Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha a 2 gigas mobilnetemet...

Ha a 2 gigas mobilnetemet megosztom es wifizek egy netbookrol, nagyon hamar lemegy az a 2 giga?

Figyelt kérdés
Nem akarok letoltogetni, csak oldalakat nezegetni.

2012. ápr. 12. 13:40
 1/4 anonim ***** válasza:

A 2 Gb körülbelül 2000-2500 átlagos méretű weboldal megnyitására elegendő. Az viszonyítás, illetve használat kérdése, hogy mennyire hamar fogy el nálad, mivel időben korlátlan, azaz ha már megnyitottál egy weblapot, bármennyi ideig benne maradhatsz.


Egyébként ha T-mobile vagy Vodafone interneted van, akkor ez az adatmennyiség elérését követően 128 Kbit/s-ra lassítanak. Ez weboldalak nézegetésére és emailezésre elegendő, csak lassabban fog betöltődni. Sőt, még az MSN és Skype hanghívás is működni fog vele.


Ha Telenoros vagy, és két év hűségidőt írtál alá, akkor a 2 Gb-os adatforgalomba a böngészés nem számít bele, így azzal bármennyi weblapot megnyithatsz. Ha csak egy év hűségidőt vállaltál, vagy hűségidő nélküli a csomagod, akkor a Telenor 32 Kbit/s-ra lassít a forgalmi keret elérését követően. Ha Telenoros vagy, és nem korlátlan a böngészésed, azt javasolom, hogy módosítsd a szerződésedet úgy, hogy az legyen.

2012. ápr. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a segítséget. :)

T-Mobile Ikon 400-as csomagom van, 11e ft, 2 giga net, 400 perc lebeszélhetőség, 200 ingyen sms.


Sajnos reggel kikapcsolták a vezetékes netem, így pár napig használnám csak ezt a megoldást. Ha például a gyakorikerdeseket nézegetem, meg a facebookot, akkor elegendő lesz ez erre a hétre?

2012. ápr. 12. 15:18
 3/4 anonim ***** válasza:

A 2 Gb körülbelül 2000-2500 átlagos méretű weblap megnyitására elegendő. Azt így nem tudom megmondani, hogy elegendő lesz-e egy hétre neked, mivel nem tudom, hogy mennyit szeretnéd használni. Ha 2000 oldalnál kevesebbet fogsz ez idő alatt megnyitni, akkor elég lesz. Ja, az is egy oldal megnyitásnak számít, ha a nyitólapról átlépsz el almenüpontra, vagy belépsz egy cikkbe, hogy elolvasd. Tehát minden kattintással a honlapon lemegy egy a 2000-es keretből.


Én azt hittem, hogy külön mobilinternet előfizetésed van. A T-Mobile Ikon 400-as díjcsomagnak van egy nagy hátránya. Ha a 2 Gb-ot túlléped, akkor nem lassítanak, hanem túlforgalmazási díjat kell fizetned, ráadásul nem is keveset. A benne foglalt adatforgalom felett minden további megkezdett 10 kB 0,1 forintba kerül. Azaz pl. ha 1 Gb-al léped túl a keretet, akkor 10.240 Ft-ot kell fizetned. Nagyon vigyázz vele, hogy ne lépd túl a 2 Gb-os keretet!


Az adatforgalmat úgy tudod lekérdezni, hogy elküldöd SMS-ben a "G" kulcsszót (idéző jelek nélkül és nagy G betű) a 1730-as telefonszámra. A lekérdezés egyszeri díja bruttó 56,89 Ft. Arra érdemes figyelni, hogy a rendszer 6 óránként frissül, tehát legrosszabb esetben 6 órával korábbi adatot fognak küldeni. Tehát érdemes reggel elküldeni az SMS-t, amikor az előző 6 órában nem használtad a szolgáltatást.

2012. ápr. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen!
2012. ápr. 13. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!