Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Most akkor ez jó internet...

Most akkor ez jó internet sebesség?

Figyelt kérdés
Az invitelnél fizetek elő egy 15 megabites ADSL internetre.Ma kötötték be viszont észre vettem hogy elég lassú net.Mondta az ismerősöm hogy mérjem le a speedtest-en és ez jött ki: [link] .Most akkor erre a sebességre fizettem elő 8490Ft-ért? Mert ennyiért egy kicsit keveslem ezt a sebességet de én tök hülye vagyok ehhez.Valaki felvilágosítana most akkor erről?
2012. ápr. 8. 20:13
 1/9 anonim ***** válasza:
A mérés előtt a torrent klienst állítsd le.
2012. ápr. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha ilyen az alap, akkor vedd elő a szerződést, és nézd meg, mennyi a GARANTÁLT sebesség.


Ha 1Mbitnél lassabb, akkor nagyon megszívtad. Ha legalább 1mbit-nél gyorsabb a garantált, akkor hibajelentés. Speedtest-nél valahol 1.8mb/sec sebességet kéne mérned (igen, a szolgáltatók játéka a számokkal - senkisem méri bitben a sebességet, de ők igen, mert így nagyobb a szám.)


Amúgy ennyi pénzért szerintem ez nagyon drága, és lassú is. Ha nincs más, akkor persze más téma...

2012. ápr. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez akárhonnan is nézzük nagyon kevés, oké, hogy a garantált sebesség jóval kevesebb mint a névleges, de azért ritka az olyan hogy a 15 megabites net a 256 kibitet sem éri el, valami vagy valaki használja rendesen. SirButcher meg baromságokat beszél, mert ADSL netet nem adnak manapság már ilyen alacsony garantált sebességgel.
2012. ápr. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Szerződsébe: Garantált letöltési sebesség: 5000 kilobit/sec

Garantált feltöltési sebesség: 512kilobit/s Én már hívtam a helpdesket és elmondtam hogy én nagyon nem értek ehhez de azt mondta a telefonos nő hogy ez pont megfelelő sebesség és még ott halandzsázott össze vissza hogy ez ezzel egyeblő meg ennyi az átváltási érték meg ilyeneket de szerintem kihasználták a tudatlanságomat és átvertek. Amúgy ha segít akkor ez a csomagom van: [link]

2012. ápr. 8. 20:31
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem használja semmi se a netet mert ez frissen telepített windows a frissitések ki vannak kapcsolva a utorrent meg a gépre sincs rakva.
2012. ápr. 8. 20:32
 6/9 anonim ***** válasza:

valami itt tényleg nem stimmel. garantál sebesség olyan 4,8 megabit körüli.

hívd fel még egyszer, ha megint hülyének néznek akk hagyd a f.szba és keress más szolgáltatót.

2012. ápr. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
hívogasd őket emiatt, vagy ha hatékonyabb akarsz lenni, jobb ha becsámpázol a legközelebbi irodájukba és rácsapsz az asztalra, mert telefonos kisasszony jó párszor le fog pattintani mire valami lépés is születik az ügyben.
2012. ápr. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Anyáméknál az Invitel ADSL szerződés szerint garantált sebessége 512kbit le, 128kbit fel...


Sőt, nézd meg a UPC csodás "fiber-power" netcsomagját (a legolcsóbbat!) Havi 5gb forgalom, utána ha jól emlékszem 128/32-es netsebességre korlátoznak le - vagyis utána használhatatlan a net.


Ritka mocskok tudnak lenni a szolgáltatók, azért kell megnézni. A garantált sebesség nagyon sűrűn (pláne vidéken) kritikán aluli sebesség, hiszen megtehetik, és védve vannak - eladják méregdrágán, és ha az ügyfél reklamál, akkor széttárják a kezüket, hogy "a garantáltat szolgáltatjuk".

2012. ápr. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Most jelentkezett még egy probléma. Pénteken az internettel együtt IPTV-t is bekötöttek ugyanúgy az invitelnél. Eddig nem nagyon volt időm tv-t nézni épp hogy bekapcsoltam. Na mondom nézzünk meg valamit a tv-ben oké eddig minden jó mindenki örül meg lehet állítani az adást vissza lehet tekerni jaj de szuper. Ekkor jelentkezett a baj ugyanis ha elkezdem használni az internetet azzal a szerény sebességével eszméletlenül beszaggat az egész tv a hang recseg,élvezhetetlen az egész(gondolom azért mert a tv set top box-a az ugyanúgy a modemre van kötve mint az internet) viszont ahogy abbahagyom az internetezést megint megy a tv.Na akkor holnap szerintem megyek is be az ügyfélszolgálathoz.
2012. ápr. 9. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!