Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ez pofátlanság szerintetek...

Ez pofátlanság szerintetek is? Mindenkinek látnia kell!

Figyelt kérdés

Digi Move 5GB Mobilinternetem van. (Telenor)


Ezt vettem észre, nézzétek:

ÁSZF.

[link]

Grafikon.

[link]


Ha túlhasználom az 5gigát elvileg le kellene lassulnia. Erre most tűnt fel hogy soha nem értem el az 5gigát, és mégis valami levonódik a következő hónapból, azaz rászámolja a következő hónapra.

Sőt akkor is levon valamit ha meg sem közelítem az 5 gigát


Próbáltam mindig beosztani egy hónapra és az utolsó napokban lehasználni a maradékot.

Már kezdett gyanús lenni hogy nem akart lelassulni akkor sem amikor már biztos túlhasználtam az 5 gigát.

Erre tessék......


Szétvet az ideg.

Bemegyek reklamálni mert nem erről volt szó.

Szerintetek jogosan borítom rájuk az asztalt???


De most komolyan......???


Véleményeket várom.

Üdv.



2012. ápr. 12. 12:41
1 2
 1/17 Pj0tr ***** válasza:
Lehet pattogni, de ha 1121ről indul a hónap és csak 6100 körül lassítanak be akkor semmi értelme. De a részleteket mi nem látjuk. Ha jobban megnézem gyakorlatilag az első nap adatforgalmától indul.
2012. ápr. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Itt egy nagyítás:

[link]

Az még márc31.-éhez tartozik, mégis onnan indul a másnap.


Az értelme még nálam sem világos, csak az a gáz ebben hogy a fel nem használt adatot átvinni nem tudom a következő hónapra, de akkor ők milyen jogon terhelik rá a következő hónapra ha túllépem a keretemet...!!!

Kicsit olyan az nekem mintha a hónap utolsó napját már nem számolná bele az 5gigába, hanem az mínuszba terhelik.

Csak akkor meg ha ugyanúgy használom az netet mint eddig akkor 20-25.-e körül elérem az 5gigát, és akkor fog belassulni, na az meg nagyon gáz lenne, mert 32kbps-el szinte használhatatlan ez a sz*r.

2012. ápr. 12. 12:56
 3/17 anonim ***** válasza:
19%

én nem értem mit pattogsz,

amikor szerződést kötöttél velük, akkor ott ezeket mind aláírtad nekik,

igaz lehet,hogy el se olvastad,hogy mit írsz alá,de aláírtad

2012. ápr. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 2xSü ***** válasza:

Egyszerű pedig. Március 31. 23:59:59-kor 5 GB volt az adott hónapra a forgalmazott adatmennyiség. Április 1-én – egy perc múlva – 0:00:00-kor ez nullázódik, hiszen innentől már az áprilisi hónapra számítjuk a forgalmat. Április 1-én 23:59:59-ig ugye megint csak folynak adatok, így 23:59:59-kor ez nem nulla.


Gondolom a szolgáltató a napi forgalmazott adatmennyiséget a nap zárásával összegzi, ezért nagyobb felbontás nincs, tehát a számláló csak abban a esetben lesz nulla, ha a hónap első napjában – napjaiban – nincs forgalom.


Magyarán nem jogosan borítod rájuk az asztalt.

2012. ápr. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 2xSü ***** válasza:

Vegyünk azért egy áttekinthetőbb példát, ha az előző hozzászólásomat nem értetted.


Adott egy ember, aki naponta egészen pontosan 1 km-t fut. Március 31-ig 31 nap telt el, tehát a havi lefutott kilométere 31 km lesz. Április 1-én is fut 1 km-et, így április 1-én az adott hónapban lefutott km-e 1 km. lesz. A napi lefutott távot nap végén összesítjük, mikor már biztos, hogy ez az adat nem változik.


márc. 29. - adott hónapban lefutott táv: 29 km

márc. 30. - adott hónapban lefutott táv: 30 km

márc. 31. - adott hónapban lefutott táv: 31 km

ápr. 1. - adott hónapban lefutott táv: 1 km

ápr. 2. - adott hónapban lefutott táv: 2 km


Sehol nincs nulla. Április 1-én addig, amíg el nem kezd futni, addig ugyan nulla, de mire az adott napot összegezzük, addigra már lefutott egy km-t.


Az egyetlen dolog, ami nem szerencsés a Digi grafikonján, hogy vonaldiagramot használ oszlopdiagram helyett, de mivel az adott grafikonon már van oszlop rész, így ez könnyebben átlátható, még akkor is ha valaki ilyen hibás következtetéseket von le, mint te, mert kiskanállal méregeti az adatforgalmát.

2012. ápr. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Ez sehol nincs benne az szerződésbe és nem írtam alá ilyet.


Az utolsó nap mint ahogy írtam mindig próbálom elhasználni a maradékot.

Éjfélkor zárják a napot ahogy írtad.

Legutóbb azaz március 31.-én. 23.50-kor kapcsoltam ki a gépet,figyeltem hogy ne csússzak át másik hónapba.

Ez a kép ápr.2-án készült.

Látszik hogy mit használtam 1.-én, mégsem nullázódott.

[link]

2012. ápr. 12. 13:30
 7/17 A kérdező kommentje:

Értem hogy csak akkor lesz nulla ha 1.én nem használom, de ez akkor sem magyarázat arra miért 1.1gigáról indul.


???

2012. ápr. 12. 13:32
 8/17 2xSü ***** válasza:

Április 1-én használtad a gépet? (Vagy valaki más? Ha nem, akkor biztos, hogy senki nem lopja a neted?)


Komolyan. Csinálok neked egy flash animációt, hátha az segít megérteni a grafikont.

2012. ápr. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

A 3# válaszolónak még annyit hogy te sem igazán olvastad el azt amit kérdeztem, ha elolvastad volna láttad volna az első képen az ászf szerződés részleteit, amit aláírtam.


Te látsz benne ilyet?

2012. ápr. 12. 13:35
 10/17 A kérdező kommentje:

Nem kell animáció, értem amit mondasz.

1.én használtam, de nem 1200megát, hanem max 100 megát, látszik is a képen az ápr.1-i forgalom.

2012. ápr. 12. 13:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!