7. 15:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Nyiss egy parancssort, majd...


>c:

>cd C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v4.0.30319

>ngen executequeueditems


Várd meg, míg befejezi. Ha 32 bites rendszer, akkor kész vagy. Ha 64 bites, akkor folytasd:


>cd C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework64\v4.0.30319

>ngen executequeueditems


Ezt is várd meg. Utána jó és szép lesz minden. Ha ebből nem találtad ki, a .NET Framework 4.0 okozza a galibát, mert nincsenek az assembly-k lefordítva, és rendszerindításkor ez a hálózat lassú indulását okozza.


Ha netalántán nincs neked felrakva a .NET Framework 4.0, akkor valami más a ludas, de a tüneteid erre utalnak.

2012. ápr. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi a válaszod, sajnos nem oldotta meg a problémát. még mindig ez a helyzet amit leírtam + észrevétel, hogy a vírusírtóm sem válik aktívvá addig míg "jó" nem lesz a rendszer. Igazából ez már rég tartó problémám megélt már más vírusirtókat is szóval szerintem nem az a gond. ( Mindenesetre jelenleg a ( Microsoft Security essentials van )
2012. ápr. 7. 16:42
 3/4 A kérdező kommentje:
+ Advanced System Careben lekésleltettem már minden olyan programot amit lehet, hogy maga a windózos ketyerék meg egyéb kellő dolgok tölthessenek előbb.
2012. ápr. 7. 16:44
 4/4 anonim ***** válasza:

Win betöltés egyik legfontosabb feladata a hálózati cimkiosztás. Ilyenkor az ip cimre vár, mig ezt nem tudja kiosztani addig minden más szolgáltatás - pl virusirtó - várakozik.

Állitsd be a hálókártyád ip cimét fixre és megszünik a probléma.

2012. ápr. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!