Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ezt hogy lehet csinálni? Hogy...

Ezt hogy lehet csinálni? Hogy lehet valaki ennyire hü. Lye?

Figyelt kérdés
Barátnőmnek a húga most 9-esés mint a többi fiatal nagy rabja a Facebooknak. Jó nem mondom hoy én nem facebookozok de én legfeljebb napi 1-1,5 órát gépezem össz vissz. Barátnőmnek a húga pedig már annyira vereti a facebookot hogy még reggeli közben,wc-nél,fürdésnél,tévénézésnél,templomba,suliba órán is magánál tartja. Már sokadszorra mondja hogy fáj a feje meg hogy már az apró betüt vagy néha a tv-t nem látja tisztán. Na most majd 2 hét múlva mennek szemészeti vizsgálatra,kiváncsi leszek milesz belőle,de szerintem szemüveget kell majd hordania. Én nem akarok beleszólni mert hát nem az én családom,legyen az ő dolguk(de már bnőm is azt szeretné ha leszokna erről az iirtózatosan sok facebookozásról),de szerintetek mégis mit kéne cisnálni hogy jól érezze magát és úgymond a facebookozás helyet valami pótcselekvést csináljon -->kérdőjel(nálam az nem megoldás hogy zsarnok módon elvenni a telefont hogy ne tudjon facezni,szerintem az az igazi ha rájön magának hogy ez cska a szemét teszi tönkre.) Várom tanácsaitokat

2012. ápr. 16. 11:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Majd rájön magától.

Amikor szemüveges lesz, megtanulja, hogy ezt nem kellett volna.

Én se tanultam meg, de nekem olyan jó szemem van, hogy 9 óra gépezés után se romlik el (és ezt napi szinten 9 óra, ennél csak több lesz.)

Ő nem lesz ilyen szerencsés.

2012. ápr. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%
Remélem tudod, hogy a rövidlátásnak köze nincsen a monitor nézéséhez, jellemzően genetikailag öröklődő dologról van szó.
2012. ápr. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem, a monitor is károsítja a szemet, de az majd idős korában jön elő.
2012. ápr. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Keressetek neki hobbit. Azért lóg rajta folyton, mert semmi dolga nincs.
2012. ápr. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A szemüveg szexi és legalább lehet új képeket csinálni a facebookra :)


LCD monitornál nem igazán jelentkezik a szem romlása. Más problémák persze előfordulhatnak, meg ennyire folyamatosan ugyanazt csinálni nem túl épeszű dolog. De a szeme nem feltétlen csak ettől romlik.

2012. ápr. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kérdés is van? :)

Mert a 2 kérdő mondatra ezt tudom felelni: igen, van ilyen és igen, lehet valaki ennyire hülye.


Ez már függőség eléggé, nem sok mindent lehet ellene tenni, de tényleg kéne neki valami elfoglaltságot találni.

Ha elfoglalja magát, kevesebbet lesz fent talán.

2012. ápr. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sehogy nem lehet segíteni rajta ha ő nem látja be hogy túlzás és nem akar segíteni őnmagán.Első sorban neki kell belátni.


Őszintén szólva én nem is értem mit szeretnek az emberek facebook-on.Ez egy közösségi oldal ahol lehet barátkozni,barátokkal,ismerősökkel levelezni,chat-elni.De egész nap azon lógni,komolyan nem értem.Mit lehet egész nap beszélni?Az én unokahúgom is haza megy suliból,az első dolga hogy a power gombnak ugrik,majd beveri a böngészőbe hogy facebbok.com vagy nem is,az a start oldala és ott veri a gépet egész nap olyan emberekkel beszélve,akikkel alig fél órája fél napot töltött együtt.Ezek után még miről tudnak estig beszélni?Komolyan mondom erről a generációról dokumentum filmet kellene csinálni.(Szerintem fognak is majd egy 100 év múlva).


De lehet már csak én vagyok túl öreg ehhez a "kommunikáció korszakához",de komolyan nem értem miről lehet egész nap beszélni.

Egyszer megnéztem a facebook-ját unokahugomnak mikor úgy felejtette, miről is beszél egész nap.Komolyan mondom egy értelmes szót ha láttam még sokat is mondok.


Mz

brb

xxx

szbsz

kfnstsghzxyvt

like

like

+1

Mizu bella?

bsztm

:o

like

like

Mizu Feri?

–opjá le


Na az utolsó volt sajnálatos módon az egyetlen értelmes szöveg amit láttam a hosszú-hosszú beszélgetésben.

Mégis mi a –öcsöm ez?Valami kódnyelv?Mondjuk így már értem miért nem lehet belőle és a barátaiból egy értelmes mondatot se kihúzni.


Kommunikáció korszaka,ez inkább a szellemi leépülés évtizede,vagy éveszézadaként lesz számontartva.


Segíteni rajtuk nem lehet.Nekik kell belátni hogy ez nem egészséges nem csak a szemükre nézve de a szellemi képességeikre nézve sem.Komolyan.

2012. ápr. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!