Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mire kell ügyelni mobil...

FrohmanG kérdése:

Mire kell ügyelni mobil internet használatánál?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Életemben először arra kényszerültem, hogy kábeles internet helyett mobilnetet használjak. Őszintén megvallva semmi tapsztalatom nincs e téren és elég sok furcsasággal találkoztam igen hamar. A digitől fizetek elő egy Digi move 15-ös netre, 15 GB adatforgalommal +30 GB éjszakai adatforgalommal. Az első kérédsem az lenne, hogy a 15 Gb kb. mire elég? Lehet-e torrentezni? Úgy tudom, mivel a Telenor hálózatát használja a digi, a torrentezést szankcionálják. Végül pedig: VPN-nel kiküszöbölhető ez a korlátozás?


Előre is köszi a válaszokat, illetve bármi extra tudnivalót!



2012. ápr. 12. 21:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%

15 GB torrentezzésl NAGYON HAMAR elfogy.

Ha csak azt vesszük, hogy egy divx-es film is 1-1.5GB körül van és az akkor csak a letöltés, akkor ott van a seed is, ami megeszik legalább ennyit (ha 1.0-ás arányig töltöd vissza).


Böngészésre bőven jó, egy pár youtube videó is belefér, esetleg videotelefonálás, de csak óvatosan!

A videókép eléggé tudja pörgetni a számlálót.



VPN-el nem lehet ezeket kijátszani, mivel a VPN-hez kapcsolódás is már a szolgáltatón át történik -> már méri, mint adatforgalom.

2012. ápr. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
nekem a t-home-nál van mobil netem , 15 gb nem elég torrentezésre , azért sem , mert ami nekem van , nagyon melegszik.... de bőven el tudsz vele jutubozgatni , és facebookozgatni , ja és gyakorikérdésezgetni..... vpn alatt nem tudom mit értesz , de én csatlakoztam a keretprogram nélkül a hálozathoz (asszem hozzáférési pont vagy valami ilyesmi az: net vagy internet , és az alatta lévő két mező az admin admin) , és akkor torrenteztem is , de jött az sms a programba hogy adatforgalmat elértem.....
2012. ápr. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%

Szia :)

ARRA HOGY NE TUDD ALÁÍRNI A SZERZŐDÉST

!

2012. ápr. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nos ami miatt a digit választottam, az az, hogy nincs hűségszerződés, tehát bármikor visszaadhatom. (semmire nem írnék alá 2 évet amúgy sem)

A VPN nem az adatforgalom miatt érdekes, kapok 30 Gb-t 00:00-07:00-ig, tehát éjszaka tudok valamicskét letölteni. Viszont ha jól tudom - bár erről komolyan semmi egyértelmű infó nincs a weboldalukon - Telenor nem engedi a torrentezést, lekorlátozza a netet az ilyen adatforgalom miatt. Viszont ha jól értesültem, VPN-nel lehet titkosítani az adatforgalom "jellegét", tehát kvázi a szolgáltató nem látja, hogy én torrentről töltök le. Mert hát őszintén szólva nem tudom mi másra lehetne 30 giga letöltést ellőni, ha nem torrentre... Erről van valakinek valami tapasztalata? Bocsánat ha hülyeségeket kérdezek, de eddig szerencsére nem kellett mobilnetre fanyalodnom...

2012. ápr. 12. 21:47
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem a Vodafone hálózatán már 2 éve nem szóltak semmit érte.
2012. ápr. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A Telenor régebben valóban tiltotta a torrentezést, de nem csak náluk volt ilyen jellegű korlátozás, hanem hosszabb-rövidebb ideig a Vodafonenál és a T-mobilenál is. Mára azonban már mindhárom szolgáltató engedélyezi ezt (a Digi is, ha a Telenor hálózatát használja), azaz a csomagban foglalt adatmennyiség bármire felhasználható.


Viszont a 15 Gb tényleg hamar lemegy, ha főképp erre használnád, max. 5-6 DivX film, ha vissza is akarod osztani. A 30 Gb éjszakai adatforgalom már többre elég, arra jó, hogy a legújabb premier filmeket letöltsd és megnézd vele.


Ha böngészésre használod a netet, akkor már sokkal többre elég a 15 Gb forgalom. Ezzel körülbelül 15-20.000 átlagos méretű weblapot tudsz megnyitni, ami még egy napra levetítve is legalább 500 oldal. Szerintem böngészéssel ki sem fogod tudni használni ezt a keretet. Ha ésszerűen használod a netet, elég lesz a 15 Gb egy hónapra. Nekem régebben 14 Gb-os csomagom volt a T-mobilenál, és elegendő volt egy hónapra, pedig egész nap a világhálón lógtam, weblapokat szerkesztettem vele, és a YouTube-t is heti szinten több órán át használtam. A 15 Gb már nem rossz, főleg így, hogy plusz 30 Gb-os éjszakai adatforgalmat is kapsz mellé.

2012. ápr. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Csak a titkosítás miatt nem kell VPN-re is fizetni!

(Mert ugye az sincs ingyen, vagy ha van, akkor baromi lassú és máris szívsz vele...)


A legtöbb torrent kliens támogatja a titkosítás valamilyen formáját, csak be kell pipálni, hogy titkosítson és kész.

De mondjuk a legtöbb esetben a szolgáltatónál sem hülyék vannak, attól, hogy nem látják PONTOSAN, hogy mit és honnan, hova töltesz, feltűnő lesz, hogy folyamatosan pörög a feltöltésed.

2012. ápr. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
De ma már nem számít, ha a szolgáltatónál tudják, hogy torrentezel, mivel engedélyezve van mindenhol. Csak így hamar lemegy a forgalmi kereted. Egyébként a 30 Gb-os éjszakai keretet kifejezetten erre adják.
2012. ápr. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 WixyLady válasza:
Én szeretnék filmet nézni,videókat nézni meg böngészni..a 4gb-os elég lesz? A film nézés havi 2-3x..de a videó az heti több alkalom..melyik lenne erre jó? 5000Ft-nál ne nagyon legyen több
2012. okt. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A filmek és videók is elég nagy forgalmat generálnak, a 4 GB 3-4 filmre lesz kb elég és át is léped a határt.
2012. okt. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!